Sabat Dobrego Domu

Opublikowano
fotografia teatralna warszawa

reżyseria: Monika Strzępka
dramaturgia: Paweł Demirski
scenografia i kostiumy: Michał Korchowiec
muzyka: Jan Suświłło
wideo: Tomasz Michalczewski
obsada:
Klara Bielawka
Krzysztof Dracz
Dobromir Dymecki
Anna Kłos-Kleszczewska
Radomir Rospondek
Alona Szostak
Paweł Tomaszewski

STRZĘPKA/DEMIRSKI E03: SABAT DOBREGO DOMU

Już 28 czerwca w Teatrze Imka odbędzie się premiera najnowszego spektaklu duetu Strzępka Demirski pt. E03: SABAT DOBREGO DOMU. To trzeci z czterech odcinków serialu teatralnego pt. „Klątwa, odcinki z czasu beznadziei”.

Najważniejszy teatralny duet po raz kolejny udowadnia, że trzyma rękę na politycznym, społecznym i religijnym pulsie kraju. Gdy przystępował do pracy nad pionierskim teatralnym serialem, mało kto wierzył, że ich sceniczna wizja katastrofy ma jakikolwiek sens. Tymczasem wojna na Ukrainie, kompromitacja politycznych elit i zmienna rola mediów ukazana w scenariuszu staje się faktem na naszych oczach.

Jeżeli chcecie wiedzieć, co wywołało przepowiedziane w pierwszym odcinku polityczne trzęsieniem ziemi, zobaczcie trzeci odcinek pokazujący kto stoi za każdą polityczną zmianą w kraju. Kanwą odcinka będzie wywołane okultystyczną niefrasobliwością przeniesienie bohaterów w czasy PRL-u, które pomoże wyjaśnić wiele tajemnic współczesności. W tym kilka tajemnic Watykanu. Padnie też odpowiedź na pytanie: co z tą Polską?

Klątwa, odcinki z czasu beznadziei to pierwszy serial teatralny Strzępki i Demirskiego. Twórcy wybrali tę formę, uznając, że rozbudowana, podzielona na odcinki opowieść lepiej oddaje pulsującą i zmieniającą się codzienność, szczególnie w burzliwych, pod względem politycznym
i społecznym, czasach.

Fotografia teatralna Tomasz Michalczewski

fotografia teatralna warszawa