Teatr na Leżakach – Wodewil Warszawski

teatr pijana sypialnia

Tłumy podczas inauguracji „Teatru na leżakach” w Pomoście 511

TWÓRCY SPEKTAKLU
Choreografia: Izabela Massalska
Szef muzyczny: Daniel Zieliński
Reżyseria: Stanisław Dembski

AKTORZY
Agnieszka Kijewska
Karolina Ewa Kowalska
Katarzyna Lasota
Karolina Lichocińska
Natalia Mioduszewska
Ewelina Młynarz
Dorota Ptaszek
Wojciech Gawrych
Adam Hadi
Sławomir Narloch
Jakub Pawlak
Sebastian Słomiński
Wojciech Urbanowski
Łukasz Zgórka

ORAZ ORKIESTRA TEATRU PIJANA SYPIALNIA
Anita Kander-Marchewka – flet
Bartłomiej Słojewski / Piotr Thieu Quang – klarnet
Agata Frysz / Agnieszka Podłucka – skrzypce I
Magdalena Górska / Katarzyna Denkiewicz – skrzypce II
Maria Rojewska / Katarzyna Denkiewicz – altówka
Agata Bąk / Rafał Domański – wiolonczela
Artur Siejka / Piotr Szponder – kontrabas
Wojciech Gawrych – akordeon
Marta Dziubińska / Daniel Zieliński – fortepian

Czas trwania spektaklu
70 minut

Takiego widowiska nad Wisłą nie było w Warszawie od lat. We wtorek 15 lipca artyści Teatru Pijana Sypialnia, piętnastu aktorów i ośmioosobowy zespół muzyczny, zaprezentowali w nadwiślańskiej klubokawiarni Pomost 511 Wodewil Warszawski . Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania.

Spektakl otwiera cykl plenerowych widowisk teatralno-muzycznych w klimacie przedwojennej Warszawy. Projekt Teatr na leżakach to inicjatywa Teatru Pijana Sypialnia, na którą odpowiedzieli twórcy Pomostu 511. – Z radością podjęliśmy się współpracy z Teatrem Pijana Sypialnia. To było prawdziwe widowisko nad Wisłą, a Pomost 511 okazał się idealnym miejscem do realizacji takiego przedsięwzięcia. Zachęcamy instytucje, ludzi kultury, twórców do współpracy z nami – mówi bosman Piotr Ivan Ivanov, założyciel Pomostu 511, reżyser, członek zarządu Fundacji Wszystko Płynie.

Spektakl nad Wisłą przyszło obejrzeć ponad 500 osób. – Zarówno Pomost 511, jak i cały pobliski bulwar były przykryte morzem ludzi. Cieszył taki widok i mamy nadzieje, że kolejne odsłony Teatru na leżakach cieszyć się będą podobnym zainteresowaniem – dodaje Ivanov.

Scenariusz roztańczonego i rozśpiewanego „Wodewilu Warszawskiego” powstał na podstawie komedii Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku. Staszek Dembski, reżyser: Wspominamy miasto, którego już nie ma, ale ważne było dla nas również opowiedzenie czegoś o tym, co otacza nas tu i teraz. Dlatego w finale widowiska sceną zawładną dziwne postaci – ludzie mediów, polityki i kultury. Nostalgiczny świat przedwojennego miasta zderza się z Warszawą głośną i zabieganą.
Pomost 511 – miejsce kreatywnego relaksu

Pomost 511 to klub mieszczący się na warszawskim Powiślu, po prawej stronie Wisły, na najpopularniejszym w stolicy letnim szlaku imprezowym. Piaszczysta plaża, nadwiślański styl, tarasy widokowe na panoramę Wisły, najlepsze imprezy fundowane w piątki przez KOKA Fellaz, w soboty przez Piotra „Kędziora” Kędzierskiego, środy z Last Robots, kino letnie, nocne ogniska, egzotyczne drinki, wodne atrakcje: paddlebording (SUP) i wakeboarding, weekendowe targi i śniadania nad Wisłą, eventy artystyczne oraz boisko do siatkówki – to wszystko znajdzie się w tegorocznej ofercie warszawskiego klubu Pomost 511.

Sławek Narloch, manager Pijanej Sypialni:

W naszym teatrze pod gołym niebem będą obowiązywały bardzo ważne zasady – zasady lata! Krótkie spodenki, leżaki, koce i zimne napoje, a do tego spektakle, w których istotną rolę pełni muzyka na żywo. To jedyny taki cykl w programach nadwiślańskich miejscówek. Projekt nawiązuje do tradycji teatrzyków ogródkowych. Były to miejsca, które w starej Warszawie przyciągały tłumy wielbicieli teatru w otoczeniu zieleni. Modne miejsca rozrywki w tamtych czasach.

Fotografie z ipmrezy

teatr pijana sypialnia teatr pijana sypialnia teatr pijana sypialnia

Fotografia teatralna Monika Sochańska

Fotograf Monika Sochańska Teatr Pijana Sypialnia

Fotograf Monika Sochańska Teatr Pijana Sypialnia

Fotograf Monika Sochańska Teatr Pijana Sypialnia

Fotograf Monika Sochańska Teatr Pijana Sypialnia