Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej w Klubie Komediowym

Opublikowano
fabularny przewodnik Tymek Jezierski

Premiera spektaklu Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej w Klubie Komediowym

28 czerwca w Klubie Komediowym odbędzie się premiera spektaklu pt. Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej. To pierwszy spektakl teatralny wyprodukowany przez Klub odkąd otworzył swoją nową siedzibę na pl. Zbawiciela. Spektakl postara się ożywić ducha kabaretu literackiego z jego typowymi formami, takimi jak skecz, monolog czy piosenka.

Muzykę do spektaklu skomponował Jerzy Rogiewicz, pianista i perkusista związany z grupą LADO ABC
scenariusz: Błażej Staryszak i Michał Sufin (Teatr Improwizowany Klancyk)
muzyka: Jerzy Rogiewicz
reżyseria: Aneta Groszyńska

obsada: Agata Sasinowska, Matylda Damięcka, Weronika Nockowska, Marta Wardyńska, Paulina Komenda, Katarzyna Kołeczek, Jarosław Sacharski, Bartek Magdziarz, Mateusz Lewandowski, Maciej Nawrocki

W głównych rolach zobaczymy między innymi Matyldę Damięcką, Mateusza Lewandowskiego, Weronikę Nockowską i Bartka Magdziarza. Spektakl został wyreżyserowany przez Anetę Groszyńską. Teksty napisali Michał Sufin i Błażej Staryszak z Teatru Improwizowanego Klancyk.

„Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej” ma formę serialu scenicznego. Wiersze, skecze i piosenki poprowadzą widzów przez abstrakcyjny świat. Na początek poznamy historię pary absolwentów oraz ich perypetie podczas wędrówki w poszukiwaniu etatu i lepszego jutra. Na skrzyżowaniu ulic Chęci i Możliwości napotkają gadające jelenie, sadomasochistyczną sesję akademicką i uautentyczniacza. Ich pogoń za stabilizacją pogna ich w objęcia zdarzeń dziwnych i dziwniejszych, a nawet sprowadzi do wnętrza snu pewnego prezesa.

Klub Komediowy planuje regularnie prezentować kolejne losy bohaterów.
Fabularny To pierwszy spektakl teatralny wyprodukowany przez Klub odkąd otworzył swoją nową siedzibę na pl. Zbawiciela.
Reżyserka spektaklu Aneta Groszyńska była m.in asystentką Iwana Wyrypajewa przy spektaklu Taniec Delhi w Teatrze Narodowym w Warszawie. Stypendystka Ministra Kultury w 2011r. Do tej pory wyreżyserowała m.in Sex, drugs and rock’n’roll w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz Tape w Teatrze Nowym w Łodzi.

Daty spektakli:
28 i 29 Czerwca godz. 20:00
13 i 14 Lipca godz. 20:00

Bilety: 25 zł/ 15 zł
rezerwacje@komediowy.pl
Klub Komediowy
Ul. Nowowiejska 1

Plakat teatralny Tymek Jezierski

fabularny przewodnik Tymek Jezierski
Fabularny przewodnik – autor. Tymek Jezierski