Polita

Opublikowano Brak komentarzy do Polita
polita natasza urbańska

Pierwszy w Polsce i na świecie musical 3D!

Polita w Teatrze Studio Buffo

Już 26 i 27 maja o godzinie 19:00, w teatrze Studio Buffo, niecodzienne wydarzenie. W tych dniach odbędą się dwa specjalne pokazy spektaklu „Polita”. To wielkie show teatralne o życiu Poli Negri, legendarnej polskiej aktorki. Odcisk jej dłoni, w sąsiedztwie Ch. Chaplina, zdobi hollywoodzką aleję gwiazd. Za oceanem zarobiła 6 milionów dolarów. Zrewolucjonizowała wizerunek kobiety swoich czasów. Musical „Polita” zrealizował teatr Studio Buffo przy współpracy z oscarowym Studio Platige Image, odpowiedzialnym za efekty 3D oraz przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej pod dyrekcją Agnieszki Odorowicz.logotyp teatr studio buffo

W produkcję spektaklu zaangażowany jest cały zespół artystyczny i techniczny teatru Studio Buffo oraz aktorzy gościnni. W roli głównej występuje Natasza Urbańska. Autorami są twórcy kultowego musicalu „Metro”: libretto – Agata Miklaszewska, muzyka – Janusz Stokłosa, reżyseria i choreografia – Janusz Józefowicz.

Dzięki technice 3D możemy oglądać połączenie świata realnego z wirtualnym. Zaawansowana technologia powoduje, że widzowie w czasie spektaklu przenoszą się na ulice Berlina lat 30., czy do Nowego Jorku w momencie wybuchu wielkiego kryzysu w 1929 r. Trójwymiarowa scenografia stworzona przez zespół profesjonalistów ze studia Platige Image, pozwala aktorom grać w wirtualnej rzeczywistości, otaczając się zarówno rzeczywistymi jak i nierealnymi rekwizytami. Użycie technologii 3D sprawia, że widzowie nie są w stanie odróżnić, które elementy musicalu są prawdziwe, a które są częścią wirtualnej scenografii. To pierwszy w Polsce i na świecie spektakl, który wykorzystuje technologie wizualne 3D na taką skalę.

„Polita” miała swoją premierę w Polsce w 2011 roku. Do tej pory spektakl zobaczyło już 104 000 widzów podczas 52 spektakli przy pełnej widowni. W grudniu 2013, w Petersburgu miała miejsce premiera musicalu „Pola Negri” – inspirowanego „Politą”. Spektakl wystawiany jest na scenie teatru DK Lensowieta w Petersburgu, gdzie obejrzało go dotychczas ponad 45 000 widzów.

Strona WWW spektaklu

http://polita-musical.pl/

Plakat do spektaklu

plakat teatralny

Fragment musicalu: VIDEO TRAILER


polita natasza urbańska

polita natasza urbańska

polita natasza urbańska

fot-natasza-urbanska-polita

Dodaj komentarz