Machia

Opublikowano Brak komentarzy do Machia

Dwa pokazy „Machii” w warszawskiej Imce

reżyseria: Juliusz Machuski
scenografia: Justyna Łagowska
muzyka: Piotr Selim
kostiumy: Justyna Łagowska
reżyseria światła: Justyna Łagowska
Obsada:Adam Ferency, Piotr Głowacki, Marta Ledwoń

Już 8 i 9 czerwca w Teatrze Imka w Warszawie odbędą się pierwsze warszawskie pokazy sztuki Machia o Niccolò Machiavellim, napisanej i wyreżyserowanej przez Juliusza Machulskiego. Premiera spektaklu odbyła się 4 maja 2014 roku w Teatrze Starym w Lublinie.

Juliusz Machulski, autor kilkudziesięciu filmów, w tym kultowej „Seksmisji”, ma w swoim dorobku również sztuki teatralne. Pomysł spektaklu o Niccolò Machiavellim, jednym z najważniejszych przedstawicieli renesansowej myśli politycznej, ma już dwadzieścia lat, jednak dopiero propozycja wystawienia sztuki w Lublinie, w którym Machulski mieszkał jako dziecko, zmotywowała reżysera do napisania tekstu.

„To jest taka postać, o której niby wszystko wiedzą, a tak naprawdę nie wiedzą nic lub mają naprawdę mgliste pojęcie” – podkreśla Juliusz Machulski – „zafascynowało mnie w nim to, że już w XIV wieku potrafił przyszpilić to wszystko, co człowiek powinien wiedzieć o władzy, jak ją zdobyć, a co najważniejsze – jak ją utrzymać i dlaczego się ją traci

Na scenie w psychologicznym pojedynku spotykają się: doświadczony aktor Adam Ferency oraz tegoroczny laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2013, Piotr Głowacki. Towarzyszy im jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, związana z Lublinem Marta Ledwoń. Autorką scenografii i kostiumów jest Justyna Łagowska – współtwórczyni sukcesów m.in. Jana Klaty. Muzykę skomponował Piotr Selim.

Premiera „Machii” odbyła się 4 maja 2014 roku, w 545 rocznicę urodzin Niccolò Machiavellego.
Producentem spektaklu jest Teatr Stary w Lublinie.

Bilety w kasach Teatru Imka oraz na stronie www

Fotografia teatralna

teatr imka warszawa fotografia

Dodaj komentarz