Osmędeusze – Teatr Pijana Sypialnia

Opublikowano 1 komentarz do Osmędeusze – Teatr Pijana Sypialnia
teatr pijana sypialnia

28 maja 2014, w środę o godz. 19.00
zapraszamy na spektakl w ramach Sceny Światłoczułej:
„Osmędeusze” Mirona Białoszewskiego, Teatr Pijana Sypialnia z Warszawy

To poetycka opowieść z przedwojenną Warszawą w tle. Teatr dla każdego, „bez kindersztuby, sztywnego kołnierzyka i ciasnego garniaczka. Bez kurzu i muzealnej ciszy”. Podwórzowe ballady przeniosą nas do świata, o którym nawet jeśli zapomnieliśmy, to wciąż za nim tęsknimy.
Czas trwania spektaklu 60 min

Po spektaklu zapraszamy publiczność na dyskusję z twórcami teatru poprowadzoną przez Adama Wiedemanna.

ADAM WIEDEMANN – poeta, prozaik, tłumacz, krytyk literacki i muzyczny; trzykrotnie nominowany do nagrody Nike. Laureat Nagrody Kościelskich, a także Nagrody Literackiej Gdynia za tom Pensum. W swojej twórczości zajmuje się mistyką codzienności; w ten sposób jest spadkobiercą takich twórców jak Gertrude Stein, Marian Pankowski czy Miron Białoszewski. Pod pozornie „gładką powierzchnią” jego liryki miejsce dla siebie znajdują intertekstualne nawiązania do tradycji poezji, filozofii, teologii. Wiedemann przełamuje konwencje odczytań, ukazując fałsz lekturowych przyzwyczajeń i językowych klisz.

Wstęp 10 zł
Rezerwacje: tel. 22 823 66 72, dkrakowiec@oko.com.pl
DK Rakowiec, filia Ośrodka Kultury Ochoty, ul. Wiślicka 8, I piętro

Z materiałów prasowych:

Nie bez przyczyny „Osmędeuszy” nazywa się „współczesnymi Dziadami”. Akcja dramatu przenosi nas pod bramę Cmentarza Powązkowskiego. Miejsce niezwykłe. (…) Przedwojenna Warszawa opisana przez Mirona Białoszewskiego w „Osmędeuszach” tańczy i śpiewa. Świat złodziejaszków, handlarzy, artystów cyrkowych i żebraków jest niezwykle zaskakujący i zabawny.
W jarmarczny klimat warszawskich ulic niezauważalnie wkrada się rutyna dnia codziennego.

O Teatrze Pijana Sypialnia:

BYĆ BLISKO LUDZI

– to motto Teatru Pijana Sypialnia! Powstał on wiosną 2012 roku w Warszawie. To grupa młodych aktorów, absolwentów i uczniów studia aktorskiego, które działa przy teatrze. Swoje spektakle prezentują w miejscach, gdzie teatr nie gości na co dzień. Możemy spotkać ich w kawiarniach, na ulicy, na podwórkach starych kamienic i w klubach muzycznych.

teatr pijana sypialniaPlakat teatralny

Jeden komentarz

Dodaj komentarz