Dwoje na huśtawce

plakat teatr

Teatr Ognisko
„Dwoje na huśtawce” William Gibson
Występują: Magdalena Górska i Michał Maciejewski
Reżyseria: Adam Wojtyszko

Teatr Ognisko rozpoczyna kampanię społeczną „Niezgoda na BEZCZUŁOŚĆ” inscenizacją sztuki Williama Gibsona „Dwoje na huśtawce”. Główne tematy, wokół których splatają się losy dwójki bohaterów, to poczucie osamotnienia, tęsknota do bliskości i poszukiwanie harmonii w relacji z drugim człowiekiem. Problemy, pytania i dylematy, które wyłaniają się z tego dramatu, są istotne w dzisiejszym świecie i na rozmaite sposoby dotykają wszystkich ludzi. W poszukiwaniu właściwej drogi każdy znajduje indywidualne rozwiązania i podejmuje własne decyzje. W kampanii społecznej „Niezgoda na BEZCZUŁOŚĆ” postanowiono nie tylko stawiać pytania poprzez język sztuki, ale również szukać odpowiedzi w dyskusjach z widzami po spektaklu, z udziałem moderatorów: psychologów i dziennikarzy.

info” Miejsce: 1500m2 do wynajęcia, Warszawa ul. Solec 18

Czas: 27, 28, 29 marca, 10, 11, 12 kwietnia, 20, 21, 22 maja,
10, 11, 12 czerwca, godzina 19.00
Bilety: 50 PLN dostępne na kupbilecik.pl oraz bilety24.pl
Dostępne są również wejściówki do kupienia bezpośrednio przed spektaklem

Szkoła Aktorska Machulskich

Halina i Jan Machulscy to twórcy, artyści i wychowawcy, którzy przez dziesięciolecia poprzez sztukę edukowali kolejne pokolenia, kreując zarówno nietuzinkowe postawy ludzkie, jak i nowatorskie metody kształcenia. Realizowali niezwykłe przedsięwzięcia, zarówno oddziałując na jednostki: dzieci, młodzież, nauczycieli, aktorów, widzów, jak i tworząc i wdrażając unikalne metody pracy z nimi. Wśród wychowanków Machulskich są m.in. Agnieszka Dygant, Katarzyna Figura, Edyta Jungowska, Małgorzata Lewińska, Miłka Skalska, Grażyna Strachota, Piotr Adamczyk, Andrzej Ferenc, Krzysztof Ibisz, Jan Mikruta, Krzysztof Szumański i wielu innych.

Wieloletnia aktywność Państwa Machulskich zaowocowała niezwykłym dorobkiem. Istotne jest, że działania Machulskich nie są niszowe, wynikają z szerokiej potrzeby społecznej. Wydaje się bezcenne, by oddziaływanie tych idei było jak najsilniejsze, aby inni mogli się uczyć i naśladować. Dlatego została powołana do życia spółka Teatr Ognisko. Założyli ją Halina i Jan Machulscy wraz z wychowankami, którzy mają pełną gotowość, aby tworzyć zaplecze dla teatru jako metody edukacyjnej.

Niezgoda na BEZCZUŁOŚĆ to nazwa kampanii społecznej łączącej działania ogniskowych ludzi (choć nie tylko) z różnych obszarów życia: artystów, psychologów, dziennikarzy, managerów, nauczycieli. Zamierzają oni rozpocząć dyskusję o istocie relacji międzyludzkich, o samotności, o poszukiwaniu miłości, bliskości, o alienacji człowieka we współczesnym świecie, pogmatwaniu najprostszych ludzkich potrzeb w wirtualnej przestrzeni substytutów. Uznali, że należy porozmawiać o tym, jak ważna jest w życiu czułość — od pierwszego przytulenia, aż do bliskości w ostatniej chwili życia.
Działania artystyczne będą pretekstem i zaproszeniem do rozmowy.
Teatr Ognisko rozpoczyna kampanię społeczną inscenizacją sztuki Williama Gibsona „Dwoje na huśtawce”. Główne tematy, wokół których splatają się losy dwójki bohaterów, to poczucie osamotnienia, tęsknota do bliskości i poszukiwanie harmonii w relacji z drugim człowiekiem.

Problemy, pytania i dylematy, które wyłaniają się z tego dramatu, są istotne w dzisiejszym świecie i na rozmaite sposoby dotykają wszystkich ludzi. W poszukiwaniu właściwej drogi każdy znajduje indywidualne rozwiązania i podejmuje własne decyzje. Dlatego powstał pomysł, aby zaprezentować „Dwoje na huśtawce” w kilku odsłonach. Ten sam tekst zostanie zinterpretowany i zainscenizowany przez różnych reżyserów i zagrany przez różnych aktorów. Idea ma zaowocować szerszym spojrzeniem widzów na problemy poruszane w sztuce i sprowokować do dyskusji.
W kampanii społecznej Bezczułość postanowiono nie tylko stawiać pytania poprzez język sztuki, ale również szukać odpowiedzi w dyskusjach z widzami po spektaklu, z udziałem moderatorów — psychologów.

Teatr Ognisko zaprasza wszystkich na pierwszy spektakl i rozmowy po nim. Teatr jest przecież miejscem, w którym, jako bardzo młodzi ludzie, wychowankowie Machulskich uczyli się myśleć i wyrażać uczucia. Dziś proponują wszystkim widzom, aby poszli tą samą drogą.

Pierwsza premiera Teatru Ognisko ma być niepowtarzalnym, niecodziennym i wyjątkowym spotkaniem z teatrem i edukacją przez sztukę.
W gościnnej przestrzeni klubu 1500 m2 do wynajęcia w Warszawie przy ul. Solec 18 będzie można zobaczyć pierwszą odsłonę spektaklu „Dwoje na huśtawce” W. Gibsona w reżyserii Adama Wojtyszki, w wykonaniu Magdaleny Górskiej i Michała Maciejewskiego.
Spektakl rozpoczyna kampanię społeczną Niezgoda na BEZCZUŁOŚĆ.
Terminy najbliższych spektakli: 27, 28, 29 marca, 10, 11, 12 kwietnia, 20, 21, 22 maja,10, 11, 12 czerwca, godzina 19.00

http://teatrognisko.pl/

Anna Gradkowska
Paweł Rybałtowski
Juliusz Głuski – Media
Magdalena Górska – Aktorka
Michał Maciejewski – Aktor
Katarzyna Grębecka-Romanowska – Psycholog
Marta Mędrzecka – Pedagog
Agnieszka Sikora – Dziennikarka i pedagog
Małgorzata Zawadka – Dziennikarz
Maja Jaszewska – Dziennikarz i pedagog

 

Plakat teatralny

 

plakat teatr

Zostaw Wiadomość