Błękitny zamek

foto teatr wolandejski

Obsada:
Joanna – Agata Maczkowska, Marta Łącka
Edward – Tymon Kokoszka
Matka/ Ojciec Edwarda – Bartek Burtea
Ciotka Tekla/ Dr Trent – Andrzej Kacperski
Wuj – Łukasz Napiórkowski
Kuzynka – Joanna Pocica
Głosy (off): Barbara Ciastoń, Stanisław Kubiak, Piotr Kulczycki, Marta Werbanowska

adaptacja i reżyseria: Barbara Ciastoń
montaż dźwięku: Marcin Tkaczyk
producent: Mateusz Mikuczyński
producent wspierająca: Joanna Kostana

 

Błękitny zamek w Teatrze Wolandejskim

„Błękitny zamek” to mniej znana powieść autorki cyklu o Ani z Zielonego Wzgórza. Opowiada o zbliżającej się do trzydziestki Joannie, która chowana pod kloszem przez swoją konserwatywną rodzinę, marzy o odcięciu pępowiny i przeżyciu wielkiej miłości. Gdy dowiaduje się o swojej śmiertelnej chorobie, przeciwstawia się tradycyjnym konwenansom i szokując swoich najbliższych, rozpoczyna niezależne życie.

Prace nad spektaklem trwały od listopada 2013 r. i prowadzone były w dość niekonwencjonalny sposób. Aby kontaktować się z jednym z aktorów przebywjącym za granicą, reżyserka Barbara Ciastoń sięgnęła po dobrodziejstwa nowoczesnych technologii i korzystała z wideokonferencji. – Rzeczywiście, kiedy rozpoczęliśmy przygotowania do spektaklu, byłem jeszcze w Wielkiej Brytanii, gdzie zostałem oddelegowany przez firmę, dla której pracuję. Próby czytane odbywaliśmy więc przez Skype’a, jednak na początku roku wróciłem już do Polski i prace toczyły się dalej w tradycyjny sposób. – wyjaśnia aktor Andrzej Kacperski.

Teatr Wolandejski tworzą artyści na co dzień pracujący w innych zawodach – jako nauczyciele, informatycy, PR-owcy. Łączy ich jednak wielkie zamiłowanie do teatru i aktorstwa, więc swoją pasję realizują „po godzinach”, udowadniając, że wartościowe projekty artystyczne mogą powstawać nie tylko w wąskim kręgu zawodowców.

Premiera:
1 lutego 2014 r., sobota, godz. 18:00
Dom Kultury Stokłosy

Fotografia teatralna

fotografia teatr wolandejski

Zostaw Wiadomość