Zwyciężaj!

Opublikowano Brak komentarzy do Zwyciężaj!
plakat teatralny

Reżyseria – Stanisław Kubiak
Scenografia i kostiumy – Małgorzata Smogorzewska
Muzyka – Dawid Rudnicki
Obsada:
Antonina – Lidia Okruta
Belizariusz – Błażej Dawidson
Imperator – Juliusz Roszczyk
Eugeniusz – Michał Kapa
Teodozjusz – Jerzy Wierzbicki
Prokopiusz z Cezarei – Stanisław Kubiak
Jan z Kapadocji – Jacek Mikulski
I – Agata Maczkowska
II – Bartek Burtea
III – Marta Werbanowska

„Zwyciężaj!” – spektakl w Teatrze Wolandejskim

„Zwyciężaj!” – oparta na motywach powieści Roberta Gravesa historia bizantyjskiego generała.
Co łączy współczesną Warszawę z zamierzchłymi czasami Bizancjum? Zamieszki na stadionie z decyzjami generała? Wielotysięczną masakrę z rozwiązłością byłej kurtyzany? Odpowiedź przynosi zapowiedź spektaklu Teatru Wolandejskiego pt. „Zwyciężaj!”. Tym razem młodzi artyści biorą na warsztat wydarzenia z życia Belizariusza – jednego z najważniejszych dowódców wojsk cesarza Justyniana, który w VI w. odzyskiwał dla imperium wschodniorzymskiego utracone ziemie Zachodu. Przedmiotem dramatu nie jest jednak kariera wojskowa Belizariusza, lecz jego związek z żoną Antoniną – trudny i pełen sprzecznych oczekiwań związek dwojga ludzi, którzy chcieliby osiągnąć więcej, niż pozwala im na to otaczająca ich rzeczywistość.

„Zwyciężaj!” opowiada o odpowiedzialności i przytłaczających przymusach życia, przymusach narzuconych przez władzę, społeczeństwo, własne zobowiązania i prywatne emocje –mówi autor i reżyser sztuki Stanisław Kubiak.
W rolę główną wcieli się Błażej Dawidson, uznany za najlepszego aktora przez dwa niezależne grona jurorskie XV Festiwalu Teatrów Amatorskich „Garderoba Białołęki”, gdzie Teatr Wolandejski wystawił „Niepojęty przypadek Simona Mola”.

Teatr Wolandejski to młody, niezawodowy teatr działający na warszawskim Ursynowie. Po udanej ubiegłorocznej realizacji „Masakry Paryskiej”, przedstawiciele Teatru Wolandejskiego po raz kolejny sięgają po autorski tekst inspirowany wydarzeniami z przeszłości, aby przedstawić własną, bliską współczesnemu widzowi interpretację.

Dom Kultury Stokłosy

Fotografia teatralna

fotografia teatralna

fotografia teatralna wolandejski

fotografia teatralna warszawa

Plakat teatralny

plakat teatralny

Video / Trailer

Link do zwiastunu „Zwyciężaj!”: 

Więcej informacji:
www.facebook.com/TeatrWolandejski
zwyciezaj-13-12.evenea.pl/

Dodaj komentarz