Ayrton Senna da Silva

grafika promocyjna plakat spektakl

Reżyseria: Łukasz Kos
Kompozytor: Dominik Strychalski
Scenograf: Paweł Walicki
Obsada: Michał Bieliński, Marek Kossakowski, Joanna Niemirska

Na oczach całego świata i w pełnym słońcu Brazylii, z kieliszkiem francuskiego szampana w palcach, odbędzie się wyjątkowy wyścig Formuły 1. Mistrzem Ceremonii tego Misterium Motoryzacyjnego będzie nieżyjący od maja 1994 roku bohater narodowy Brazylii, ikona sportu, najlepszy kierowca wszech czasów – Ayrton Senna.

Trzykrotny zdobywca tytułu Mistrza Świata Formuły 1 i 41 wygranych Grand Prix. Pomimo nie najwyższych osiągnięć wśród kierowców wyścigowych, to właśnie Senna jest
i na długo będzie Legendą. Spotęgowanie mitu Senny jako Mistrza i Bohatera wybuchło wraz z tragiczną śmiercią 1 maja na torze Imola podczas Grand Prix San Marino.

Znany z brawurowej jazdy, z działalności społecznej w Brazylii i gorliwej wiary.
W rodzinnym kraju jego kult jest równy kultowi świętych katolickich.

W swoim dążeniu do doskonałości Senna zbliżył się do postaci Kurta Cobaina, lidera zespołu grunge Nirvana, który zastrzelił się niecały miesiąc wcześniej przed tragicznym wypadkiem w San Marino.

Trójce Aktorów towarzyszy muzyka live w wykonaniu Dominika Strycharskiego, muzyka i kompozytora performatywnego. To tenorowy głos przepuszczony przez elektroniczne przestery.

AYRTON SENNA:
„Jesteśmy zbudowani z emocji..
Generalnie wszyscy szukamy emocji Pytanie tylko gdzie? .. Jest wiele różnych dróg doświadczania emocji. Możliwe że jedną rzeczą, tą jedną specyficzną rzeczą jaką daje Formuła1, jest wiedza, że jesteś zawsze narażony na niebezpieczeństwo – niebezpieczeństwo zranienia, niebezpieczeństwo śmierci.”

ENZO FERRARI:
„Nigdy nie chodzę do teatru ani do kina. Moj najlepszy wolny czas, to ten który spędzam w swoich warsztatach, gdy wszyscy sobie już pójdą.”

ROBERT KUBICA:
„Kiedy w szkole pani od muzyki pytała uczniów, jakiej muzyki słuchają, nie wiedziałem co odpowiedzieć. Nie byłem pewny czy potrafi zrozumieć, że uwielbiam ryk silnika, że to mój ulubiony „gatunek”.”

http://www.teatr-imka.pl/ayrton_senna_da_silva,107294,2013_12_15,1900.html

Plakat teatralny

plakat teatralny teatr imka warszawa

Zostaw Wiadomość