Allegro Moderato

Opublikowano Brak komentarzy do Allegro Moderato

Szymon Bogacz

ALLEGRO MODERATO

Reżyseria: Krzysztof Rekowski
Scenograf: Maciej Chojnacki
Muzyka: Marcin Mirowski
Asystent reżysera: Mateusz Karoń

Obsada:
Ewa – Dominika Ostałowska
Pani od pianina, Mama – Elżbieta Kijowska
Pan od oboju, Nowy pan od oboju, Profesor, Nauczyciel, Konduktor, Winston – Zdzisław Wardejn
Dziewczynka – Anna Stela

Mężczyzna w garniturze, Biznesmen, Kolega– Bartosz Woźny / Mariusz Drężek

ALLEGRO MODERATO

Ewa gra w orkiestrze na oboju. Od kiedy pamięta jej życie jest podporządkowane rodzinie i dążeniu do muzycznej doskonałości. Dość przypadkowo Ewa zaczyna odkrywać swoje potrzeby, możliwości i pragnienia. Postanawia odmienić swoje życie.

Jak wysoka jest cena poszukiwania wolności?

Na ile możliwe jest odnalezienie własnego ja? Podjęcie kształtowania własnej tożsamości według własnego intelektu, płci i talentu?

To jest tekst o dążeniu do wolności, która polega na byciu sobą bez względu na oczekiwania i oceny innych ludzi. Ta droga jest niebezpieczna i nigdy nie wiadomo, czy warto nią iść do końca. Bohaterka tego nie wie.

Tekst Szymona Bogacza również nie odpowiada na te pytania, ale na pewno zachęca, by zadać je sobie samemu. – mówi Krzysztof Rekowski, reżyser spektaklu.

Spektakl powstaje według metody Laboratorium Dramatu polegającej na włączeniu reżysera i aktorów do pracy nad tekstem oraz autora do pracy nad spektaklem.

.

„Do pewnego momentu postać Ewy jest symbolem człowieka, który żyje nie dla siebie, ale pod dyktando innych. W jakiejś mierze jest to dla niej dobre i, co chcę podkreślić, prawdopodobnie życie takich ludzi (większości z nas?) jest łatwiejsze. Nie trzeba się martwić o to, co trzeba robić w życiu, nie trzeba zastanawiać się, czy jest się dobrym, czy wybitnym, a może tylko przeciętnym.” – mówi Szymon Bogacz.

Plakat teatralny

plakat teatralny dominika ostałowska

Dodaj komentarz