Trójka do potęgi. Reżyseria Wojciech Malajkat

Opublikowano Brak komentarzy do Trójka do potęgi. Reżyseria Wojciech Malajkat
trójka do potęgi

TAJEMNICZA, NOWA ROLA MATEUSZA DAMIĘCKIEGO

W CHARYTATYWNYM SPEKTAKLU KOMEDIOWYM „TRÓJKA DO POTĘGI”

Sala Kongresowa w PKiN w Warszawie

W poniedziałek 16 grudnia w Sali Kongresowej w PKiN w Warszawie odbędzie się charytatywny spektakl czarnej komedii „Trójka do potęgi” w reż. Wojciecha Malajkata. W odświeżonej wersji przedstawienia Mateusz Damięcki, który do tej pory wcielał się w rolę reporterki Celiny Maczek, zagra nową, tajemniczą postać…

„Trójka do potęgi” wróci na afisz tylko jeden raz, w poniedziałek 16 grudnia o godz. 19.30 w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie podczas imprezy charytatywnej Polskiego Radia. W specjalnie na tę okazję odświeżonej wersji spektaklu, pojawi się nowy intrygujący wątek oraz wystąpią nowe gwiazdy. Do Mateusza Damięckiego, Daniela Olbrychskiego, Stanisława Tyma, Zbigniewa Zamachowskiego dołączy Paweł Królikowski, Mariusz Czerkawski, Anita Werner i Zbigniew Wodecki. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na cele dobroczynne.

– Grudniowa „Trójka do potęgi” będzie niesamowitym wydarzeniem. W spektaklu nie zabraknie nowych wątków komediowo-kryminalnych oraz barwnych ról, kreowanych przez znanych aktorów, muzyków i dziennikarzy, a nawet przez dwóch słuchaczy Trójki. W poprzedniej edycji sztuki wcielałem się w postać dziennikarki śledczej Celiny Maczek, tym razem jednak zagram zupełnie nową, tajemniczą postać, która wpłynie na przebieg akcji w równie dużym stopniu, co pani Celina. Będę miał niesamowitą charakteryzację, więc ciekaw jestem, czy ktoś z widzów mnie rozpozna. Zachęcam do obejrzenia spektaklu nie tylko dlatego, że jest to dobry projekt artystyczno-rozrywkowy, ale przede wszystkim ze względu jego szczytny cel. Dochód z zakupu biletów zostanie przekazany Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach, który zajmuje się ciężko chorymi, małymi dziećmi – mówi Mateusz Damięcki.

„Trójka do potęgi” to współczesna komedia kryminalna o tym, jak wzbogacić się na… małżeństwie. Trzech socjologów zakłada biuro pośrednictwa, by zarobić na kojarzeniu polskich obywateli z obcokrajowcami. Po początkowym sukcesie sprawy zaczynają się jednak komplikować…

Tekst „Trójki do potęgi” napisał Wojciech Zimiński na podstawie książki Grzegorza Miecugowa pod tym samym tytułem. Spektakl wyreżyserował Wojciech Malajkat z okazji jubileuszu 50-lecia PR III Polskiego Radia. Sztuka była wystawiana od marca 2012 roku w stołecznym Teatrze Syrena. W przedstawieniu grali świetni aktorzy (m.in Katarzyna Figura, Beata Ścibakówna, Krystyna Tkacz, Grażyna Wolszczak, Mateusz Damięcki, Piotr Machalica, Piotr Szwedes, Stanisław Tym), dziennikarze radiowej Trójki (m.in. Artur Andrus, Marek Niedźwiecki) oraz goście specjalni (Maria Czubaszek, Urszula Dudziak, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Justyna Pochanke, Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska). Przedstawienie stało się wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym nie tylko ze względu na doborową obsadę, ale także dlatego, że wplatane w fabułę improwizacje czyniły każdy spektakl niepowtarzalnym i zaskakującym dla publiczności.

Bilety na spektakl:

„Trójka do potęgi” można kupić w internetowym sklepie eventim.pl, w sklepach sieci Empik oraz w sklepiku PR III Polskiego Radia od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00, (ul. Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa).

Dodaj komentarz