Stanisława Celińska na 1Piętrze

Opublikowano Brak komentarzy do Stanisława Celińska na 1Piętrze

Stanisława Celińska na 1Piętrze

Stanisława Celińska, wybitna aktorka teatralna i filmowa,

w piątek 20 grudnia o godz. 18:00 da na 1Piętrze (Warszawa, ul. Foksal 11) koncert kolęd i pastorałek.

Przed występem opowie o poznawaniu Boga, wychodzeniu z uzależnienia, pracy aktorskiej, miłości do Warszawy i o tym, co jest w życiu najważniejsze.

Stanisława Celińska – dzisiaj lubiana i ceniona aktorka, znana z wielkiego ekranu, popularnych seriali, a także z gry w warszawskich teatrach – przyznaje, że od najmłodszych lat odczuwa działanie „sił wyższych”. Jej mieszkanie pełne jest obrazów świętych, a sama aktorka dodaje, że jest ogromnie przywiązana do prostego, wręcz ludycznego wyrażania wiary, który często wyśmiewa się lub patrzy się na niego podejrzliwie. Z drugiej strony – Celińska to jedna z ulubionych aktorek Krzysztofa Warlikowskiego, o którego sztukach mówi się i pisze, że pełne są okrucieństwa, zgorszenia i próżno byłoby szukać w nich Boga.

W wieku 36 lat Celińska zaczęła pić i dopiero po pięciu latach przestała. Aktora podkreślała wiele razy, że z wyjścia z nałogu pomogła jej modlitwa. – Stąd pomysł, aby Celińska pojawiła się na 1Piętrze w ramach cyklu „Bóg gwiazd”, w którym znani przedstawiciele świata kultury, sztuki, nauki, sportu opowiadają o poszukiwaniu Boga i sensu w życiu – zdradza Marcin Nowak z Centrum Myśli Jana Pawła II.

O swojej drodze wychodzenia z nałogu i o roli Pana Boga w tym procesie opowiada w licznych wywiadach oraz w swojej biografii „Niejedno przeszłam” Karoliny Prewęckiej, która poprowadzi spotkanie na 1Piętrze. Wstęp wolny.

Comiesięczne spotkania z cyklu „Bóg gwiazd” organizowane są przez Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Instytut Papieża Jana Pawła II. Informacje o kolejnych spotkaniach pojawią się na bieżąco na Facebooku: https://www.facebook.com/pierwszepietro

Plakat

plakat

Dodaj komentarz