Warsztaty dramowe dla dorosłych DK Rakowiec

Opublikowano Brak komentarzy do Warsztaty dramowe dla dorosłych DK Rakowiec

Dom Kultury „Rakowiec” przy ul. Wiślickiej 8 w Warszawie zaprasza na warsztaty dramowe dla dorosłych.

Program 4-dniowych warsztatów dramowych pt. „Otwarcie” jest skierowany do osób dorosłych. Program ma charakter innowacyjny, ponieważ łączy elementy Dramy, sztuki improwizacji ze sferą kreacji indywidualnych. Warsztaty otwarte są dla każdego, kto chce spróbować krótkiej przygody ze sceną i otworzyć się przed małą publicznością, dlatego program został stworzony głównie z myślą o osobach, które wcześniej nie związane były ze środowiskiem scenicznym oraz nie mają doświadczenia teatralnego.

1 warsztat – 2,5 h – 27 listopada (środa) godz. 18.00-20.30:
wprowadzenie do zadań dramowych, praca nad rozluźnianiem ciała, elementy zadań dykcyjnych, nauka krótkiej prezentacji przed publicznością, pokonywanie barier w ciele, krótkie scenki dramowe, techniki relaksacyjne;

2 warsztat – 2,5 h – 30 listopada (sobota) godz. 17.00-19.30:
praca z rekwizytem, ćwiczenia pamięci, pantomima- techniki typu Stop Klatka, ruch sceniczny, praca z krótkim tekstem – improwizacje, odnajdź w sobie dziecko, odnajdź w sobie szaleńca;

3 warsztat – 2,5 h – 4 grudnia (środa) godz. 18.00-20.30:
scenki improwizowane, scenki dramowe, praca nad mini-przedstawieniem;

4 warsztat – 2,5 h – 7 grudnia (sobota) godz. 17.00-19.30:
podsumowanie wszystkich zajęć, dalsze ćwiczenia związane z konkretnymi scenkami, mini–spektakl w grupie zamkniętej (znajomi, uczestnicy warsztatów, kadra ośrodka).

Celem 4-dniowych warsztatów „Otwarcie” jest rozwój kreacyjny, pokonywanie barier ruchowych, głosowych dzięki asymilacji z grupą i pracy zespołowej.
Celem warsztatów jest także nacisk na indywidualne potrzeby tj. problem związany z wystąpieniami publicznym (np. w środowisku zawodowym, na szkoleniach, prezentacjach itp.). Warsztaty o charakterze teatralnym z założenia będą swoistym Hydeparkiem, „mam-talentem” pomysłów.

Warsztaty z Dramy

Warsztaty będą opierały się na metodach zaczerpniętych z Dramy. Sztuka ta odwołuje się w dużej mierze do intuicji i wyobraźni osób biorących w niej udział, ale też jest wyjściem do głębszych poszukiwań osobistych. Drama uczy bowiem aktywności i otwartości oraz mierzenia się z własnymi ograniczeniami. Na warsztatach nie będą pominięte kwestie odwołujące się do klasycznego pojęcia teatru: poruszanie się na scenie, pracy z tekstem, wyrażanie myśli gestem, mimiką. Tak więc zapraszamy także osoby, które chcą związać się na przyszłość ze sceną.

EWA GAMPEL – mgr Polonistyki, Animator Teatralny. Od lat związana ze środowiskiem teatralnym. Prowadzi grupy teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych – metodami dramy. Współreżyseria i scenariusz nagrodzonego w Warszawskiej Giełdzie Projektów Kulturalnych projektu teatralnego, paradokumentu pt. „Wola Kobiet”. Inne projekty paradokumentalne: „Panowie Wolą”, „Garderoba”, „Romeo i Julia 40 lat później”.
W latach 90. związana czynnie aktorsko z festiwalem FAMA. Wyjazdy z grupami teatralnymi do Francji, Litwie – na przeglądy teatralne. Na początku studiów pracowała jako mim w Teatrze Narodowym.

ZAPISY I OPŁATY:
Wpłatę 190 zł należy dokonać do 26 XI 2013 w kasie Domu Kultury „Rakowiec” lub przelewem na konto Ośrodka Kultury Ochoty 29 1030 1508 0000 0008 1566 7018 z następującymi dopiskami: DK RAKOWIEC, Imię i Nazwisko osoby wpłacającej, LISTOPAD-GRUDZIEŃ, WARSZTAT OTWARCIE, EWA GAMPEL. Zapisy pod mailem: dkrakowiec@oko.com.pl.

http://dkrakowiec.wordpress.com

Plakat

warsztaty teatralne

Dodaj komentarz