Niepojęty przypadek Simona Mola

Opublikowano Brak komentarzy do Niepojęty przypadek Simona Mola
teatr wolandejski

„Niepojęty przypadek Simona Mola” podczas „Garderoby Białołęki”

Teatr Wolandejski zaprezentuje „Niepojęty przypadek Simona Mola” podczas XV Festiwalu Teatrów Amatorskich „Garderoba Białołęki”.

Wstęp wolny.

„Niepojęty przypadek…” to inspirowana faktami opowieść o mieszkającym w Warszawie kameruńskim poecie i aktywiście, którego historia wstrząsnęła całą Polską, gdy okazało się, że przez wiele lat świadomie zarażał swoje partnerki wirusem HIV. Choć działo się to już kilka lat temu, nawiązująca do tych wydarzeń sztuka Teatru Wolandejskiego wciąż pozostaje aktualna.

Twórcy spektaklu nie skupiają się bowiem na dokładnym odtworzeniu faktów, ale na motywach, które powodowały zarówno samym Simonem, jak i jego otoczeniem. – W jaki sposób wpływał na ludzi? Dlaczego ludzie tak łatwo dali mu się omamić? Czy sam był rzeczywiście szczęśliwy? Odpowiedzi na te pytania szukamy w naszej sztuce– mówi autor i reżyser spektaklu Piotr Kulczycki.

Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach Festiwalu Teatrów Amatorskich „Garderoba Białołęki”, który skupia najlepsze niezawodowe grupy teatralne z całej Polski. W tym roku Festiwal odbędzie się już po raz 15. w Białołęckim Ośrodku Kultury.

„Niepojęty przypadek Simona Mola”, reż. Piotr Kulczycki, Teatr Wolandejski
23 listopada 2013 r.
godz. 16:40

„Garderoba Białołęki”
Białołęcki Ośrodek Kultury
ul. Van Gogha 1

Wstęp wolny

Fotografia teatralna

teatr wolandejski

Dodaj komentarz