Ab Ovo Teatr Improv na Festiwalu Niewinni Czarodzieje

Ab Ovo Teatr Improv

PODRÓŻ W LATA 90. NA WESOŁO, CZYLI AB OVO TEATR IMPROV
NA FESTIWALU „NIEWINNI CZARODZIEJE”

Ab Ovo

Spektakl teatru improwizacji Ab Ovo to jedna z atrakcji festiwalu „Niewinni Czarodzieje”, który odbywa się w dniach 20-24 listopada w Warszawie. W sobotę 23 listopada w klubie Czarny Rynek, przy ul. Solec 18 grupa wystąpi z show „Szczękoblaszakowiec Dżon, czyli small biznes lat 90.”

Wstęp na spektakl bezpłatny.

Zero zahamowań, nieograniczona wyobraźnia, abstrakcyjne poczucie humoru i błyskotliwe puenty to wyróżniki Ab Ovo Teatr Improv (czyt. impro) – grupy zawodowych aktorów zajmujących się improwizacją teatralną. Na festiwalu „Niewinni Czarodzieje” Ab Ovo zagra spektakl inspirowany latami 90.

– Co się wtedy działo, co się nosiło, co oglądało i czego słuchało, jakie zmiany nastąpiły, kto był na topie, a co było żenadą? Ab Ovo zaprasza na podróż w czasie do lat 90., gdy w Polsce rodził się kapitalizm i kultura masowa! Jak zwykle pokażemy najlepsze i najśmieszniejsze scenki i gry impro. Tym razem wszystko w klimacie Samanthy Fox i Jarmarku Europa, łóżek polowych i bud z blachy falistej, gdzie można było kupić wszystko, od tureckich dżinsów i dywanów po podrabiane kasety magnetofonowe i video, a po zakupach wypić ciepłą Coca-Colę

– opowiada Katarzyna Michalska, aktorka, założycielka Ab Ovo, pomysłodawczyni i dyrektor artystyczna Ogólnopolskiego Festiwalu Sportów Teatralnych 321 IMPROV.

Niewinni Czrodzieje

Festiwal „Niewinni Czarodzieje” nawiązuje do barwnego okresu kultury polskiej po 1956 roku. Patronami imprezy byli m.in.: Leopold Tyrmand, Krzysztof Komeda, Zbigniew Cybulski, Kalina Jędrusik, Kabaret Starszych Panów. Celem imprezy jest promowanie znanych postaci z życia kulturalnego Warszawy i inspirowanie do realizacji wydarzeń artystycznych, aktywizujących i integrujących różne pokolenia mieszkańców stolicy. Tegoroczna edycja nawiązuje do lat 90., czyli okresu chaotycznej transformacji systemowej w Polsce. W programie festiwalu znalazł się m.in.: „Szał, dziki szał, czyli Ania śpiewa lata 90.” – koncert Ani Dąbrowskiej, „Ucieczka z kina” – przegląd najgorszych polskich filmów z lat 90., „Stolica rapu” – hip-hopowe warsztaty tekściarsko-freestyle’owe, które poprowadzi Duże Pe czy „Sztuczne raje” – rozmowa z Markiem Kochanem o pierwszych polskich reklamach. Gatunek improwizacji teatralnej reprezentować będą grupy Ab Ovo i Klancyk.

Improv to coraz bardziej popularny w Polsce gatunek teatralny, zwany też, ze względu na trudność, „sportami teatralnymi”.

– Kluczową cechą spektakli improwizacji jest to, że aktorzy wymyślają wszystko na poczekaniu, na oczach publiczności. Nie ma reżysera ani scenariusza, a o przebiegu show decydują widzowie. Bez rekwizytów, bazując tylko na warsztacie aktorskim, kreatywności i refleksie musimy sprostać najbardziej nieoczekiwanym i najdziwniejszym pomysłom, a bywają naprawdę zwariowane. Musieliśmy zagrać zważony krem do rąk, demona w kościele, odegrać sceny miłosne z filmu „Titanic” w konwencji horrorów japońskich czy zaśpiewać pieśń afrykańską o grabiach – mówi Wojciech Medyński, aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, członek Ab Ovo.

Ab Ovo Teatr Improv

Ab Ovo Teatr Improv występuje regularnie w Warszawie w klubie Wkręt, w Szarej Eminencji w Piasecznie oraz gościnnie w miastach w całej Polsce. Najbliższy spektakl odbędzie się w środę 27 listopada o godz. 20.00 w klubie „Wkręt” przy ul. Chełmskiej 21 w Warszawie oraz 11 grudnia o godz. 20.00 w klubie „Szara Eminencja” przy ul. Sienkiewicza 11 w Piasecznie.

Więcej informacji:
www.teatrabovo.pl

Ab Ovo Teatr Improv to grupa zawodowych aktorów, zajmujących się trudną sztuką improwizacji teatralnej. Grupę założyła w 2010 roku Katarzyna Michalska, która uczyła się improwizacji od guru improv i światowej sławy trenera Mike’a Hughesa ze słynnej kanadyjskiej grupy Uncalled For. Ab Ovo występuje w klubach w całej Polsce. W stolicy najczęściej we „Wkręcie” oraz w „Szarej Eminencji” w Piasecznie. Ab Ovo jest także gospodarzem Ogólnopolskiego Festiwalu Sportów Teatralnych 321IMPROV, którego trzecia edycja odbyła się w dniach 19-20 października w Konstancińskim Domu Kultury w Konstancinie-Jeziornej.

W skład grupy Ab Ovo Teatr Improv wchodzą: Katarzyna Michalska, Wojciech Medyński, Jasiek Aleksandrowicz-Krasko, Agnieszka Bajer, Robert Kibalski, Piotr Wesołowski, Michał Głowacki, Piotr Wyżykowski, Andrzej Perkman, Michał Sęk, Jakub Wieczorek, Jacek Stefanik, Piotr Miazga.

O twórcach Teatru i przedstawienia:

Katarzyna Michalska  – aktorka teatralna i impro

Wojciech Medyński – aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i impro

Logo Teatru Ab Ovo:

Ab Ovo Teatr Improv

Zostaw Wiadomość