Projekt Teatr Warszawa – Spektakle

Opublikowano Brak komentarzy do Projekt Teatr Warszawa – Spektakle

PREMIERY SEZON 2013/1014

DESPERATKI 
POLSKI ALMODOVAR W GWIAZDORSKIEJ OBSADZIE !!!
Obsada:Anna Korcz Bartosz Żukowski Joanna Kurowska Robert Kudelski

Reżyseria:
Robert Kudelski

PREMIERA 11 października 2013

 Czy chęć popełnienia samobójstwa może okazać się początkiem nowego życia? Czy upiorny „most samobójców” może stać się miejscem inspirujących, życiodajnych i romantycznych spotkań? Nowa sztuka Jerzego Andrzeja Masłowskiego przynosi niezwykłe odpowiedzi na te przewrotne pytania. Dwie kobiety (grane przez fenomenalne aktorki Joannę Kurowską i Annę Korcz) – różne jak ogień i woda, zdecydowane skończyć ze swoim życiem i dwóch mężczyzn (w tych rolach Bartosz Żukowski i Robert Kudelski) – mających wyjątkowe i tajemnicze podejście do życia spotyka się przypadkiem, pewnego październikowego dnia na feralnym moście. Ich spotkanie przerodzi się w rozmowy o życiu, miłości – przyniesie bolesne, ale i niezwykłe, wręcz mistyczne odkrycia. Choć temat i okoliczności poważne, sztuka
przepełniona jest fantastycznym humorem, ironią i dystansem, jak wszystkie sztuki reżyserowane przez Kudelskiego. Cała historia staje się ciepłą, pełną uroku i wcale nie przygnębiającą opowieścią o tym, że nie wszystko stracone, nawet gdy jesteśmy o tym przekonani, a nasze losy i cały świat bywają przewrotnie zaskakujące.

JĘDRUSIK I VILLAS NA SCENĘ!
Obsada:
Ewa Kasprzyk
Joanna Kurowska
Reżyseria:
Dariusz Taraszkiewicz
PREMIERA 17 października 2013

Dwie niezwykłe kobiety. Nie do końca akceptowane przez środowisko artystyczne postaci i kontrowersyjne gwiazdy. Obie świadome swojej seksualności, która stała się ich atutem i znakiem rozpoznawczym , a przede wszystkim dwa ogromne talenty. Dzięki autorowi sztuki Marcinowi Szczygielskiemu, spotkają się na scenie. Scenie Projekt Teatr Warszawa. Spektakl opowiada o sześciu fikcyjnych, choć inspirowanych autentycznymi wydarzeniami spotkaniach Violetty Villas i Kaliny Jędrusik. Spośród nich, pięć rzeczywiście miało miejsce: na koncertach, na planie filmu „Dzięcioł” Jerzego Gruzy, podczas tournée po USA z „Podwieczorkiem przy mikrofonie”, w studiu telewizyjnym oraz w małym domu kultury pod Warszawą. W dwóch głównych rolach aktorki równie utalentowane i kobiece, jak ich bohaterki. Joanna Kurowska i Ewa Kasprzyk.

FRANKIE&JOHNNY
Obsada:
Olga Borys
Wojciech Majchrzak
Reżyseria Robert Kudelski / Asystent reżysera Karolina Muszalak- Buława
PREMIERA 18 października 2013

Frankie i Johnny w reżyserii Roberta Kudelskiego, to wersja teatralna słynnego filmu ze świetnymi rolami Michelle Pfeiffer i Ala Pacino. Johnny po wyjściu z więzienia podejmuje pracę w jednej z nowojorskich restauracji. Poznaje tam atrakcyjną kelnerkę Frankie, trzydziestosześcioletnią kobietę, która jednak nie chce się wiązać. Jej poprzedni partner bił ją, doprowadzając tym do poronienia i bezpłodności. W rezultacie Frankie boi się następnego związku i następnego rozczarowania. Johnny nie poddaje się jednak i z czarującym uporem zabiega o jej względy. Johnny nadal wierzy w wielką miłość.

POD NIEMIECKIMI ŁÓŻKAMI
Obsada
Bartosz Opania Bartłomiej Kasprzykowski Tamara Arciuch
Reżyseria Łukasz Witt-Michałowski

PREMIERA 7 listopada 2013

Jest polską sprzątaczką, wygarniającą wstydliwe brudy spod stereotypowo schludnych łóżek niemieckich pracodawców. Dzięki wydanej książce staje się bohaterką, a media kreują ją na gwiazdę. Spektakl „Pod niemieckimi łóżkami“ to historia o niemieckich brudach, polskich celebrytach oraz blaskach i cieniach sławy. Sztuka w reżyserii Łukasza Witt Michałowskiego to niezwykle udane połączenie teatru i kabaretu. Aktorzy – Tamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski i Bartosz Opania przyznają, że ich zamiarem było umiejscowienie spektaklu na pograniczu tych dwóch gatunków.

MICKIWEICZ
Obsada
Bartosz Obuchowicz
Agnieszka Kudelska
Dorota Gorjainow
Robert Kudelski
Reżyseria
Robert Kudelski
PREMIERA W LISTOPADZIE.
Spektakl oparty na fragmentach „Pana Tadeusza” i „Ballad i Romansów”.

Młody Tadeusz przyjeżdża w odwiedziny do Stryja. Tu poznaje całą gamę ciekawych postaci, z którymi splatają się jego losy: szaloną Zosię, przebiegłą Telimenę, tajemniczego Księdza Robaka i innych. Poznaje co to miłość, zazdrość i patriotyzm. Historia Tadeusza przeplatana baśniowymi balladami jest idealną propozycją dla szkół. Utrzymany w konwencji optymistycznej i komediowej. Mający na celu pokazanie młodzieży, że polska klasyka nie musi być nudna i trudna, a wesoła i ciekawa.

KSIĘŻNICZKA NIEŚPIOSZKA
Obsada
Robert Martyniak
Joanna Pach-Żbikowska
Dorota Gorjainow
Reżyseria
Leszek Zduń
PREMIERA W GRUDNIU.

Czy brak snu może pomieszać w głowie? Pełna niespodzianek historia księżniczki, która na pewien czas zamieniła życie mieszkańców królestwa w koszmar. Pozwoliła, żeby DOBRO zasnęło na dnie jej serca, a tym samym rozbudziła okropnie nadęte SAMOLUBSTWO. Czy dzięki snom można odmienić swoje postępowanie? Bajka zaprasza dzieci do Krainy Wyobraźni!

Plakaty teatralne

plakat promocyjny plakat promocyjny plakat promocyjny jedrusik_i_villas_na_scene_teatr księżniczka nieśpioszka_projekt-teatr mickiewicz_spektakl_teatr

Info” Więcej na temat premier teatru znajdziecie na stronie: www.projektteatr.com Projekt Teatr Warszawa ul. Wał Miedzeszyński 384 03-994 Warszawa www.projektteatr.com Za kontakt z mediami odpowiada: Commfort Group Katarzyna Dębicka +48 509 548 666 k.debicka@commfort.pl Maria Godlewska +48 501 647 157 m.godlewska@commfort.plDodaj komentarz