Zwierzenia bezrobotnego aktora

Opublikowano Brak komentarzy do Zwierzenia bezrobotnego aktora
plakat teatralny

ZWIERZENIA BEZROBOTNEGO AKTORA Marcina Zarzecznego w Klubokawiarni Resort

Jest to inicjatywa bezrobotnego aktora, który nie posiadając żadnych środków tworzy przedstawienie na oczach widzów. W ciągu pięć miesięcy odbyło się już dwadzieścia jeden takich prób w Zabrzu, Katowicach, Krakowie, Pszczynie, Cieszynie, Gnieźnie, Sopocie i Warszawie w ramach programu „Tournee bezrobotnego aktora po Polsce”.
„Zwierzenia bezrobotnego aktora. Czyli scenariusz na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego” to tekst opowiadający prawdziwe wydarzenia z życia pewnego bezrobotnego artysty. To historia o determinacji i walce o realizację marzeń. O ważnych rzeczach mówi się tu w sposób lekki, bez użalania się nad losem bezrobotnego. W scenariuszu zawarty jest opis doświadczeń bohatera związanych z poszukiwaniem pracy. Nie one są tu jednak najważniejsze, a sposób w jaki reaguje na nie bohater próbując myśleć tylko pozytywnie i patrzeć na trudne sytuacje z humorem i ogromnym dystansem.
Tekst nie jest napisany w klasyczny sposób opierający się na misternej budowie dramaturgii. W zasadzie tej dramaturgii jest tutaj niewiele. Ważniejsze od niej jest zbudowanie atmosfery intymnej rozmowy bohatera z widzem podobnej do rozmowy przyjaciół.

Spektakl bierze udział w Festiwalu Lato w Malarni, został zaproszony do udziału XII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość Przedstawiona, Menningar Nott – największym Festiwalu Artystycznym na Islandii. We wrześniu odbędą się wystawienia w Teatrze Małym w Łodzi, a w październiku w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie.

16 sierpnia
wstęp – 10 pln
start 20:15
Resort, Bielańska 1

plakat teatralny fotografia spektakl

Dodaj komentarz