Psychoterapia

Opublikowano Brak komentarzy do Psychoterapia
fotografia teatralna

Psichoterapia
Każdemu potrzebna jest „Psychoterapia”, czyli sztuka Victorii Vascari w reżyserii Andre de la Cruz
Już 15 czerwca teatr Epifania zaoferuje widzom tekst debiutującej Victorii Vascari w oprawie a la Tarantino wykreowanej przez brazylijskiego reżysera Andre de la Cruz. Spektakl łączy w sobie uniwersalną tematykę zachwianego poczucia komfortu psychicznego ze zindywidualizowanym charakterem historii każdego z bohaterów. Jak zapowiadają twórcy – w przedstawieniu odnajdzie się wielu z nas, stąd przewidujące „Będziesz następny” skierowane w stronę publiczności.

„Psychoterapia” jest sztuką wielowymiarową, zaglądającą w zakamarki ludzkiego umysłu i ludzkich doświadczeń. Ujmuje uniwersalne zagadnienia – kwestie ludzkiej psychiki oraz radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami – w zindywidualizowaną formę. Jej specyficzny, absurdalny akcent humorystyczny, przeplata się ze znamionami nadchodzącej katastrofy, co nadaje jej charakter nieco farsowy, a jednocześnie podszyty głębszą analizą. Pozornie zachowane ramy całej sytuacji scenicznej ulegają wywróceniu w scenach finałowych. Niespodzianki piętrzą się, zaś przewidywana kulminacja okazuje się być dopiero początkiem nowej historii…

Adaptacja i reżyseria: Andre de la Cruz
Scenariusz: Victoria Vascari
Występują: Jasiek Aleksandrowicz, Ewa Ampulska, Grzegorz Jarek, Diana Karamon, Małgorzata Łazarczyk, Patryk Pawlak, Sandra Stencel, Andrzej Tomaszewski, Jan Wojtyński.
Scenografia i kostiumy: Ewa Ampulska i Andre de la Cruz
Światło: Roman Woźniak
Zdjęcia: Julia Mafalda
Wizualizacje: Rafał Grabowski
Produkcja: Teatr Epifania

Spektakl: Psychoterapia

www.teatrepifania.pl

facebook: www.facebook.com/teatrepifania

TEATR EPIFANIA

Został założony w 2009 roku przez Andre de la Cruz i Ewę Ampulską. Jego działalność od początku związana jest z Teatrem Academia mieszczącym się przy ul. 11 listopada 22 na Pradze Północ w Warszawie.

Fotografia teatralna

fotografia teatralna

fotografia teatralna

fotografia teatralna

fotografia teatralna

fotografia teatralna

fotografia teatralna

fotografia teatralna

fotografia teatralna

fotografia teatralna

Dodaj komentarz