Wieczór z Czechowem i Okno Grupy Teatralnej T-ART

Opublikowano Brak komentarzy do Wieczór z Czechowem i Okno Grupy Teatralnej T-ART
fotografia teatralna

19 czerwca (w środę) o godz. 19.00 warszawski Dom Kultury Rakowiec (ul. Wiślicka 8) zaprasza na teatralny WIECZÓR Z CZECHOWEM.

„Wieczór z Czechowem” to druga produkcja teatralna Grupy T-ART, działającej przy DK Rakowiec. Barwne obyczajowo postacie, portrety rosyjskiej inteligencji końca XIX wieku, historie na pozór błahe i pospolite, które wywołują w bohaterach szeroki wachlarz emocji – to materiał do grania, o jakim marzą wszyscy aktorzy.
To materiał sprawdzony, i co niezwykle ważny, ciągle aktualny, zarówno dla twórców, jak i odbiorców. Po 300 latach ludzie nic się nie zmienią, będą nosić tylko inne garnitury – pisał Czechow. Bohaterowie Czechowa, ich rozterki, wady, zalety, śmieszności, dramaty – są nam tak zdumiewająco bliscy. Czyżbyśmy spotykali ich na co dzień? Uniwersalizm treści tych mistrzowskich krótkich form pozwala w to wierzyc, ale w tle jest przecież jeszcze XIX-wieczna Rosja z całym swoim naturalnym pięknem, prostotą i sielskością, portretowaną z ironią, ale i czułością. Jeszcze nikt nie wie, że ten świat z wyroku historii odchodzi na zawsze. Nastanie inny czas, inny świat. Zupełnie inne garnitury… Czechow opowiada o nas, należy jednak do tego utraconego krajobrazu dawnej Rosji. Zadumajmy się więc nad tym, co odeszło, i nad tym, co pozostało. Uśmiechnijmy się na widok jej bohaterów, ale nie dajmy się zwieść XIX-wiecznym kostiumom.

Spektakl na podstawie utworów Antona Pawłowicza Czechowa:
„Oświadczyny”: Natalia – Agnieszka Kapica, Łomow – Rafał Miecznikowski, Czubukow – Paweł Ptaszkiewicz

„O szkodliwości palenia tytoniu”: Iwan Iwanowicz Niuchin – Krzysztof Kowalski

„Niedźwiedź”: Popowa – Patrycja Skrzynecka, Anna – Elżbieta Ptaszkiewicz, Smirnow – Artur Jasiński

Bilety 10 zł – jest możliwość wcześniejszej rezerwacji!
kontakt: dkrakowiec@oko.com.pl, tel. 22-823-66-97; 22-823-66-72
www.rakowiec.art.pl
***
20 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 w warszawskim Domu Kultury Rakowiec przy ul. Wiślickiej 8 zobaczycie spektakl Okno według Ireneusza Iredyńskiego w wykonaniu grupy teatralnej T-ART.

OKNO to spektakl stawiający pytania o postawy współczesnego człowieka.
Spektakl pokazuje konfrontacje dwóch postaw moralnych, życiowych, celów i marzeń bohaterów. Idealista oraz „romantyk” – pisarz Krzysztof nie może porozumieć się z pragmatyczną Barbarą. Historia związku niespełnionego pisarza z kobietą sukcesu staje się pretekstem do rozważań o wzajemnym zrozumieniu, pojmowaniu wolności i odpowiedzialności za drugiego człowieka.
Jak żyć, próbując pogodzić miłość do sztuki z miłością do partnera? Na jakie kompromisy i ustępstwa jesteśmy gotowi pójść w imieniu “bycia z kimś”? Jak wiele można poświęcić, jaka jest cena kompromisu, a jaka bezkompromisowej wędrówki przez życie. Jak żyć, próbując pogodzić miłość własną z miłością do sztuki i do drugiego człowieka? Realizatorzy słowami Ireneusza Iredyńskiego opowiadają o swoim pokoleniu “trzydziestoparolatków”, rozliczających się ze swoich młodzieńczych wyborów drogi życiowej.

Obsada:
Krzysztof – Paweł Ptaszkiewicz
Barbara – Patrycja Skrzynecka
Starsza Pani – Elżbieta Ptaszkiewicz
Gruba – Magda Lipińska
Boluś – Rafał Miecznikowski
Psychiatra – Krzysztof Kowalski
Narrator – Artur Jasiński

Bilety 10 zł
kontakt: dkrakowiec@oko.com.pl, tel. 22-823-66-97; 22-823-66-72
www.rakowiec.art.pl

plakat teatralny

fotografia teatralna

Dodaj komentarz