Projekt teatralny dla młodych twórców MONTOWNIA BIS

Opublikowano Brak komentarzy do Projekt teatralny dla młodych twórców MONTOWNIA BIS
logo teatr montownia

Teatr Montownia, niezależna, warszawska grupa z kilkunastoletnim doświadczeniem scenicznym, chciałby zaproponować studentom i świeżym absolwentom szkół artystycznych, zarówno publicznych, jak i prywatnych, wspólną realizację projektu, który nawiązując do okoliczności powstania naszego teatru, wspierałby samodzielność i zachęcał do oddolnej inicjatywy młodych ludzi.

Osiemnaście lat temu ówcześni studenci PWST w Warszawie: Adam Krawczuk, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki, przygotowali według własnego pomysłu spektakl „Zabawa” Sławomira Mrożka. Spektakl był następnie grany na małej scenie Teatru Powszechnego, gdzie w 1996 roku – już pod szyldem Teatru Montownia i z udziałem Marcina Perchucia – wystawili Molierowskie „Szelmostwa Skapena”, zapoczątkowując powstanie odnoszącego sukcesy artystyczne teatru.
Nawiązując do tej historii Montownia chciałaby zrealizować podobny projekt z obecnymi studentami i/lub absolwentami. Chcielibyśmy dać młodym ludziom szansę na swobodną realizację własnych pomysłów; czerpiąc z własnych doświadczeń nauczyć, jak organizować sobie pracę we własnym zakresie i bez wsparcia uczelni, jak poruszać się w świecie nieinstytucjonalnego teatru a także wskazać na możliwości niezależnej działalności. Ważnym aspektem byłoby również pokazanie spektaklu szerszej, warszawskiej publiczności.

W ramach projektu Teatr Montownia zapewniłby:

1. Opiekę artystyczną
2. Niewielkie środki finansowe na zakup scenografii, kostiumów itp.
3. Salę prób na tydzień przed premierą i pokaz na profesjonalnej scenie teatralnej
4. Promocję oraz zaproszenie dyrektorów teatrów, ludzi związanych z kulturą na pokazy spektaklu

Warunki realizacji projektu:

Zgłoszenia pomysłów w formie elektronicznej przyjmujemy do 31 lipca, e-mail: biuro@tetarmontownia.pl , tel. 22 428 22 28
Oczekujemy 2-3 osobowych grup studentów z III, IV lub V roku lub absolwentów do 2 lat od ukończenia studiów. Grupa powinna przedstawić w formie pisemnej: tekst bazowy, planowaną obsadę i własny pomysł realizacji. Spektakl nie powinien trwać dłużej niż 70 min.
Teatr Montownia w składzie: Adam Krawczyk, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki, Marcin Perchuć, przeprowadzi od 1 do 10 sierpnia rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi grupami i wybierze 1 grupę z najciekawszym pomysłem. Pokaz odbędzie się w grudniu tego roku.

Dodaj komentarz