Czekając trawnika / Gigi Mangia

Opublikowano Brak komentarzy do Czekając trawnika / Gigi Mangia
ulotka plakat

Czekając trawnika
piotrowska & federowicz & bożek
Gigi Mangia
piotrowska

Zapraszamy na dwie premiery kończące warszawski sezon 2012/2013. Piotrowska zagra swoje ostatnie solo pt.: „Gigi Mangia” i przedstawienie „Czekając trawnika” zrealizowane na trzy: federowicz & bożek & piotrowską.

godz. 20.00 / C Z E K A J Ą C T R A W N I K A
godz. 21.00 / Gigi Mangia

premiera: 24 czerwca 2013, Teatr Druga Strefa w Warszawie

produkcja: eferte_Fundacja Rozwoju Tańca, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa
koprodukcja: Teatr Druga Strefa
przedstawienie sfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnicy Mokotów w ramach projektu „mufmi przedstawia”
gospodarz wydarzenia: mufmi teatr tańca
wstęp wolny

C Z E K A J Ą C
T R A W N I K A
piotrowska & federowicz & bożek

koncepcja reżyseria: Anna Piotrowska
tekst: Anna Piotrowska, Joanna Żurawska-Federowicz, Łukasz Pawłowski
kreacja i wykonanie: Joanna Żurawska-Federowicz, Aleksandra Bożek-Muszyńska, Anna Piotrowska
muzyka: Michał Mackiewicz
kostiumy: Justyna Spaleniak

Czekanie na deszcz, czekanie na trawę, na podmuch, który przeniesie moje życie w coś, co się nazywa codziennością. Codziennie przychodzę i codziennie patrzę, jak rośnie duma mego serca. MOJA TRAWA. Jak podzielić jeden deszcz na trzy trawy? Jak próbować, jak próbować osiągnąć swój cel. Satysfakcja gwarantowana w czasach bezrobocia. Integracja starego budownictwa z nowym wymiarem architektury współcześnie przylegającej do betonowego niezrozumienia i zafascynowanej pieśni gołębia zakopanego w moim ogródku, na mojej trawie. Donikąd się spieszę, w czasie trwam, z czasem nie biegam. Generalnie nie biegamy razem. Ja tutaj stoję i czekam. Bez fajerwerków, bez gwałtownych zmian. W sumie nuda.

GiGi Mangia

koncepcja, choreografia, taniec: Anna Piotrowska
muzyka: Anna Piotrowska & Marcin Pyciak
wywiad i głos: Giuseppa Scalisi
kostium: Anna Piotrowska & Justyna Spaleniak
prapremiera: 31 maja 2013, Solo Dance Contest, Gdańsk, Klub ŻAK
premiera: 24 czerwca 2013, Teatr Druga Strefa w Warszawie

(nie)autobiograficzny punkt odniesienia bohatera przyszłości… imię GiGi, nazwisko Mangia…
obcy teren… tam prawdopodobnie umrze i będzie leżeć w grobie ze swoim ukochanym.

kontakt:
Anna Piotrowska / eferte@eferte.pl / www.eferte.pl / tel. 0 606 877 606

A R T Y Ś C I:

ANNA PIOTROWSKA
Tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca – eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (1995 r. , teatr działa przy Klubie DGW). Stworzyła blisko 70 autorskich choreografii i przedstawień.
Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych: PolemiQi, Atak przestrzeni, Kierunek.(Europa_Warszawa).taniec, SoloDuo_Polska, laboratorium choreografii, British 4 Polish Dance i in.  Laureatka „SoloDuo Dance Festival” (Budapeszt 2005/2006), wielokrotnie juror SoloDuo. Stypendystka British Council Awards 2004 – Young Polish Arts Entrepreneur. Producent przedstawień teatru tańca. Juror Doliny Kreatywnej programu TVP2 w dziedzinach taniec i animacja kultury. Anna Piotrowska uczestniczyła jako gość w festiwalu Gramigna Festival (Palermo 2007), International Poesifestival (Sztokholm 2007), Nu Dance Fest (Bratysława 2007/2008), Fabriaktionen (Berlin 2008), Working Title Festival (Bruksela 2008), jak również wielokrotnie jako gość Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego (Bytom), Międzynarodowego Festiwalu Współczesnych Form Tańca (Kalisz – główna nagroda 2007), Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca (Lublin), wielokrotny gość festiwalu SoloDuo Dance Festival (Budapeszt 2005-2012). Reżyser ruchu w teatrach dramatycznych m.in. w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Białymstoku i Legnicy. Współpraca z reżyserami: Paweł Kamza, Michał Siegoczyński, Artur Tyszkiewicz.
Zrealizowała dwie autorskie produkcje dla Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu pt.: „farfalla” i „6 x 9” . Realizacja ruchu w teatrze lalek K3 z Białegostoku. Gość programu APAP, advancing performing arts project, w ramach tego programu powstało solowe przedstawienie „Look 4 faces” wystawiane w Bytomiu, Warszawie, Berlinie i Brukseli.
Od 2008 r. regularnie współpracuje ze Śląskim Teatrem Tańca. Od czterech lat jest pedagogiem w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, gdzie wykłada: formy teatru tańca i struktury choreograficzne, improwizacje, sceny improwizowane i taniec współczesny.
Zrealizowała kilka przedstawień międzynarodowych: „Walk_2_corner”, „HUG” (Węgry), „Laka la Mnija in the field of half of sth”, „Cold Fish” (Norwegia), „CoCo_Klimt” (Słowacja), „or Clitoris Landscape (close to gate No. 5)” (Włochy).

JOANNA ŻURAWSKA-FEDEROWICZ
Urodzona w 1970 w Toruniu. Aktorka, absolwentka krakowskiej PWST. Współpracowała, m.in. z Krystianem Lupą, Bohdanem Hussakowskim, Janem Peszkiem, Andrzejem Domalikiem, Krzysztofem Nazarem, Januszem Kondratiukiem, Wojciechem Solarzem, Wojciechem Nowakiem. Podczas dwumiesięcznego pobytu w Tokio brała udział w warsztatach dla aktorów polskich i japońskich, prowadzonych przez J. Peszka i Jacka Ostaszewskiego. Od ukończenia studiów przez kilka sezonów związana była z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Zagrała w kilku spektaklach Teatru Telewizji, m.in.: Wiśniowy sad oraz Płatonow A. Czechowa, Sen srebrny Salomei J. Słowackiego, oraz w filmach, m.in.: Głos, Legenda Tatr. Jako wokalistka nagrała płytę z zespołem ICHTIS. Współpracowała z hiszpańskimi artystkami: Alaitz Arenzana i Marią Ibarretxe przy projekcie filmowym, podczas ich pobytu twórczego w warszawskim CSW. Pracowała też jako scenarzystka Constantin Entertainment Polska oraz jako montażystka. Od sześciu lat pracuje z Anną Piotrowską i z MUFMI.

ALEKSANDRA BOŻEK-MUSZYŃSKA
Tancerka, niezależna performerka, dyplomowany   instruktor tańca współczesnego. Przez wiele lat związana z niezależnymi grupami tańca współczesnego w Polsce, m.in. „Hoplaaa” z Krakowa, „Grupa Wahadło” z Rybnika. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej. Autorka kilku solowych prac (Dystans, Kandyzowany, In brief,), laureatka I nagrody kategorii
Miniatura Taneczna na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego (solo Dystans), współautorka choreografii do  Przaśny, Just Go (festiwal SoloDuo w Budapeszcie), coaching, do you…? Od kilku lat zafascynowana tańcem konceptualnym, wykraczającym  poza granice ogólnie rozumianego teatru tańca.

MICHAŁ MACKIEWICZ
Artysta pracujący wielopłaszczyznowo. Prowadzi poszukiwania w obszarach design’u, współczesnego malarstwa, grafiki, abstrakcyjnych form przestrzennych, technik oświetleniowych i eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Swoje doświadczenia zdobywał przygotowując liczne wystawy, audycje, spektakle. Współpracuje z teatrami tańca jako muzyk, kompozytor. Zajmuje się również iluminacją i scenografią. Mackiewicz nie stara się szokować, prowokować, daje swoim odbiorcom oddech, przestrzeń. Jego wypowiedź jest nieoczywista, skłaniająca do myślenia i pomimo swojej powściągliwości i wyraźnie intelektualnego charakteru, niesie w sobie dyskretny ładunek emocjonalny. Działania tego artysty wyróżniają się precyzją oraz dbałością o jakość wykończenia, ich autor jest perfekcjonistą kładącym szczególny nacisk na warsztatowe mistrzostwo. Ma za sobą liczne realizacje. Prezentował swoją twórczość w Polsce, Norwegii, na Litwie i Węgrzech. Ostatnio rozpoczął współpracę z tancerzami z Chin oraz Niemiec.

ŁUKASZ PAWŁOWSKI
Absolwent PWST w Krakowie im. Ludwika Solskiego, filia we Wrocławiu. Aktor Teatru Polskiego w Poznaniu (2002-2009). Otrzymał aktorskie wyróżnienie na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2002) za rolę Własa w „Letnikach” Maksyma Gorkiego w reżyserii B. Baranowskiej. Otrzymał wyróżnienie za sztukę „ A+B=Rh-” w ramach w konkursu dramaturgicznego „Lustro. Obraz .Iluzja.” w Łodzi (2008). W Laboratorium Dramatu w Warszawie odbyło się czytanie publiczne jego sztuki INNE MIASTO, które zaistniało w trzydziestce Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (2009). Napisał również sztukę pt. S_P_O_N_A_D – mroczny, pesymistyczny dramat o upadku ludzkości, który miał swoją realizację podczas przeglądu piosenki aktorskiej Nurt Off 2009 we Wrocławiu. W 2011 musical gangsterski „Donnie & Glide” w trzydziestce najlepszych sztuk Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. W 2012 autorski projekt „Safari Zebra” został wybrany do Nurtu OFF 33. PPA we Wrocławiu. Z Piotrowską współpracował przy przedstawieniach: „kwadrat w szafie”, „zmian(AA) pogody”, „Przy Przy”.

JUSTYNA SPALENIAK
Młoda kostiumograf oraz stylistka. Studentka warszawskiej Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Dla mufmi teatru tańca zrealizowała kostiumy w przedstawieniu KARMIENIE i w innych przedstawieniach Anny Piotrowskiej: R.O.Z.G.R.Y.W.K.A. Gigi Mangia i Czekając Trawnika.

MARCIN PYCIAK
Solowo liryczny i nostalgiczny. Pisze i śpiewa teksty po polsku, których… naprawdę da się słuchać. I to bez końca.
soundcloud https://soundcloud.com/marcin-pyciak

Ulotki plakaty promocyjne

ulotka plakat ulotka plakat

Dodaj komentarz