Casting do udziału w letnich warsztatach teatralno-filmowych

Opublikowano Brak komentarzy do Casting do udziału w letnich warsztatach teatralno-filmowych
grafika promocyjna

Wyzwól w sobie pozytywną energię
Casting do udziału w letnich warsztatach teatralno-filmowych dla młodzieży:
POZYTYWNA ALCHEMIA

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! Można je spędzić w aktywny i ciekawy sposób. Właśnie z tą myślą przygotowane zostały warsztaty teatralno-filmowe: POZYTYWNA ALCHEMIA. Przesłuchania już 23 czerwca!
Warsztaty służą pogłębianiu samoświadomości młodych osób oraz uczą sposobu wyrażania emocji poprzez konstruktywne i twórcze formy. Jest to pierwsza inicjatywa działającego od 1958 roku Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/, pod nowym kierownictwem odmłodzonego zarządu. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich uczniów gimnazjów i liceów, którzy interesują się działaniami teatralnymi i filmowymi. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Aby precyzyjnie wybrać osoby zainteresowane udziałem w tym projekcie, zostanie przeprowadzony CASTING w postaci rozmowy z kandydatami. Zostanie wybranych: 15 gimnazjalistów (Grupa Drzewce) i 15 licealistów (Grupa Koralowce). Casting odbędzie się 23 czerwca 2013 r., w godzinach 13:00-16:00 w Agencji Aktorskiej TRADYCJA, ul. Stępińska 22/30, bud. 1, lok. 15, w budynku OMIG S.A. Przesłuchanie przeprowadzać będzie komisja złożona z instruktorów prowadzących warsztaty: Karolina Kirsz, Jadwiga Wianecka, Agata Życzkowska oraz Paweł Paszta. Nad stroną techniczną castingu czuwać będą doświadczone reżyserki castingu Ewa Krzyżanowska-Łepecka oraz Żywia Kosińska.
Zgłoszenia chęci udziału w castingu prosimy kierować na adres mailowy agata@fundacjarozwojuteatru.pl , w tytule maila wpisując „WARSZTATY POZYTYWNA ALCHEMIA”.

Warsztaty będą się odbywały w dniach od 22 do 27 lipca 2013 r. w Parku Agrykola w Warszawie, w godzinach 11:00-14:00 i 15:00-18:00. Natomiast od 14:00 do 15:00 organizatorzy przewidzieli czas na wspólny posiłek dla wszystkich uczestników (catering zapewnia Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/). Ostatniego dnia warsztatów, w sobotę 27 lipca, odbędzie się otwarty dla publiczności pokaz pracy. Każdy z uczestników otrzyma film-demo z projektu w formacie DVD, które będzie podsumowaniem jego artystycznej pracy.

=============================
Paweł Paszta – REŻYSER I PEDAGOG: praca metodą dramy. Ukończył Wydział Reżyserii Dramatu Akademii Teatralnej w Warszawie. Jego scenicznym debiutem jest spektakl „Podwórko Korczaka” przy współpracy z Teatrem HOTELOKO. Założył niezależną grupę teatralną Atu Teatr, z którą przygotował spektakl „Scenariusz dla trzech aktorów”. Ukończył 3-stopniowy kurs instruktorów dramy. Prowadzi grupę teatralną DRAMA przy MDK im. Marii Gwizdak w Warszawie, z którą przygotował dwa spektakle: „Mała Syrena” oraz „Otello”.

Karolina Kirsz – REŻYSERKA: praca nad interpretacją tekstu. Ukończyła Wydział Reżyserii Dramatu Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydział Filozofii UW, a także Wydział Wiedzy o Teatrze w AT. Wyreżyserowała spektakl „Zima w czerwieni” w Teatrze Rampa w Warszawie, za który otrzymała Pierwszą Nagrodę na XII Festiwalu ZDARZENIA im. Józefa Szajny w Gdańsku i Tczewie. Ponadto wyreżyserowała m.in. spektakle: „Pułapka” w ramach cyklu ‘Studio in Progress’ w Teatrze Studio w Warszawie oraz „Końce świata” dla Teatru HOTELOKO.

Jadwiga Wianecka – AKTORKA: praca nad emisją głosu. Ukończyła Wydział Aktorski Łódzkiej Filmówki. Wystąpiła m. in. W spektaklach „Wesele”, reż. Rudolf Zioło i „Kształt rzeczy”, reż. Katarzyna Deszcz w Teatrze Śląskim w Katowicach. Laureatka Nagrody Publiczności za najbardziej elektryzującą rolę kobiecą w „Pawiu królowej” na XXIV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz wyróżnień na VI Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy i Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie.

Agata Życzkowska – AKTORKA I PRODUCENT: praca nad ciałem i rytmem. Ukończyła Wydział Aktorski Łódzkiej Filmówki. Otrzymała m.in. Nagrodę dla Najlepszego Młodego Aktora w sezonie 2001/2002 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Brała udział w wielu warsztatach z uczniami i współpracownikami Jerzego Grotowskiego (Eugenio Barba, Abani Biswas, Jairo Cuesta, James Sloviak). Założyła Teatr HOTELOKO oraz prowadzi Fundację Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’, gdzie produkuje spektakle i projekty teatralne.

Ewa Krzyżanowska Łepecka i Żywia Kosińska – REŻYSERKI CASTINGU: praca z kamerą

Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/ od kwietnia 2013 roku działa pod nowym odmłodzonym kierownictwem. Do Stowarzyszenia dołączyła grupa młodych artystów, którzy pragną kontynuować wieloletnią tradycję oraz wprowadzać innowacyjne projekty artystyczne i edukacyjne. Nowym prezesem Stowarzyszenia jest reżyserka Karolina Kirsz. Celem PO ITI na najbliższe lata jest działalność edukacyjna w dziedzinie teatru, skierowana do młodzieży akademickiej, ale także gimnazjalnej i licealnej. Partnerem PO ITI jest Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’, która również realizuje projekty edukacyjne, m.in. „Weekendy wokół Domku Herbacianego ” nominowane do najlepszej warszawskiej inicjatywy pozarządowej 2012 roku S3KTOR.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Kultura – Interwencje
Partnerzy: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA oraz Agencja Aktorska TRADYCJA
Patronat medialny: Radio Planeta FM, Dwutygodnik Cogito, Magazyn Victor Gimnazjalista, Perspektywy, Instytutu Rozwoju Kultury Alternatywnej IRKA, teatralia.com.pl, teatr dla was.pl

Koordynator Projektu: Agata Życzkowska
agata@fundacjarozwojuteatru.pl
+48 883 760 405

www.facebook.com/ITIPoland
www.facebook.com/PozytywnaAlchemiaITI
www.facebook.com/FundacjaRozwojuTeatruNowaFala

grafika promocyjna

Dodaj komentarz