Program III Festiwalu Teatralna Karuzela 2013

Opublikowano Brak komentarzy do Program III Festiwalu Teatralna Karuzela 2013
plakat teatralny

III Festiwal Teatralna Karuzela

Od 1 do 8 czerwca w Teatrze PINOKIO w Łodzi trwać będzie III edycja Festiwalu Teatralna Karuzela 2013. Zakręcony Festiwal to nie tylko huczne, tygodniowe obchody Dnia Dziecka, ale także największe w Łodzi wydarzenie kulturalne poświęcone sztuce dla najmłodszych.

Festiwal Teatralna Karuzela to święto dla małych widzów oraz ich rodziców i nauczycieli. Teatr Pinokio od 3 lat w okolicach Dnia Dziecka przybliża łodzianom to, co najciekawsze w twórczości dla dzieci w Polsce. W tym roku będzie można zobaczyć spektakle o najwyższym poziomie artystycznym, podejmujące tematy nurtujące i ważne.

2 czerwca o godz. 12.00 pokazy festiwalowe zainauguruje barwny spektakl dla dzieci od 6 roku życia – „Słoń i kwiat” Grupy Coincidentia i Białostockiego Teatru Lalek. 3 czerwca o godz. 18.00 Teatr Baj Pomorski w Toruniu opowie o pięknie relacji rodzinnych w spektaklu „Pręcik”. 4 czerwca o godz. 11.00 zostanie zaprezentowany wybitny spektakl dla młodzieży – „Wnyk” Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Opole pokaże również „Nusię i wilki” – opowieść o przezwyciężaniu strachu dla dzieci od lat 4 (5 czerwca o godz. 11.00). Tego samego dnia (godz. 9.00 i 11.00) odbędzie się projekt teatralno-edukacyjny „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana” przygotowany przez Instytut Teatralny z Warszawy. Na Karuzeli nie może zabraknąć także spektakli dla „najnajów”. Nurt ten reprezentować będzie Teatr Atofri z Poznania z „Lulajką” (6 czerwca, godz. 9.00 i 18.00). 7 czerwca o godz. 18.00 pokazy konkursowe zamknie spektakl dla młodzieży i widzów dorosłych „Ściananaświat” Teatru Polskiego w Poznaniu. Teatr Pinokio zaprezentuje: „Kopciuszka”, „Maszynę do opowiadania bajek” oraz „Balladyny i romanse”.

Istotną częścią Festiwalu jest także program towarzyszący, w ramach którego będzie można wziąć udział w: wystawie ilustracji Grażki Lange, czytaniu współczesnej dramaturgii Maliny Prześlugi i Roberta Jarosza, warsztatach familijnych prowadzonych przez mistrzów improwizacji muzycznej i story tellingu (Paweł Romańczuk, Beata Frankowska, Michał Malinowski), dyskusjach w klubie festiwalowym na temat tabu w literaturze dla dzieci, koncercie „Piosenek do grania na nosie” oraz zakręconym kiermaszu „Robi się w Łodzi”.

W czerwcu w Teatrze PINOKIO w Łodzi powstanie wspólna przestrzeń do fantazjowania, oswajania strachów, przemyśleń, rozmowy i zacieśniania relacji między światem dzieci a światem dorosłych. Już teraz można zarezerwować bilety na Festiwal i zapisać się na bezpłatne wydarzenia karuzelowe.
Aby wprowadzić widzów w atmosferę festiwalową, Teatr PINOKIO organizuje przez cały maj zbiórkę zdjęć, które kojarzą się z tematem karuzeli oraz zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na „Stracha na strachy”. Wystawa fotografii zostanie otwarta 1 czerwca na inauguracji Festiwalu. Organizując konkurs „Strach na stracha” Teatr PINOKIO chce zachęcić małych widzów do oswajania swoich lęków przez stworzenie form plastycznych, których celem jest odpędzanie wilków, potworów, Baby Jag i innych strachów dzieciństwa. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 1 czerwca. Najciekawsze propozycje zostaną nagrodzone wejściówkami na Festiwal oraz pinokiowymi upominkami. Wszystkie strachy prze cały tydzień będą czuwać nad uczestnikami Karuzeli na podwórku Teatru PINOKIO w Łodzi.

Rezerwacja biletów indywidualnych i grupowych, zapisy na bezpłatne wydarzenia oraz zbiórka zdjęć:
Biuro Promocji i Upowszechniania Teatru
Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.
ul. Kopernika 16, Łódź
tel. 42 636 66 90, fax. 42 636 29 93
email: marta@teatrpinokio.pl

Kasa biletowa:
Czynna od poniedziałku do piątku w dniach, w których grane są spektakle na godzinę przed spektaklem do godz. 13.45, w niedziele w godz. 10.00-13.00.

ul. Kopernika 16, Łódź
tel. 42 636 13 41
e-mail: karolina@teatrpinokio.pl

Opisy spektakli

(poniżej szczegółowy program na każdy dzień)

Słoń i kwiat
Grupa Coincidentia i Białostocki Teatr Lalek
wg tekstów Briana Pattena w przekładzie Piotra Sommera
adaptacja i reżyseria: Robert Jarosz

Jak dowiedzieć się wszystkiego o świecie, gdy ma się zaledwie pięć centymetrów z kawałkiem? Trzeba: znaleźć przyjaciela, zrozumieć, co sprawia, że nastaje dzień, uwolnić więzioną lilię, docenić talent komiczny hieny, dopomóc dręczonym robakom, nauczyć świnię mówić o kolorach, pokonać drwala, który ścina księżycowe promienie oraz odnaleźć miejsce, w którym rzeka zamienia się w wielkie jezioro. Tego wszystkiego podejmuje się maleńki słoń i jego kompan – chodzący kwiatek w przezabawnym, barwnym i mądrym spektaklu familijnym, mówiącym o przyjaźni, akceptacji i oswajaniu rzeczywistości.

obsada: Dagmara Sowa, Paweł Chomczyk, Michał Jarmoszuk, wykonanie muzyki na żywo: Robert Jurćo, koprodukcja BTL i Grupa Coincidentia

niedziela, 2 czerwca, godz. 12.00 / Duża Scena Teatru PINOKIO
spektakl dla dzieci w wieku od 6 lat/spektakl dla całych rodzin / czas trwania: 60 minut
spektakl konkursowy

Pręcik
Teatr Baj Pomorski w Toruniu
autor: Malina Prześluga
reżyseria i scenografia: Zbigniew Lisowski

Pręcik jest opowieścią o sile miłości, o oddaniu i o poświęceniu, o których zaczynamy sobie zdawać sprawę dopiero wtedy, gdy kogoś tracimy. Przedstawienie powstało po to, by pokazać piękno relacji panujących w rodzinie. Historia opowiedziana jest nietypowo, gdyż z perspektywy przedmiotów codziennego użytku. Spektakl pełen dowcipu, elementów teatru absurdu oraz teatru przedmiotu wzbogaca muzyka grana na żywo przez zespół Hotel Kosmos w składzie: Mateusz Jagielski i Rafał Skonieczny.

obsada: Krzysztof Grzęda, Edyta Soboczyńska, Edyta Łukaszewicz-Lisowska, Jacek Pysiak, Krzysztof Parda, Dominika Miękus, Mirosław Szczepański

poniedziałek, 3 czerwca godz. 18.00 / Duża Scena Teatru PINOKIO
spektakl dla dzieci od 7 lat / czas trwania: 60 minut
spektakl konkursowy

Wnyk
Opolski Teatr Lalki i Aktora
autor: Robert Jarosz
reżyseria: Bogusław Kierc

„Wnyk” jest przejmującym studium młodzieńczego buntu. Bohater spektaklu to młody człowiek, którzy chce wyrwać się ze świata pełnego ograniczeń, chce żyć inaczej, często wbrew złym zasadom, które mu wpajano. Ale to także samotny, zagubiony chłopiec, który stoi u progu symbolicznej dorosłości, czyli 18-tu lat. Jego duszę trawi ból. Jest gotów wymazać swój świat, popaść w nędzę, byle tylko wyrwać się z pułapki. I rusza przed siebie – bez celu, ale z nadzieją. Tylko tyle. Aż tyle.

obsada: Miłosz Konieczny, Mariola Ordak-Świątkiewicz, Łukasz Bugowski, Aleksandra Mikołajczyk, Anna Jarota

wtorek, 4 czerwca, godz. 11.00 / Teatr Szwalnia, ul. A. Struga 90
spektakl dla młodzieży i widzów dorosłych / czas trwania: 1 godzina 10 minut
spektakl konkursowy

Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
reżyseria: Justyna Sobczyk

Spektakl został inspirowany trzema realizacjami Jana Dormana, wybitnego reżysera i pedagoga teatru: „Która godzina?”, „Konik” oraz „Kaczka i Hamlet”. Istotą przedstawienia, opartego również na interakcji z dziećmi, jest żywioł swobodnej i niczym nieskrępowanej zabawy, podczas której uczestnicy spektaklu odbierają pierwszą lekcję teatralnej umowności. Trójka aktorów zaprasza młodych widzów na plac zabaw, gdzie panują zasady, które dzieci znają z podwórka i szkolnego korytarza. Przekonajcie się, co z tego wyniknie.

obsada: Monika Babula/Iwona Milerska/Natalia Leszczyńska/Jakub Snochowski/Barbara Songin/Wojciech Stachura

środa, 5 czerwca, godz. 9.00 i 11.00 / Szkoła Podstawowa nr 160, ul. A. Struga 24a
spektakl dla dzieci w wieku 6–9 lat / czas trwania: 1 godzina + 15 minut animacji przed spektaklem
spektakl konkursowy

Nusia i wilki
Opolski Teatr Lalki i Aktora
autor: Pija Lindenbaum
scenariusz i reżyseria: Robert Jarosz

„Nusia i i wilki” to urocza opowieść o tym, że nie taki wilk straszny jak go malują. Trzeba tylko pokonać strach, otworzyć serce i uwolnić wyobraźnię. Tak jak to zrobiła mała Nusia, która najpierw bała się wszystkiego, ale kiedy weszła sama w głęboki las, wszystko odmieniło się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Baśniowy spektakl z muzyką na żywo uczy, że odwaga tkwi w każdym z nas, a ci, do których podchodzimy z lękiem i nieufnością, mogą okazać się naszymi przyjaciółmi.

obsada: Anna Jarota, Zygmunt Babiak, Łukasz Bugowski, Jan Chraboł, Wojciech Morawski

środa, 5 czerwca, godz. 11.00 / Duża Scena Teatru PINOKIO
spektakl dla widzów od 4 lat / czas trwania: 60 minut
spektakl konkursowy

Lulajka
Teatr Atofri z Poznania
scenariusz, reżyseria, muzyka: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
obsada: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska

„Lulajka” to spektakl teatralno-muzyczny przygotowany specjalnie z myślą o „najnajach” W czasie przedstawienia aktorski opowiadają ruchem historie z pogranicza jawy i snu, przeplatając je starodawnymi pieśniami do kołyski. Gwiazdkom na wyciągnięcie ręki towarzyszą dźwięki harmonii. Sceneria utrzymana jest w odcieniach brązu, beżu i bladego różu. Postaci lecą przez wyśnione przestworza, przedzierają się przez zaspaną rzekę, rozmawiają z ptakami. Wszystko to sprzyja atmosferze lulania.

czwartek, 6 czerwca, godz. 9.00 i 18.00 / Mała Scena Teatru PINOKIO
spektakl dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat / czas trwania: 30 minut + 15 minut zabawy
spektakl konkursowy

Kopciuszek
wg J. i W. Grimm
reżyseria: Konrad Dworakowski

Na pewno znacie doskonale historię Kopciuszka i złych sióstr, ale Teatr PINOKIO w Łodzi przedstawi ją w zupełnie nowej interpretacji. Zdekonstruowania mitu podjął się Konrad Dworakowski. Spektakl okraszony jest melodyjnymi kompozycjami Piotra Nazaruka i baśniową scenografią Klaudii Gaugier. Przygotowany w konwencji musicalowej z muzyką na żywo wzrusza, rozśmiesza i skłania do refleksji nad trudnymi relacjami między rówieśnikami zarówno najmłodszych, jak i starszych widzów.

obsada: Danuta Kołaczek, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Aleksandra, Wojtysiak, Ewa Wróblewska, Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Mariusz Olbiński

czwartek, 6 czerwca, godz. 11.00 / Duża Scena Teatru PINOKIO
spektakl dla dzieci od 6 lat / czas trwania: 1 godzina 20 minut z przerwą

Maszyna do opowiadania bajek
Teatr PINOKIO w Łodzi
Reżyseria: Michał Malinowski, Przemysław Buksiński, Paweł Romańczuk i Konrad Dworakowski

„Maszyna do opowiadania bajek” to nowatorski projekt, będący połączeniem doświadczeń teatru improwizowanego, story tellingu i teatru lalek. Bajki, które powstają dzięki tajemniczej maszynie, są opowiadane przez aktorów Teatru PINOKIO przy udziale muzyki i dźwięków tworzonych na żywo. Publiczność ma realny wpływ na przebieg zdarzenia, dlatego każdy spektakl jest niepowtarzalny i jednokrotny.

Obsada: Łukasz Bzura, Danuta Kołaczek, Ewa Wróblewska, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak

piątek, 7 czerwca, godz. 9.00 / Mała Scena Teatru PINOKIO
spektakl dla dzieci od 4 lat / czas trwania: 45 minut

Ścianananaświat (Le Murmonde)
Teatr Polski w Poznaniu
autor: Serge Kribus
reżyseria:  Katarzyna Michałkiewicz

„Ścianananaświat” to pogodne przedstawienie opowiadające o bardzo ważnych sprawach – potrzebie bliskości, zrozumienia i barierach oddzielających świat dorosłych od świata dziecka. W rolę 10-latka wciela się łodzianin – Łukasz Chrzuszcz. Aktor Teatru Polskiego w Poznaniu nie udaje małego człowieka, ale nim jest od pierwszych chwil spektaklu. Dzięki temu dorośli widzowie, którzy wyrośli już z dzieciństwa, będą mieli okazję ponownie spojrzeć na świat z perspektywy dziecka. Do obejrzenia przedstawienia zachęcamy całe rodziny.

obsada: Łukasz Chrzuszcz, Andrzej Szubski

piątek, 7 czerwca, godz. 18.00 / Duża Scena Teatru PINOKIO
Scena Duże Dzieci – spektakl dla całych rodzin, młodzieży i widzów dorosłych / czas trwania: 45 minut
spektakl konkursowy

Balladyny i romanse
Teatr PINOKIO w Łodzi
wg Ignacego Karpowicza
reżyseria: Konrad Dworakowski

Spektakl „Balladyny i romanse” powstał z inspiracji i w oparciu o wątki nagrodzonej Paszportem Polityki w 2010 roku oraz nominowanej do nagrody NIKE 2011 książki Ignacego Karpowicza. Ze zderzenia świata bogów i ludzi wynikają asocjacje stanowiące punkt wyjścia do rozważań na temat kondycji człowieka i zależności między tym, co dotykalne, a tym, co niepojęte. Spektakl próbuje dotknąć istoty ludzkiego losu poprzez obnażenie konstrukcji współczesnego świata.

obsada: Hanna Matusiak, Ewa Wróblewska, Żaneta Małkowska, Aleksandra Wojtysiak, Mariusz Olbiński, Łukasz Bzura, Łukasz Batko, Karolina Gorzkowska, Anna Makowska.

sobota, 8 czerwca, godz. 18.00 / Duża Scena Teatru PINOKIO
Scena Duże Dzieci – spektakl dla młodzieży i widzów dorosłych w ramach Sceny Wyobraźni im. Brunona Schulza / czas trwania: 2 godziny 15 minut z przerwą

Opis programu towarzyszącego

Inauguracja Teatralnej Karuzeli

Piosenki do grania na nosie – plenerowy koncert niegrzecznych rockowych piosenek dla dzieci

Charyzmatyczni wokaliści (aktorzy Teatru Pinokio) z powodzeniem zachęcają do wspólnej zabawy wszystkie dzieci i dorosłych. Przebrani za bohaterów z różnych spektakli tworzą bajkowy obraz na scenie razem z zespołem Public Relations. Teksty Konrada Dworakowskiego w połączeniu z muzyką Piotra Klimka zabierają nas w świat dziecięcych myśli, marzeń i sekretów.

Przez nos śpiewają: Żaneta Małkowska, Ola Wojtysiak, Ewa Wróblewska, Mariusz Olbiński, Łukasz Bzura, Olek Różanek
Na nosie grają: Piotr Kolasa – perkusja, Piotr Kolanowski – piano, Piotr Siadul – gitara basowa, Tomasz Wiktorowicz – gitara

sobota, 1 czerwca, godz. 12.00 / Wóz Metafizyczny naprzeciwko Teatru PINOKIO
koncert dla całych rodzin / czas trwania: 1 godzina / wstęp wolny

„Jak robi się książki?” – wystawa prac Grażki Lange

wernisaż: sobota, 1 czerwca, godz. 16.00
foyer Teatru PINOKIO / wstęp wolny

Zakręcony kiermasz – czyli „Robi się w Łodzi” w Teatrze Pinokio
Zapraszamy wszystkich miłośników ręcznych arcydzieł (biżuterii, ubrań, toreb, książek, zabawek, wypieków i wszelkich innych cudnych przedmiotów) na kiermasz „Robi się w Łodzi”. Będzie kolorowo, ciekawie i smacznie. Na uczestników kiermaszu czeka moc dodatkowych atrakcji: robienie nadruków na koszulkach, zabawy podwórkowe, kącik zabaw – Teatralna Piaskownica.

sobota, niedziela, 1,2 czerwca, godz. 11.00-16.00 / podwórko Teatru PINOKIO
impreza dla całych rodzin / wstęp wolny

Zakręcone warsztaty

Orkiestra PINOKIA – prowadzenie Paweł Romańczuk /Małe Instrumenty/
niedziela, 2 czerwca, godzina 14.00-16.00
Warsztat przybliży w aktywny sposób tajemnice „małych instrumentów” – rzadkich grających zabawek, kuriozalnych wynalazków, własnych konstrukcji grających. Każdy zagra na wybranym instrumencie.

warsztaty familijne / Mała Scena Teatru PINOKIO / zapisy w Biurze Promocji i Upowszechniania Teatru PINOKIO / cena: 30 zł

Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy! – prowadzenie Beata Frankowska /„Grupa Studnia O.”/
poniedziałek, 3 czerwca, godzina 17.00-19.00
Warsztat opowiadania historii oswajający z lękiem, będzie oparty na tradycyjnej baśni ukraińskiej o Mądrej Wasylisie i Babie Jadze. Zajęcia odbędą się przy akompaniamencie muzycznym akordeonu.

warsztaty familijne dla dzieci młodszych / Mała Scena Teatru PINOKIO / zapisy w Biurze Promocji i Upowszechniania Teatru PINOKIO / cena: 30 zł

Zamek Króla Maciusia – prowadzenia Michał Malinowski /Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści/
czwartek, piątek, 6 i 7 czerwca, godzina 16.00-18.00
Podczas warsztatów opowiadacz zabierze dzieci i dorosłych w magiczną podróż do świata bajek, a następnie, przy użyciu klocków MuBaBaO, uczestnicy będą tworzyć magiczne budowle inspirowane opowieściami.

warsztaty familijne / podwórko Teatru PINOKIO / zapisy w Biurze Promocji i Upowszechniania Teatru / wstęp wolny

Przeciw tabu

Na spotkaniach w Klubie Festiwalowym wspólnie zastanowimy się, jak podejmować z dziećmi tzw. „trudne tematy”, jak traktuje je współczesna literatura dziecięca? W czym może ona pomoc małemu człowiekowi, a co oferuje dorosłemu? W trakcie spotkań dzieci będą mogły spędzić czas w Teatralnej Piaskownicy pod okiem pedagogów, którzy przygotują dla nich zabawy i zajęcia plastyczne.

„Współpraca. Przewodnik dla dzieci” – spotkanie w Klubie Festiwalowym z Hanną Gill-Piątek
środa, 5 czerwca, godz. 18.00-20.00

Na spotkaniu porozmawiamy o wydawnictwach Krytyki Politycznej kierowanych do dzieci, a w szczególności zaprezentujemy najnowszą książkę „Współpraca. Przewodnik dla dzieci”. Temat przybliży nam Hanna Gill-Piątek – felietonistka Krytyki Politycznej, współautorka książki „Bieda. Przewodnik dla dzieci”.

Duże problemy małych. Czy książki dla dzieci mogą ratować społeczeństwo? – spotkanie w Klubie Festiwalowym z Anną Mrozińską
czwartek, 6 czerwca, godz. 18.00-20.00
Książki o kupach, pasożytach, siusiakach, cipkach, śmierci i żałobie, przemocy i trudnych relacjach w rodzinie… Czy w książce dla dzieci zostały jeszcze jakieś obszary tabu? Czy tematy „delikatne” są dla wszystkich? A może dorośli boją się książek dla dzieci? Zapraszamy na spotkanie z Anną Mrozińską, promotorką współczesnej książki obrazowej, autorką bloga „Poza Rozkładem”.

foyer Teatru PINOKIO / zapisy w Biurze Promocji i Upowszechniania Teatru PINOKIO / wstęp wolny

Bajeczne czytanki

Jednym z punktów programu towarzyszącego Teatralnej Karuzeli są spotkania z najciekawszymi dramatopisarzami młodego pokolenia. Ich teksty czytać będą aktorzy Teatru PINOKIO w Łodzi, a spotkania poprowadzi Edek – lalka terapeutyczna Teatru PINOKIO, która na co dzień jest jednym z pacjentów dziecięcego oddziału onkologicznego Szpitala im. Marii Konopnickiej w Łodzi, gdzie rozmawia ze swoimi małymi przyjaciółmi.

Spotkanie z Robertem Jaroszem
poniedziałek, 3 czerwca, godz. 11.00-13.00
Na Festiwalu Teatralna Karuzela2013 będziemy mogli zobaczyć spektakl na podstawie tekstu Roberta Jarosza „Wnyk” oraz spektakle w jego reżyserii: „Nusia i wilki” oraz „Słoń i kwiat”. Podczas spotkania przeczytamy tekst „W beczce chowany” dla dzieci od 8 roku życia.

Spotkanie z Maliną Prześlugą
wtorek, 4 czerwca, godz. 18.00-20.00
Na Festiwalu Teatralna Karuzela 2013 będziemy mogli zobaczyć spektakl na podstawie dramatu Maliny Prześlugi „Pręcik”. Podczas spotkania przeczytamy premierowy tekst „Dziób w dziób” dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnych.

Mała Scena Teatru PINOKIO / zapisy w Biurze Promocji i Upowszechniania Teatru PINOKIO / wstęp wolny

Program III Festiwalu Teatralna Karuzela 2013

1 czerwca, sobota

godz. 11.00-16.00 Zakręcony Kiermasz / podwórko Teatru PINOKIO / wstęp wolny

godz. 12.00 koncert plenerowy „Piosenek do grania na nosie” /Teatr PINOKIO w Łodzi/ Wóz Metafizyczny naprzeciwko Teatru PINOKIO
Po koncercie premiera teledysku „Kamfora” Darii Kopiec
Wstęp wolny

godz. 16.00 otwarcie wystawy Grażki Lange oraz oficjalne otwarcie Festiwalu Teatralna Karuzela / foyer Teatru PINOKIO / wstęp wolny

2 czerwca, niedziela

godz. 11.00-16.00 Zakręcony Kiermasz / podwórko Teatru PINOKIO / Wstęp wolny

godz. 12.00 „Słoń i kwiat” /Grupa Coincidentia i Białostocki Teatr Lalek/ Duża Scena Teatru PINOKIO – spektakl konkursowy
Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami w Klubie Festiwalowym / cena: 19 zł

godz. 14.00-16.00 „Orkiestra Pinokia” – warsztaty familijne (prowadzenie: Paweł Romańczuk/Małe Instrumenty) / Mała Scena Teatru PINOKIO / zapisy w Biurze Promocji i Upowszechniania Teatru / cena: 30 zł

3 czerwca, poniedziałek

godz. 11.00-13.00 Bajeczne czytanki – spotkanie w klubie festiwalowym z Robertem Jaroszem (teksty czytają aktorzy Teatru PINOKIO w Łodzi) / Mała Scena Teatru PINOKIO / zapisy w Biurze Promocji i Upowszechniania Teatru / wstęp wolny

godz. 17.00 „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy!” – warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (prowadzenie: Beata Frankowska) / Mała Scena Teatru PINOKIO / zapisy w Biurze Promocji i Upowszechniania Teatru / cena: 30 zł

godz. 18.00 „Pręcik” /Teatr Baj Pomorski w Toruniu/ Duża Scena Teatru PINOKIO – spektakl konkursowy
Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami w Klubie Festiwalowym / cena: 19 zł

4 czerwca, wtorek

godz. 11.00 „Wnyk” /Opolski Teatr Lalki i Aktora/ Teatr Szwalnia, ul. A. Struga 90 – spektakl konkursowy / cena: 16 zł

godz. 18-20 Bajeczne czytanki – spotkanie w klubie festiwalowym z Maliną Prześlugą (teksty czytają aktorzy Teatru PINOKIO w Łodzi) / Mała Scena Teatru PINOKIO / zapisy w Biurze Promocji i Upowszechniania Teatru / wstęp wolny

5 czerwca, środa

godz. 9.00 i 11.00 „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana” /Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego/ Szkoła Podstawowa nr 160, ul. A. Struga 24a – spektakl konkursowy
Cena: 16 zł

godz. 11.00 „Nusia i wilki” /Opolski Teatr Lalki i Aktora/ Duża Scena Teatru PINOKIO – spektakl konkursowy / cena: 16 zł

godz. 18-20 Przeciw tabu: „Współpraca. Przewodnik dla dzieci” – spotkanie w Klubie Festiwalowym z Hanną Gill Piątek z Krytyki Politycznej w Łodzi / foyer Teatru PINOKIO / zapisy w Biurze Promocji i Upowszechniania Teatru / wstęp wolny

6 czerwca, czwartek

godz. 9.00 i 18.00 „Lulajka” /Teatr Atofri z Poznania/ Mała Scena Teatru PINOKIO – spektakl konkursowy / cena: 16 i 19 zł

godz. 11.00 „Kopciuszek” /Teatr PINOKIO w Łodzi/ Duża Scena Teatru PINOKIO / cena: 15 zł

godz. 16.00 „Zamek Króla Maciusia” – warsztaty familijne (prowadzenie Michał Malinowski) / podwórko Teatru PINOKIO / zapisy w Biurze Promocji i Upowszechniania Teatru / wstęp wolny

godz. 18.00-20.00 Przeciw tabu: Duże problemy małych dzieci. Czy książki dla dzieci mogą ratować społeczeństwo? – spotkanie w Klubie Festiwalowym z Anią Mrozińską / foyer Teatru PINOKIO / zapisy w Biurze Promocji i Upowszechniania Teatru / wstęp wolny

7 czerwca, piątek

godz. 9.00 „Maszyna do opowiadania bajek” /Teatr PINOKIO w Łodzi/ Mała Scena Teatru PINOKIO / cena: 15 zł

godz. 16.00 „Zamek Króla Maciusia” – warsztaty familijne (prowadzenie Michał Malinowski) / podwórko Teatru PINOKIO / zapisy w Biurze Promocji i Upowszechniania Teatru / wstęp wolny

Scena Duże Dzieci: godz. 18.00 „Ścianananaświat” (Le Murmonde) /Teatr Polski w Poznaniu/ Duża Scena w Teatru PINOKIO – spektakl konkursowy
Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami w Klubie Festiwalowym / cena: 19 zł

8 czerwca, sobota

Scena Duże Dzieci: godz. 18.00 „Balladyny i romanse” /Teatr PINOKIO w Łodzi/ Duża Scena Teatru PINOKIO / cena: 20 i 25 zł
Po spektaklu zostanie ogłoszony werdykt jury Festiwalu, a po nim odbędzie się wieczorny brunch w klubie festiwalowym.

Dodaj komentarz