V Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimów

Opublikowano Brak komentarzy do V Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimów
fotografia teatralna

V Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimów „SILENCE OF THE BODY/ MILCZĄCE CIAŁO” w Teatrze IMKA.

W dniach 25-28 maja 2013 roku, w Teatrze IMKA odbędzie się V edycja Międzynarodowych Warsztatów Teatru Sztuki Mimów „SILENCE OF THE BODY/ MILCZĄCE CIAŁO”. Autorem i dyrektorem artystycznym warsztatów jest Stefan Niedziałkowski. W tym roku organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Artystów Scen Polskich, przy współpracy z Teatrem IMKA.

Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimu – SILENCE OF THE BODY/MILCZĄCE CIAŁO ukierunkowane są na badanie i doskonalenie sztuki milczącego aktora, której istotą i źródłem jest sam Człowiek. Przedsięwzięcie adresowane jest do wszystkich, którzy chcą doskonalić swój warsztat twórczy, a więc nie tylko do osób zajmujących się zawodowo teatrem, ale także do artystów z innych dziedzin sztuki i wszystkich, których interesuje praca nad koordynacją ciała i umysłu, niezależnie od posiadanego doświadczenia i wykształcenia zawodowego.

V edycja Międzynarodowych Warsztatów „Silence of the Body/Milczące Ciało” będzie składać się z warsztatów praktycznych, premiery nowego spektaklu Teatru Sztuki Mimu oraz prezentacji artystów.

Czterodniowe warsztaty dla uczestników będą rozpoczynać się każdego dnia rano, w siedzibie ZASP, od krótkich wykładów teoretycznych o sztuce mimu. Zaraz po nich, w Teatrze IMKA, kontynuowane będą warsztaty w formie zajęć praktycznych. Każdego dnia, o godzinie 19:00 spotkania z publicznością rozpoczną się od premiery spektaklu Stefana Niedziałkowskiego pt. „Natchnienie/Spirit”, w wykonaniu zespołu Teatru Sztuki Mimu. Codziennie po spektaklu odbywać się będą prezentacje Stefana Niedziałkowskiego i zaproszonych przez niego artystów.

Warsztaty dla uczetników będą odbywać się w Teatrze IMKA (25, 26 i 27 maja) oraz Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (28 maja). Uczestnicy będą mieli okazję pracować z takimi artystami jak:

  •  Stefan Niedzialkowski (Polska)
  • Terry Press (Kanada/Meksyk)
  • Nobuko Press Kayashima (Japonia/Meksyk)
  • Philippe Minella (Francja/Szwajcaria)
  • Iris Weder (Szwajcaria)
  • Lina do Carmo (Niemcy/Brazylia)

Fotografie teatralne

fotografia teatralna

fotografia teatralna

fotografia teatralna

fotografia teatralna

fotografia teatralna

fotografia teatralna

Dodaj komentarz