Oklaski, ach oklaski

Opublikowano Brak komentarzy do Oklaski, ach oklaski
fotografia teatralna

CENTRUM SZTUKI FORT SOKOLNICKIEGO

Anna Seniuk
w spektaklu
„Oklaski, ach oklaski“

wg. poematu Stanisława Balińskiego „Wieczór w teatrze Wielkim“

rodzinny występ matki i córki
Anna Seniuk
&
Magdalena Małecka

28.04.2013 godz.18.00

„Wieczór w Teatrze Wielkim” w mistrzowskim wykonaniu Anny Seniuk, to poetycko-muzyczna opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Ten kameralny spektakl jest nie tylko ucztą dla fana teatru, ale dla każdego, kto kocha muzykę i poezję. Aktorce, towarzyszy w nim córka, wykonując na altówce suity solowe Jana Sebastiana Bacha.

Stanisław Baliński opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką. Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi.
Dzięki Balińskiemu będziemy mogli zajrzeć w teatralne kulisy, poznać losy wielkich śpiewaków, poczuć smak sławy a czasem- także ból porażki. Dawny plac Teatralny zabłyśnie tego wieczoru światłem gazowych latarni, znamienita publiczność wypełni po brzegi amifiteatr i znów rozpocznie się spektakl….

Anna Seniuk o poemacie Balińskiego: „Jest w nim coś i o teatrze, i o muzyce, trochę sentymentalnie, ale z poczuciem humoru, czyli tak jak lubię. Mówię ten poemat od wielu lat, ale bardzo rzadko. Wymaga bowiem specyficznej publiczności, kameralnego otoczenia i doskonałej oprawy muzycznej.“

Gazeta Krakowska 18 czerwca 2002

Stanisław Baliński – autor poematu, który zmarł w 1984 r., uchodzi za ostatniego członka Skamandrytów – grupy poetyckiej założonej w r. 1918 przez Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Kazimierza Wierzyńskiego i Jana Lechonia.W czasie II wojny światowej był urzędnikiem polskiego rządu emigracyjnego. Po wojnie pozostał na emigracji w Anglii i pisał nostalgiczne wiersze o utraconej ojczyźnie. W poemacie „Wieczór w Teatrze Wielkim” pisał o swojej młodości, o przedwojennych artystach, śpiewakach i muzykach oraz bywalcach Teatru Wielkiego.

Fotografia

fotografia teatralna fotografia teatralna spektakl

Plakat promujący wydarzenie

plakat teatralny

28.04.2013 godz.18.00

CENTRUM SZTUKI FORT SOKOLNICKIEGO
ul. Czarnieckiego 51, www.nowyfort.pl, info@nowyfort.pl, 48 507 670 075
Rezerwacje: rezerwacja@nowyfort.pl

Kontakt dla dziennikarzy:
Agnieszka Kminikowska
tel.: 662 051 858
email: agnieszka@enterpr.pl

Dodaj komentarz