Małe zbrodnie małżeńskie – DK Rakowiec

Opublikowano Brak komentarzy do Małe zbrodnie małżeńskie – DK Rakowiec
plakat teatralny
plakat

Dom Kultury „Rakowiec” zaprasza na spektakl MAŁE ZBRODNIE MAŁŻEŃSKIE 22 maja 2013 (środa) o godz. 19.00.
(blogteatralny)

Sztuka Erica-Emmanuela Schmitta
Przekład Barbara Grzegorzewska
Reżyseria Marek Pasieczny
Scenografia i kostiumy Katarzyna Stochalska
Opracowanie muzyczne Marek Pasieczny
Światło Damian Pawella
Występują: Katarzyna Herman i Redbad Klijnstra

„Kiedy widzicie mężczyznę i kobietę w urzędzie stanu cywilnego, zastanówcie się, które z nich stanie się mordercą” – ostrzega Eric-Emmanuel Schmitt, autor sztuki „Małe zbrodnie małżeńskie”. To jeden dzień z życia Lisy i Gellesa, małżeństwa z piętnastoletnim stażem. On, dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta. Ona stara się odtworzyć jego życie. Gelles jednak nie przyznaje się, że amnezja się cofnęła, i jak żona, stara się ugrać swoje na udawanej utracie pamięci. Oboje więc kłamią. Grają, by odrodzić własne małżeństwo po latach. Emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle.
„…Katarzyna Herman i Redbad Klijnstra… grają te role brawurowo – to utożsamiając się z postaciami sztuki, to znów dystansując od nich, znakomicie uprawiając szermierkę słowną, nasyconą emocjami”. Anna Leszkowska /Sekcja polska MSKT
„…Spektakl oszczędny, bez nadmiaru środków reżyserskich, pozwala widzowi skoncentrować się na istocie relacji łączącej małżonków. Więzi między dwojgiem ludzi zazwyczaj są wielopłaszczyznowe i to właśnie próbuje uchwycić zarówno autor, jak i twórcy przedstawienia”. Anna Czajkowska /”Teatr dla Was”
„…Do tego jeszcze dwie walizki i ich dwoje: zdeterminowana Lisa Katarzyny Herman i wycofany, niepewny Gilles Redbada Klijnstry. Powstała między nimi inteligentna, pełna zwrotów gra, co więcej, na wyciągnięcie ręki, muszą więc się pilnować, bo widz wytropi każdy fałsz. Grę prowadzą jak dobry mecz tenisa….
…Opowieść o małżeństwie, które wedle przepowiedni Schmitta musi się skończyć morderstwem, przynajmniej mentalnym, śledzi się w niesłabnącym napięciu, łagodzonym dobrze odważoną domieszką humoru. Powstała rzecz do oglądania…” Tomasz Miłkowski /”Przegląd”

Fotografia teatralna

Plakat teatralny

plakat teatralny

Bilety do kupienia w Kasie DK „Rakowiec”.
Rezerwacje: info@oko.com.pl, tel. 22-823-66-97; 22-823-66-72

DOM KULTURY „RAKOWIEC”
filia Ośrodka Kultury Ochoty
02-114 Warszawa, ul. Wiślicka 8
www.rakowiec.art.pl

Dodaj komentarz