Sen nocy letniej – projekt teatralny

Opublikowano Brak komentarzy do Sen nocy letniej – projekt teatralny

Niezwykły projekt teatralny już 6 kwietnia na Dużej Scenie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

„Sen nocy letniej” został zrealizowany wspólnie z osadzonymi w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim w ramach projektu Centrum Kultury w Lublinie – Zapaleni.org, którego celem jest zaangażowanie w działania kulturotwórcze i artystyczne osób, które z różnych powodów spotykają się z wykluczeniem społecznym. Działania warsztatowe z udziałem osadzonych prowadzone były od czerwca 2012 roku w specjalnie dobranych zespołach, które zajmowały się przygotowaniem spektaklu. Uczestnikami projektu i aktorami są więźniowie, często z wieloletnimi wyrokami. Część z nich pracowała również nad scenografią do spektaklu.

Premiera spektaklu odbyła się październiku 2012 roku podczas Festiwalu Konfrontacje Teatralne w Lublinie. Spektakl towarzyszył gali wręczenia Nagrody im. prof. Zbigniewa Hołdy przyznawanej osobom zaangażowanym w ochronę praw człowieka, działaniom na rzecz wykluczonych oraz działalności na rzecz interesu publicznego. W Warszawie odbędzie się jedno przedstawienie.

W spektaklu oprócz osadzonych występują również zawodowi aktorzy: Dariusz Jeż, Paulina Połowniak, Dorota Porowska, Katarzyna Tadeusz.

Rezerwacja biletów: 22 826 49 18, 22 826 61 64 rezerwacje@teatrpolski.waw.pl
(materiał nadesłany)

Dodaj komentarz