Kobieta z wydm

Opublikowano Brak komentarzy do Kobieta z wydm
fotografia teatralna

Klasyka światowej literatury w Teatrze na Bielanach
(blogteatralny)

Autor: Abe Kobo
Adaptacja i reżyseria: Piotr Wojewódzki
Występują: Katarzyna Maternowska, Dominik Bąk, Andrzej Brzeski
Muzyka: Waldemar Osiecki

Na deski Teatru na Bielanach wraca sztuka „Kobieta z wydm” w reżyserii Piotra Wojewódzkiego. Najbliższe spektakle już 22, 23, 24 lutego o godz. 19.00
„Kobieta z wydm” była pierwszą premierą ( luty 2010 ) w Teatrze na Bielanach przy Goldoniego 1 i zarazem pierwszą polską premierą teatralną adaptacji powieści jednego z największych japońskich pisarzy Abe Kobo.

Jest to historia mężczyzny, którego pragnienie uwolnienia się od szarego dnia codziennego i obowiązków związanych z nudną egzystencją, poszukiwanie odmiany, prowadzi do „nowego” więzienia i zderzenia z beznadziejną zdawałoby się sytuacją, gdzie droga odwrotu zostaje odcięta.
Teraz właśnie w tak ekstremalnych warunkach, może docenić najbardziej banalną rzecz jaką jest smak wody czy wartość miłości bliskiego mu człowieka. Odkrywa dla siebie nowy wymiar egzystencji i prawdy o sobie samym… Pasja poszukiwania rzadkich okazów owadów, prowadzi bohatera sztuki na wydmy, a potem do tajemniczej, „piaskowej wsi”. Gdy zapada zmierzch, entomolog zmuszony jest przenocować w jednej z piaszczystych jam, będącej domem młodej wdowy. Znalazłszy się w sypiącym się zewsząd domostwie , za wszelką cenę, usiłuję wydostać się z pułapki….Surrealistyczna wyprawa w głąb ludzkiej natury….

Fotografia

fotografia teatralna

Plakat teatralny

plakat teatralny

Dodaj komentarz