Wodzirej

wodzirej w teatrze imka

„Wodzirej”
SPEKTAKLE W DNIACH : 11,12,13.01.2013
(blogteatralny)

REŻYSERIA: REMIGIUSZ BRZYK
DRAMATURGIA I ADAPTACJA: TOMASZ ŚPIEWAK
MUZYKA I OPRACOWANIE MUZYCZNE: JACEK GRUDZIEŃ
OBSADA: MAGDALENA BOCZARSKA, AGNIESZKA ROSZKOWSKA, WOJCIECH BŁACH, ANDRZEJ KONOPKA, PIOTR ŻURAWSKI, SEBASTIAN PAWLAK

„NAJLEPSZY, NAJLEPSZA, NAJLEPSI” w rankingu miesięcznika „Teatr”!
w kategorii NAJLEPSZA ADAPTACJA TEATRALNA (OPRACOWANIE TEKSTU) przyznali:
– Bartłomiej Miernik, Joanna Derkaczew
w kategorii NAJLEPSZY TEATR przyznał:
Wyobraź sobie swoje życie za pięć lat. Jak chciałbyś, żeby wyglądało? Gdzie będziesz wtedy mieszkał? Z kim? Ile zarabiał? Dla kogo pracował? Jakim samochodem jeździł? Jak będzie wyglądała twoja rodzina? Nie ograniczaj się. Bądź ze sobą szczery. Jak naprawdę chciałbyś żyć?

Nie ma znaczenia, czy jesteś z Warszawy, Dzierżoniowa czy Nowego Jorku. Czy jesteś mężczyzną czy kobietą, czy pochodzisz z zamożnej rodziny czy z biednej. Jeśli naprawdę wiesz, co chcesz osiągnąć, czego pragniesz, jeśli jesteś świadomy swoich marzeń, możesz zmienić swoje życie.

Przedstawienie WODZIREJ to adaptacja scenariusza kultowego filmu Feliksa Falka z 1978 roku. Lutek Danielak, tytułowy wodzirej, za wszelką cenę dążył w nim do poprowadzenia prestiżowej imprezy mogącej odmienić jego dotychczasową karierę i całe życie. W filmie Falka marzenie szybko przeradza się w obsesję. Dążąc do osiągnięcia celu, Lutek nie cofa się przed popełnieniem największych świństw.

Spektakl przenosi historię Lutka do współczesnej rzeczywistości. Prowadząc przewrotny dialog z filmem, ponawia pytania o to, czym dzisiaj jest sukces – dlaczego jednym ludziom przychodzi on łatwiej niż innym, jak go osiągnąć, jaka jest jego cena i czy podlega ona negocjacji.

Fotografia teatralna

wodzirej w teatrze imka

scena spektakl

spektakl imka święty mikołaj

wojciech błach

Plakat teatralny

plakat teatralny

Zostaw Wiadomość