Raj

Opublikowano Brak komentarzy do Raj
Fotografia Magda Waligórska i Józef Pawłowski

(blogteatralny)

wykonanie: Magdalena Waligórska, Józef Pawłowski
adaptacja i reżyseria: Marcin Bortkiewicz
muzyka: Zbigniew Preisner

Spektakl Raj

Spektakl zrealizowany według scenariusza Niebo oraz noweli filmowej Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza w adaptacji i reżyserii Marcina Bortkiewicza.
Na scenie zobaczymy Magdę Waligórską i Józefa Pawłowskiego.

W sali przesłuchań spotykają się młody aspirant Filip i 10 lat starsza oskarżona Filipina. Kobieta zabiła w akcie terrorystycznym cztery niewinne osoby. Filip zakochuje się w przesłuchiwanej, co diametralnie zmienia ich relacje. Odizolowani od świata, znajdują schronienie i bastion przed wymiarem sprawiedliwości w samym centrum wymiaru sprawiedliwości. A jednak po zbrodni musi przyjść kara. Tylko kto ma ją wymierzyć? Człowiek?

Teatr Rampa, Scena Mrowisko

Nowela filmowa „Raj” to ostatnia wspólna praca Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza. Powstała w roku 1995 roku i była pierwszą z zaplanowanego cyklu trzech nowel, scenariuszy i filmów. Śmierć Kieślowskiego przerwała realizację wspólnego pomysłu. Kolejne części tryptyku „Piekło” i „Czyściec” Piesiewicz zmuszony był napisać już bez swojego przyjaciela. Cały cykl ukończył jesienią 1999 roku.

Premiera na Scenie Mrowisko 7 grudnia o godz. 19.00

Fotografia Magda Waligórska i Józef Pawłowski

Fotografie: Marcin Ostaszewski

fotografie spektaklfotografia teatralnaMagdalena Waligórska i Józef Pawłowski fotografiaMagdalena Waligórska i Józef Pawłowski fotografiafotografia teatralnaMagdalena Waligórska i Józef Pawłowski fotografiaMagdalena Waligórska i Józef Pawłowski fotografia

Raj Teatr Rampa

Dodaj komentarz