Pinokio

plakat teatralny grafika promująca spektakl

Pinokio
czyli świerszczowe opowieści musical familijny na motywach Książki  Carla Collodiego
(blogteatralny)

adaptacja i reżyseria CEZARY DOMAGAŁA
muzyka i kierownictwo muzyczne TOMASZ BAJERSKI
scenografia MAREK LEWANDOWSKI
choreografia EMIL WESOŁOWSKI
asystent reżysera LIDIA GRZĘDZIŃSKA
asystent choreografa MARTA DOMAGAŁA
charakteryzacja KAMILA KĘPA
kierownictwo produkcji MAŁGORZATA PIĄTEK-ROMAN
występują:
Pinokio DOROTA OSIŃSKA / MARTA DOMAGAŁA
Kot BRYGIDA TUROWSKA
Lis KONRAD MARSZAŁEK
Dżepetto ROBERT KOWALSKI
Świerszcz: OLGA SZOMAŃSKA / KLEMENTYNA UMER
Knot DANIEL ZAWADZKI
Dyrektor Teatru, Gospodarz JULIAN MERE / MAREK URBAŃSKI
Dyrektor Cyrku PIOTR FURMAN
Sowa KATARZYNA KOZAK
Kruk, Wieśniak ANDRZEJ NIEMIRSKI
Tuńczyk, Karabinier LESZEK ABRAHAMOWICZ
Nauczyciel, Dżandżo ROBERT TONDERA
Clown, Kuchcik 2 AGNIESZKA „FAJKA” FAJLHAUER
Gospodyni MAGDALENA CWEN-HANUSZKIEWICZ
Kuchcik 1 JOANNA GÓRNIAK
czas trwania; 2 godz.

PINOKIO  czyli
Rampa ma nosa do dziecięcych hitów!

Książka Carla Collodiego pt. „Przygody Pinokia” należy już do kanonu klasyki światowej literatury dziecięcej. Jest to komiczna i przejmująca zarazem opowieść o losach drewnianego pajacyka, zręcznie wystruganego przez starego stolarza Dżepetta. Jego Pinokio pewnego dnia ożywa i zaczyna zachowywać się jak ciekawe świata, figlarne dziecko. Któż z nas nie pamięta licznych ilustracji czy filmów przedstawiających sympatycznego pajacyka ze śmiesznym noskiem, rosnącym proporcjonalnie do ilości wypowiadanych przez jego właściciela kłamstewek. Niesamowite perypetie drewnianego Pinokia mają pomóc mu stać się prawdziwym chłopcem.

„Pinokio”

najnowszy musical familijny w Teatrze Rampa zrealizowany na motywach bajki Collodiego, to wspaniała podróż w świat dziecięcej wyobraźni. Jej bohaterem jest mały, niegrzeczny chłopiec, który pewnej nocy ma niesamowity sen. Oto ożywają wszystkie jego zabawki, a on sam staje się drewnianym pajacem i jako Pinokio zaczyna się uczyć dobrych manier i odpowiedzialności. Pokój chłopca zamienia się w różne światy, w których pajacyk spotyka znane nam z bajki postacie i przeżywa z nimi niezwykłe przygody. W tej wędrówce od początku towarzyszy mu Gadający Świerszcz, będący jednocześnie wirtuozem skrzypiec.

Spektakl to przede wszystkim niesamowicie barwna, muzyczna opowieść. Kilkadziesiąt kolorowych, ciekawych kostiumów i 20 wpadających w ucho piosenek z pewnością zostanie w pamięci widzów. Ciekawostką jest fakt, że „Piosenka drewnianych lalek” już od kilkunastu lat żyje swoim własnym życiem i jest wykonywana na festiwalach i przeglądach z udziałem dzieci.

Musicalowa konwencja widowiska daje możliwość pokazania kunsztu aktorskiego i wokalnego wszystkich wykonawców. Wśród nich należy wymienić Dorotę Osińską, utalentowaną piosenkarkę młodego pokolenia, która – grając Pinokia – po raz pierwszy zmierzy się z rolą wymagającą nie tylko umiejętności wokalnych ale i typowo dramatycznych.

Musical familijny

Jak przystało na musical familijny – dorośli na tym przedstawieniu również nie będą się nudzić. Jest w tym spektaklu bowiem wiele sekwencji, w których z warstwy słownej i tekstowej da się odczytać drugie dno, odsyłające do dorosłego świata i praw w nim panujących. I tak np. pojawiający się we śnie chłopca Teatr Marionetek nasuwa wiele analogii nie tylko do teatralnej rzeczywistości, ale tej znanej z wielu innych scen czy aren.

Adaptacja i reżyseria Cezarego Domagały

– uznanego twórcy wielu realizacji dla dzieci i młodzieży oraz piosenki Tomasza Bajerskiego dają gwarancję rozśpiewanego i roztańczonego widowiska, które z pewnością rozbawi, wzruszy i pozostanie na długo w pamięci zarówno dzieci jak i rodziców. Wszak w „Pinokiu” każdy – jeśli zechce – może się trochę rozpoznać.
I nie chodzi tu bynajmniej o długi czy krótki nos…

Ponadto występują:
Zbiorówki
MAGDALENA PIOTROWSKA, ADRIANNA JANOTA-SŁOCIŃSKA,  BARBARA ZIELIŃSKA
Uczniowie:
JOANNA GÓRNIAK, ADRIANNA JANOTA-SŁOCIŃSKA / BARBARA ZIELIŃSKA, DOROTA OSIŃSKA, MAGDALENA PIOTROWSKA, LESZEK ABRAHAMOWICZ, PIOTR FURMAN, ANDRZEJ NIEMIRSKI, DANIEL ZAWADZKI
Marionetki:
MAGDALENA CWEN-HANUSZKIEWICZ, AGNIESZKA „FAJKA” FAJLHAUER, KATARZYNA KOZAK,ROBERT KOWALSKI, ROBERT TONDERA
Kuny:
MAGDALENA CWEN-HANUSZKIEWICZ, AGNIESZKA „FAJKA” FAJLHAUER, ADRIANNA JANOTA-SŁOCIŃSKA / BARBARA ZIELIŃSKA, MAGDALENA PIOTROWSKA
Szprotki:
MAGDALENA CWEN-HANUSZKIEWICZ, JOANNA GÓRNIAK, ADRIANNA JANOTA-SŁOCIŃSKA / BARBARA ZIELIŃSKA, KATARZYNA KOZAK, MAGDALENA PIOTROWSKA

Włóczykije:
PIOTR FURMAN, ROBERT TONDERA, DANIEL ZAWADZKI
Króliki:
MAGDALENA CWEN-HANUSZKIEWICZ,ADRIANNA JANOTA-SŁOCIŃSKA / BARBARA ZIELIŃSKA, MAGDALENA PIOTROWSKA
Cyrk:
AGNIESZKA „FAJKA” FAJLHAUER, PIOTR FURMAN, ROBERT KOWALSKI, JULIAN MERE
Przechodnie:
WSZYSCY OPRÓCZ LISA, KOTA, DŻEPETTA
Rodzina Pinokiów:
ojciec JULIAN MERE,
matka MAGDALENA CWEN-HANUSZKIEWICZ,
dzieci: AGNIESZKA „FAJKA” FAJLHAUER, JOANNA GÓRNIAK, ADRIANNA JANOTA-SŁOCIŃSKA, KATARZYNA KOZAK, MAGDALENA PIOTROWSKA, LESZEK ABRAHAMOWICZ, PIOTR FURMAN, ANDRZEJ NIEMIRSKI, ROBERT TONDERA, DANIEL ZAWADZKI

Plakat teatralny

plakat teatralny grafika promująca spektakl

Pinokio Teatr Rampa

Zostaw Wiadomość