Klub Komediowy Chłodna repertuar

Opublikowano Brak komentarzy do Klub Komediowy Chłodna repertuar
grafika logo

Materiał archiwalny” ]Materiał archiwalny. Wszelkie informacje z tabeli dotyczące terminów przedstawień, jak również cen biletów są już nieaktualne.

NOWY KLUB KOMEDIOWY w Warszawie

 

Klub Komediowy Chłodna w grudniu 2012
Klub Komediowy Chłodna w styczniu 2013 – link

Chłodna to pierwszy klub komediowy w Polsce. Podobnie jak najlepsze tego typu sceny na świecie, chcemy codziennie prezentować humor w najambitniejszej formie.

W naszym repertuarze znajdzie się miejsce zarówno dla rzeczy nowych, nietuzinkowych i odważnych, zdobywających coraz większa popularność (takich jak burleska, stand-up, improwizacja teatralna) jak i dla artystów najbardziej uznanych (m.in. Rafał Rutkowski, Michał Walczak).

Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy i chcemy twórczo wpływać na scenę rozrywkową w Polsce. W klubie artyści mogą pozwolić sobie na więcej, chcemy żeby nasza piwnica stała się początkiem artystycznych eksperymentów na miarę tradycji najlepszych polskich kabaretów i satyryków. (Michał Sufin)

Miejsce: Klub Komediowy Chłodna, ul. Chłodna 25, Warszawa
Rezerwacja biletów: komedia@chlodna25.pl lub tel. 601610085
Strona www:

Kiedy

Tytuł

Kto

Typ

Cena

1

So

19:00

WIECZÓR SUCHARA

open mic

free

2

Nd

19:00

GEORGE CARLIN – STOP THE PUSSYFICATION.

Joanna Pawluśkiewicz

projekcja

free

3

Po

21:00

ENGLISH IMPROV JAM

Paweł Najgebauer

dżem

free

4

Wt

19:00

WIECZÓR TALENTÓW

Michał Kempa

variety

15/10/12

5

śr

19:00

GENERAŁ OREGANO

Hofesinka

impro

15/10

6

cz

19:00

MUSIC OPEN MIC

Monika Nowogrodzka

open mic

10/5

7

pt

19:00

MOJE ŻYCIE

Piotr Pręgowski

one-man show

35/25

7

pt

21:00

1EDEN PO RAZ OSTATNI

Karol Kopiec

stand-up

15/10

8

So

19:00

PAN HAROLD

Klancyk

impro

25/15

9

Nd

19:00

PAN HAROLD

Klancyk

impro

25/15

9

Nd

21:00

YOUTUBE PARTY

Michał Kempa

projekcja

free

10

Po

21:00

DŻEM IMPRO

Michał Sufin

dżem

free

11

Wt

19:00

MOJA ŻONA – CZYTANIE SZTUKI PORTUGALSKIEJ

Reda Haddad

teatr

free

12

śr

19:00

KOMORA MASZYNY LOSUJĄCEJ JEST PUSTA FEAT. MACIEJ STUHR

Klancyk

impro

30/20

12

śr

21:00

DŻEM OPOWIADACZY

Michał Sufin

storytelling

free

13

cz

19:00

BURLESQUE SHOW

Betty Q

burleska

40/30

13

cz

21:00

BURLESQUE SHOW

Betty Q

burleska

40/30

14

pt

19:00

TAŃCZĄCY Z MYŚLAMI

Rafał Rutkowski

one-man show

45/30

14

pt

21:30

PAN HAROLD

Klancyk

impro

25/15

15

So

19:00

TAŃCZĄCY Z MYŚLAMI

Rafał Rutkowski

one-man show

45/30

15

So

20:30

ROBODROM

koncert

20/15

16

Nd

20:00

NAWIJAK

Michał Sufin

storytelling

free

17

Po

21:00

CHŁODNA Z OSTATNIEJ CHWILI

Michał Sufin

impro

15/10

18

Wt

19:00

ENGLISH STAND-UP OPEN MIC

Warsaw IntercontinentalComedy Crew

open mic

10

18

Wt

21:00

KINO ANTYFAMILIJNE: FLODDEROWIE, PRELEKCJA BARTA WALOSA

Bartek Walos

projekcja

free

19

śr

19:00

MOJE ŻYCIE

Piotr Pręgowski

one-man show

35/25

19

śr

21:30

KLANCYK Z DUŻYM PE

Klancyk

impro

25/15

20

cz

19:00

ŚWIĄTECZNY STAND-UP POLSKA

Stand-up Polska

stand-up

25/15

20

cz

21:00

POKAZ GRUPY HAROLDA

Michał Sufin

pokaz

free

21

pt

19:00

POŻAR W BURDELU

Michał Walczak

kabaret

30/20

21

pt

21:00

POŻAR W BURDELU

Michał Walczak

kabaret

30/20

22

So

19:00

BUCHWALD I DZIUBAK

Klancyk

impro

10

28

pt

19:00

SZKOŁA IMPRO: TJ AND DAVE

Michał Sufin

projekcja

free

30

Nd

19:00

BISTY GRYDLIK

Mateusz Grydlik

koncert/ one-man show

20/15

 

Szczególnie zapraszamy na:

Tańczący z myślami – jeden dzień z życia Rafała Rutkowskiego, opisany przez Adama Gawędę. Tekst niepoprawny, ostry, szczery, a przede wszystkim szatańsko zabawny (14, 15.12)

Klancyk z Maćkiem Stuhrem i Dużym Pe – Klancyk kontynuuje cykl spektakli, w których do improwizacji zaprasza znanych twórców. W tym miesiącu gościem w spektaklu Komora maszyny losującej jest pusta będzie Maciej Stuhr (12.12). Inspiracją do spektaklu Longplay będą freestyle Dużego Pe, wielokrotnego zwycięzcy Bitwy Warszawskiej i jednego z najważniejszych polskich freestylowców.

ROBODROM – Charakterystyczny, abstrakcyjny styl tekstów i wyraziste aranżacje sprawiły, że ROBODROM otworzy cykl koncertów w repertuarze Klubu Komediowego Chłodna (15.12).

Betty Q and Crew – Betty Q & Crew to pierwszy w Polsce kolektyw performerek burleski. Na Chłodnej wystąpią ze spektaklem pt. „Jak przeżyć święta – przewodnik ilustrowany” .

Piotr Pręgowski – Moje życie – Czy można być uzależnionym od śmiechu, opętanym prowokacją i obsesją żartu. Czy to jeszcze dowcip czy już psychoza? Czy jest granica której nie wolno przekraczać? O swojej obsesji opowiada żartoholik na odwyku, aktor Piotr Pręgowski (7 i 19.12)

Opisy wybranych wydarzeń:

„Pan Harold” – Klancyk

8, 9 i 14.12.
Teatr improwizowany Klancyk w pażdzierniku wystawił premierę nowego spektaklu, będącą bezpośrednią konsekwencją pięciotygodniowego pobytu w Chicago. W USA grupa pracowała i występowała ze śmietanką amerykańskich komików, aby po powrocie do Ojczyzny zaprezentować polskiej publiczności nową jakość komedii improwizowanej.
W Klubie Komediowym Chłodna, Klancyk zaprezentuje kolejne spektakle pt. „Pan Harold” – własną wersję najbardziej popularnego na świecie formatu długiej formy improwizowanej.
Podobnie jak w jazzie muzycy wyrażają siebie interpretując standardy, tak w świecie Impro teatry prezentują swój styl i wizję improwizowania poprzez inscenizowanie „Harolda”. Klancyk jako pierwszy w Polsce sięga po ten najważniejszy format i zamierza napełnić go charakterystycznym dla siebie abstrakcyjnym poczuciem humoru, dużą ilością atmosfery bliżej nieokreślonej dziwaczności oraz niedorzecznościami spod znaku Kupały, nutrii i innych śmiesznych wyrazów.

Rafał Rutkowski – Tańczący z myślami

14 i 15.12

Po czterech latach od premiery one-man show „To nie jest kraj dla wielkich ludzi”, Rutkowski znowu schodzi do piwnicy przy Chłodnej. Tym razem powraca z klasyczną stand-up comedy. „Tańczący z myślami” to jeden dzień z życia Rafała Rutkowskiego, opisany przez Adama Gawędę. Tekst niepoprawny, ostry, szczery, a przede wszystkim szatańsko zabawny.

Chcesz wrócić do rzeczywistości, zobacz stand-up comedy „Tańczący z myślami”. Przyjdź, przekonaj się, wykryj fałsz i pierwszy rzuć kamieniem (kamienie owinięte w stuzłotówki do nabycia przed występem za sto trzydzieści).

Michał Walczak & Maciej Łubieński

POŻAR W BURDELU
odcinek 3: „FUCK FOR WARSAW”

21.12

W poprzednim odcinku – artefakt znaleziony na budowie metra przez robotnika (Oskar Hamerski) uruchomił pozytywne wibracje. Rozpalił żądze. Warszawiacy oblegają burdel artystyczny, by zaspokoić miłość do: terapeuty, Ryana Goslinga, władzy, Ojczyzny, czy wódy. Burdeltata (Andrzej Konopka) nie nadąża z produkcją fantazji. Przepracowany zespół artystyczny (Anna Smołowik, Agnieszka Przepiórska, Mariusz Laskowski) protestuje przeciwko realizacji chorych idei perwersyjnego varsavianisty (Maciej Łubieński). W tym czasie Syrenka (Monika Babula) przechodzi załamanie nerwowe, a Dobra Wróżka (Monika Mariotti) prorokuje koniec świata. Czy Burdeltacie uda się ugasić pożar i zapanować nad burdelem?
3 odcinek „Pożaru w burdelu” skupiony będzie wokół postaci Burdeltaty i jego dylematach. Jak zapanować nad burdelem? Kogo przyjąć na etat, kogo wyrzucić? Jaki repertuar zaproponować? Jak zarządzać kulturą w Warszawie?
W Klubie Komediowym Chłodna po raz trzeci wystąpi burdel artystyczny. W programie cuda i dziwy, skecze erotyczne, fetysz, zoofilia i wiele innych wspaniałych numerków. Nie porzucaj marzeń, zrealizuj je z nami – za niewielką opłatą.
Najlepszy towar w Warszawie: Anna Smołowik, Agnieszka Przepiórka, Monika Babula, Monika Mariotti, Andrzej Konopka, Maciej Łubieński, Mariusz Laskowski.

„Betty Q and Crew Show” (Burleska)

13.12.

Wciąż nie wiesz, co to burleska, a wstydzisz się zapytać? Sądzisz, że gorsety zniewalają kobiety? A wysokie obcasy mają zły wpływ na kręgosłup (moralny)? Nie wiesz jak działa „Jazz and liquer”? Chcesz wiedzieć, jaka jest najpiękniejsza rzecz na świecie i dlaczego to brokat? W tym show najważniejsze jest to, czego nie widać, ale to, co zobaczycie i tak nie pozwoli Wam zasnąć.

Burleska przydaje się przed świętami, podczas świąt i po świętach. Żebyście wiedzieli co jest najlepszym prezentem. I mieli co wspominać nad karpiem. I wiedzieli jak rozebrać choinkę. Niezależnie od tego jakie święta obchodzicie. Szczęśliwych świąt zimowych!

reżyseria: Betty Q
wystąpią:
Betty Q
Kitty Van Purr
Juicy Jane

sexy: *****
funny: *****

Karol Kopiec 1EDEN

7.12.

Karol po raz ostatni będzie aplikował nam swoje cudowne szaleństwo w secie 1EDEN.
Usłyszymy o wszystkim: ochroniarzach z empiku, dinozaurach, grzybobraniu, dentystach, survivalu, sportach ekstremalnych i najzwyklejszych rzeczach o jakich myśli Karol (kosmici, kamienie magiczne, numerologia, aura i reinkarnacja).

Będzie to na pewno doświadczenie transcendentalne (definicja z wikipedii): jest to próba przekroczenia rzeczywistości i przejścia na inny poziom ludzkich doświadczeń i zmysłów (tego możecie być pewni z Karolem).

Wszystko dopieszczone, doprawione, skumulowane i zgrabnie przedstawione!

Chłodna z ostatniej chwili

17.12.

Wieczór improwizacji w którym publiczność jako inspirację przynosi nagłówki z gazet. Aktorzy losują je przed spektaklem oraz w trakcie używając jako inspiracji do kolejnych improwizowanych scen. Najbardziej aktualne i żywo reaugujące na rzeczywistość przedstawienie, komentujące wydarzenia ostatnich dni w naturalny dla improwizacji absurdalny i przewrotny sposób.

Open mici i dżemy impro

Cykl imprez otwartych, które opierają się na uczestnictwie widowni. Imprezy te są podstawą budowania środowiska wokół Klubu Komediowego. Każdy chętny ma szansę sprawdzić się na scenie, a na drodze tych imprez również zostać docenionym, odkrytym, a w końcu trafić do stałego repertuaru klubu. Chcemy by klubie wieczory te, były nie tylko imprezami poszukującymi nowych talentów, ale miejscem eksperymentu, rodzenia się nowych form, pomysłów i przyszłych spektakli.

W programie klubu mamy kilka rodzajów open miców oraz dżemów:

Open mic: najbardziej podstawowa forma amatorskiego wieczoru stand upu – każdy komik ma szansę wypróbować swój materiał przed publicznością. Ogranicza go z góry określony czas oraz ocena zgromadzonych widzów. Zwycięzcy open mica w Klubie Komediowym Chłodna dostaną szansę występu na imprezach z regularnego repertuaru.
Muzyczny open mic: wieczór otwartego mikrofonu dla wszystkich muzyków śpiewaków, nie tylko o prowieniencji komediowej.
Dżem impro: Wieczór improwizacji teatralnej w którym każdy z widzów ma możliwość wyjścia na scenę. Niezależnie czy doświadczony czy nie, możesz sprawdzić się w tworzeniu scen bez przygotowania.
Dżem opowiadaczy: Wieczór w którym każdy ma szansę zaprezentować historię opowiedzianą bez kartki i ściągawek. Każda z opowieści powinna mieć nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 minut. Nie liczymy na historie śmieszne, ale przykuwające uwagę.
Wieczór talentów: Wieczór w którym występujący na wszystkich z pozostałych imprez zagrają ze sobą o miejsce w stałym repertuarze klubu komediowego.
Zarówno Dżem impro jak i open mic mają swój angielskojęzyczny odpowiednik.
Wieczór suchara: Jedyne takie wydarzenie w Polsce, nie licząc Familiady. Każdy możwe wyjść i opowiedzieć najbardziej suchy żart bez obaw o własną reputację. Każdy też dostanie szansę dopisania własnego dowcipu do wylosowanej puenty.

Hofesinka: Generał Oregano

5.12.

Hofesinka to jedna z najmłodszych grup impro w Warszawie, przyciągająca coraz większą publiczność na swoich spektaklach. Powstała na początku 2012 roku i składa się z komików, dziennikarzy, wiceprezesów i walczących bezrobotnych. Członkowie grupy szkolili się m.in. w iO Chicago i Improv Melbourne.

W Klubie Komediowym Chłodna zaprezentuje spektakl „Generał Oregano” będący własną wersją klasycznego formatu długiej formy improwizowanej „The Armando Diaz”, przećwiczonego w kolebce improwizacji: w teatrze iO Chicago. Publiczność powie jedno słowo inspiracji a Hofesinka przez ponad godzinę, mówiąc monologi i improwizując sceny, pokaże jak bardzo tego słowa nie zrozumiała. Pojawią się rzeczy śmieszne i dziwne a ścieżki skojarzeń będą zupełnie sztampowe i wyświechtane albo niepospolite i przyprawią was o zawrót głowy.

W skład grupy wchodzą:
Wojtek Fiedorczuk, Karol Kopiec, Paweł Najgebauer, Piotr Sikora i Antoni Syrek-Dąbrowski.grafika logo

Klub Komediowy Chłodna

 

Dodaj komentarz