Kanastra

fotografia teatralna Teatr Academia

(blogteatralny)

WYSTĘPUJĄ:
Ewa Ampulska, Olya Bosova, Marta Suzin, Andre De La Cruz, Mariusz Odwarzny
Ruch sceniczny: Zespół Muzyka: Wojciech Urbański
Wizualizacje: Rafał Grabowski
Współpraca kostiumograficzna: Zelda Klimkowska
Obsługa akustyczna Paweł Piotrowski

Kanastra jest spektaklem:
– o bezużytecznym, choć intrygującym obiekcie
– o urodzie stadnych zachowań
– o wzruszających jednostkach
– o przewrotności losu w grach zwanych losowymi
– o tym, że ludzie chcą być kochani za wszelką cenę

Jest zatem impresją na temat znanej frazy „…a bo cię bucu, nie lubię” i strzelby, co wisiała w pierwszym akcie, i innych jeszcze oczywistościach. Szczególnym bohaterem spektaklu jest surowy, a niezwykle intensywny wyrazowo obiekt sceniczny. To w związku z nim i wobec niego toczą się wszystkie zdarzenia spektaklu. Jest swoistym gorsetem dopingującym zachowania znane nam z potoczności i te, które kwestionują oczywistość naszych wyobrażeń. Siłą Kanastry jest atrakcyjność wizualna, bogata narracyjnie muzyka i oryginalny ruch sceniczny – elementy typowe dla realizacji Teatru Academia.

Gdzie i kiedy” ]TEATR ACADEMIA ul 11 LISTOPADA22
5 i 7.VI.br. GODZ.20.00
Rezerwacje biletów : teatr.academia22@gmail.com

Zarezerwowane bilety oczekiwać będą w teatrze tuż przed spektaklem.
Szczegóły o spektaklu na :
Czas trwania: 40 minut

Fotografia teatralna: Rafał Świłło

fotografia teatralna Teatr Academiafotografia teatralna Teatr Academiafotografia teatralna Teatr Academiafotografia teatralna Teatr Academiafotografia Ewa Ampulska, Olya Bosova, Marta Suzinzdjęcie z przedstawienia teatralnego

Plakat teatralny

plakat teatralny Kanastra
.

O TEATRZE:

Teatr Academia działa od 1999 we własnej siedzibie na warszawskiej Pradze. Jego spektakle należą do nurtu teatrów tzw. narracji wizualnej, operują intensywną plastyką obrazowań, precyzją ruchu scenicznego i jakością muzyki. Oprócz premier własnych teatr patronuje realizacjom gościnnym, prowadzi aktywność popularyzatorską, animował kilka edycji imprezy „Sąsiedzi dla Sąsiadów”. Kształt teatru współtworzyli przez lata liczni aktorzy, tancerze, rzeźbiarze i muzycy.

Kierownictwo artystyczne teatru sprawuje Roman Woźniak – rzeźbiarz, scenograf, profesor Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Twórca kilkunastu spektakli autorskich. Jego inicjatywy walnie przyczyniły się do kulturalnego fenomenu warszawskiej Pragi.

 

GDZIE:
TEATR ACADEMIA / ul.11 listopada 22
Warszawa – Praga Północ
Dojazd: przystanek Inżynierska

 

Zostaw Wiadomość