Sukienka z dziurką

zdjęcie Sukienka z dziurką

(blogteatralny)

Tekst: Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ
Reżyseria: Ula Kijak
Obsada: Dorota Glac, Marta Jalowska, Adrianna Kornecka, Emanuela Osowska oraz Dyrektor Cyrku
Czas trwania: 75 min.
Podczas spektaklu wyświetlane będą napisy w języku angielskim.

Lekcja kobiecej seksualności z Grupą Artystyczną TERAZ POLIŻ

22 i 28 listopada oraz 16 grudnia 2012 roku o godzinie 19.00 w Koneserze, w siedzibie Teatru Konsekwentnego, Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ zagra spektakl Sukienka z dziurką w reżyserii Uli Kijak.

Najstarszy zawód świata kojarzony jednoznacznie z kobietami, mimo że jest też męska prostytucja, budzi kontrowersje odkąd istnieje. Kobiety, które uprawiają „sprzedajną miłość” są „używane” przez mężczyzn i odrzucane przez inne kobiety. Z drugiej strony – żyją one z tego, że wykorzystują mężczyzn. Każda kurtyzana (gejsza, prostytutka) musi się nauczyć jak wybrać odpowiedniego mężczyznę, jak go zdobyć, jak go zadowolić, żeby zapewnił jej utrzymanie, jak go przy sobie zatrzymać i… jak go porzucić, gdy to będzie konieczne.

Prawda jest jednak taka, że powyższe nauki otrzymuje każda kobieta w naszej, europejskiej kulturze. Od setek lat wpaja się kobietom, że związek z mężczyzną jest sensem ich istnienia. Takie są zasady gry, które wymagają nieustannej czujności, żeby wykorzystać, a nie – być wykorzystanym.

Spektakl w lekkiej, niemal kabaretowej formie opowiada o kobiecej seksualności. Lekka forma nie znaczy jednak lekkiej treści – spektakl odnosi się do problematyki związanej z seksualnością traktowaną handlową (prostytucja, sponsoring, itp.). W warstwie inscenizacyjnej łączy oryginalny, autorski scenariusz z elementami teatru tańca, sztuk wizualnych, multimediów oraz działań interaktywnych angażujących widownię. Spektakl skonstruowany jest na zasadzie następujących po sobie opowieści, przy pomocy których kurtyzana odbiera konieczne nauki. Każda historia odsłania kolejne tajniki wykształcenia w miłosnym kunszcie.

Cztery aktorki w egzotycznych kostiumach żonglują konwencjami teatralnymi. Cztery kobiety przygotowują się nawzajem do roli kurtyzany, gejszy, utrzymanki, prostytutki. Jeden mężczyzna, którego zdobywają, o którego walczą, próbują zadowolić, ale też chcą wykorzystać. Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ zaprasza na godzinną lekcję kobiecej seksualności.

Spektakl powstał pod patronatem Centrum Praw Kobiet.
Więcej informacji na stronie http://sukienkazdziurka.blogspot.com/ Terminy grania: 22 i 28 listopada oraz 16 grudnia, godz. 19.00
Miejsce: Teatr Konsekwentny_Koneser, ul. Ząbkowska 27/31 Bilety: normalny 35 PLN, ulgowy 25 PLN,

Fotografia teatralna: Joanna Siercha

zdjęcie Sukienka z dziurkązdjęcie Sukienka z dziurkązdjęcie Sukienka z dziurkązdjęcie Sukienka z dziurką

Zostaw Wiadomość