Teatralny plac zabaw Jana Dormana

Opublikowano Brak komentarzy do Teatralny plac zabaw Jana Dormana
teatralny plac zabaw spektakl

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Fundacja sztuka.idea. mają zaszczyt zaprosić na pokazy premierowe spektaklu

TEATRALNY PLAC ZABAW JANA DORMANA

w reżyserii Justyny Sobczyk.

dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
scenografia i kostiumy: Justyna Łagowska
projekt lalki: Katarzyna Proniewska-Mazurek
wykonanie lalki: Rafał Budnik
opracowanie muzyczne: Ania Broda
aktorzy: Monika Babula / Iwona Milerska / Natalia Leszczyńska / Jakub Snochowski / Barbara Songin / Wojciech Stachura

Premierowe pokazy odbędą się 13 października o godzinie 10:00 i 16:00 w sali teatralnej Instytutu Teatralnego przy ulicy Jazdów 1. W godzinach 11:00 – 16:00 zapraszamy do zwiedzania instalacji artystycznej.

Pozostałe terminy:
14 października (godz. 12:00, 16:00)
miejsce: Łazienki Królewskie (Podchorążówka, Sala Musztry)
Instalacja artystyczna w godz. 13:00-16:00

szczegółowe informacje na:
www.dorman.e-teatr.pl

Jeśli byliby Państwo zainteresowani obserwowaniem tego wydarzenia, bardzo prosimy o potwierdzenie przybycia na wybrany pokaz ( jjaniszewska@instytut-teatralny.pl lub pod numerem tel. 22 745 10 31.

Teatr powinien być instrumentem, który rozwija dziecięcą wyobraźnię”– pisał Jan Dorman. TEATRALNY PLAC ZABAW JANA DORMANA powstał z inspiracji i fascynacji autorek twórczością i filozofią wybitnego polskiego reżysera teatralnego. Spektakl oparty jest na fragmentach scenariuszy „Kaczka i Hamlet”, „Konik” oraz „Która godzina”, ale przede wszystkim rozwinął się z zabaw i improwizacji, wspomnień i skojarzeń twórców.
Przewodnią osią przedstawienia jest dziecięca rywalizacja oraz „dorosła” wojna. Spektakl będzie prezentowany w teatrach i szkołach podstawowych w całej Polsce.

TEATRALNY PLAC ZABAW JANA DORMANA został rozbudowany o warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury oraz instalację artystyczną, której obiektami są elementy scenografii. Towarzyszy mu także publikacja scenariuszy Jana Dormana. Dodatkowo w wybranych szkołach podstawowych przeprowadzone zostaną badania socjologiczne dotyczące edukacji teatralnej, które posłużą rozwijaniu kolejnych projektów edukacyjnych w Polsce.

Dodaj komentarz