Konkurs na projekt plakatu Lalka Też Człowiek 2012

Opublikowano Brak komentarzy do Konkurs na projekt plakatu Lalka Też Człowiek 2012
PLAKAT Lalka Też Człowiek Konkurs teatralny

Wybrano plakat siódmej edycji festiwalu „Lalka Też Człowiek”

Wiemy już jak będzie wyglądał plakat tegorocznej edycji festiwalu „Lalka Też Człowiek”. Tradycyjnie wyłoniono go w otwartym konkursie.

Od początku istnienia festiwalu organizowany jest konkurs na projekt plakatu promującego wydarzenie. Tradycją jest też, że wszystkie zgłoszone prace są eksponowane podczas jednej z wystaw towarzyszących festiwalowi „Lalka Też Człowiek”. W tym roku spośród nadesłanych propozycji jury w składzie Marek Żurawski, Marek Chodakowski i Ewa Staniszewska wybrało projekt Tomasza Tarachy, fotografa z Kwidzyna. Uzasadniając wybór, Marek Żurawski powiedział:

– Zwycięski plakat wyróżniał się spośród innych propozycji czystością formy oraz wyobraźnią i wrażliwością autora. Tomasz Taracha w przeciwieństwie do pozostałych osób, które wzięły udział w konkursie, umownie potraktował nazwę i temat festiwalu. Jego praca wyraża to, co jako Unia Teatr Niemożliwy staramy się prezentować od samego początku: różne oblicza teatru lalek. W jego projekcie zobaczyliśmy jak różne, samodzielne elementy, zestawione razem, tworzą nową jakość. W efekcie trudno przejść obok niego obojętnie. A takie jest przecież zadanie plakatu.

VII edycja festiwalu „Lalka Też Człowiek” odbędzie się w dniach 14-20 listopada. Zobaczymy podczas niej 14 spektakli, m.in. z Iranu i Kanady, które stanowią przekrój przez aktualne dokonania teatru lalek. Wszystkie grupy teatralne będą walczyć o nagrody, których łączna pula wynosi 40 tys. złotych. Znamy już skład jury, które wybierze najlepszy spektakl, najlepszego aktora i przyzna kilka innych wyróżnień. Będą to: Krystyna Żuchowska, aktorka-lalkarz, Annette Dabs, dyrektor artystyczna niemieckiego Festiwalu „Fidena” w Bochum, Marek Waszkiel, wieloletni dyrektor Białostockiego Teatru Lalek, David Burman, dyrektor artystyczny Festiwalu „Kukart” z Sankt-Peterburga oraz Bartek Miernik, wieloletni sekretarz redakcji miesięcznika „Teatr”.

Festiwalowi towarzyszy szereg wydarzeń, m.in. pokazy filmów animowanych, wystawy oraz warsztaty. Spektakle i wystawy będzie można oglądać w Instytucie Teatralnym oraz w sali „Laboratorium” Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Projekcje filmów oraz warsztaty będą odbywały się m.in. w Domu Kultury Kadr, Domu Kultury Włochy oraz klubokawiarniach Tarabuk i Ukryte miasto.

Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

VII Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych Lalka Też Człowiek, 14-20 listopada, Warszawa, www.lalkatezczlowiek.eu, www.facebook.com/lalkatezczlowiek

Plakat teatralny: Tomasz Taracha

PLAKAT Lalka Też Człowiek Konkurs teatralny

Dodaj komentarz