…i bach prosto w piach!

Opublikowano Brak komentarzy do …i bach prosto w piach!
Spektakl dla dzieci i bach prosto w piach

Pomysł i reżyseria: Agnieszka Czekierda
Występują: Bartek Adamczyk i Arkadiusz Wrzesień
Scenografia i Kostiumy: Katarzyna Adamczyk
Reżyseria światła: Sebastian Kozioł
Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 1-5 lat
Czas trwania: 30 minut + 15 minut wspólnej zabawy

Kolejny wyjątkowy spektakl dla najnajów w nurcie teatru inicjacyjnego, którego prekursorem i wiodącym praktykiem jest Teatr Małego Widza w Warszawie.

9, 10 oraz 17 czerwca br. odbędą się premierowe pokazy przedstawienia „…i bach prosto w piach!”. To wyjątkowa okazja dla wszystkich maluchów w wieku 1 – 5 lat, aby przeżyć niezwykłą teatralną przygodę.

„…i bach prosto w piach!” to trzeci z kolei spektakl dla maluszków przygotowany w nurcie teatru „inicjacyjnego”, którego Teatr Małego Widza (więcej) jest pionierem w Warszawie. Podobnie jak we wcześniejszych realizacjach nie należy tu spodziewać się bajki z morałem – słowo mówione schodzi na plan dalszy, a podstawą komunikacji z dziećmi jest fascynacja i wspólne odkrywanie prostych przedmiotów i czynności. Tym razem krążą one wokół tematu piasku, bo piasek i jego magia jest dla dzieci przedmiotem absolutnej fascynacji. Scena zamienia się w wielką piaskownicę. Prawdziwy biały piasek się sypie, przesypuje, nasypuje, wysypuje, rozsiewa i przesiewa. Aktorzy niczym mali chemicy badają właściwości piasku, z wypiekami na twarzy odkrywają, jak można się nim bawić i cieszyć. To spektakl niezwykle plastyczny, ciepły i radosny. Pełen niespodzianek, zabawny, lekki, pozostawiający mnóstwo przestrzeni dla dziecięcej wyobraźni. A po spektaklu, jak zwykle w Teatrze Małego Widza dzieci będą mogły wtargnąć na scenę i wspólnie z rodzicami odkrywać tajemniczy świat naszej piaskownicy.

Teatr Małego Widza prowadzony przez Fundację Teatru Małego Widza został otwarty 12 czerwca 2011 roku. Pomysłodawcą, założycielem i dyrektorem artystycznym Teatru jest Agnieszka Czekierda, która pełni również funkcję prezesa Fundacji. Niespełna rok funkcjonowania obfitował w 5 premier, w tym czasie zagrano 234 spektakle, które zobaczyło 10,5 tys. widzów. Realizacje Teatru Małego Widza zostały docenione przez recenzentów i dziennikarzy. W mediach elektronicznych ukazało się kilkadziesiąt zapowiedzi o otwarciu pierwszego w Polsce repertuarowego teatru dla dzieci najmłodszych, kilkanaście recenzji oraz relacji ze spektakli. Spektakl „Rozplatanie Tęczy” został zaproszony przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego do udziału w rekomendacjach Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych, a spektakl „Julka i Kulka” będzie pokazywany na Festiwalu Malta w Poznaniu w ramach projektu Sztuka Szuka Malucha. Teatr Małego Widza działa w sercu Starego Miasta w Warszawie, w odnowionych piwnicach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej (SCEK), ul. Jezuicka 4

Galeria fotografii z przedstawienia:

www.teatrmalegowidza.pl

Afisz. Plakat promujący spektakl:
Plakat teatralny ... i BACH prosto w piach

(materiał nadesłany)

Dodaj komentarz