Rhesus Etiopczyk

Opublikowano Brak komentarzy do Rhesus Etiopczyk
Rhesus Fotograf Adam Sadkowski

Inscenizacja: Piotr Wojewódzki
Obsada: Maksymilian Bogumił (Rhesus), Michał Przybysławski (Alf), Bartosz Toporowski (Barman), Krzysztof Węglicki (Kanarek), Anna Jurkowska (Rhusa), Justyna Saternus (Rhesiuna), Justyna Męzia (Saba), Aneta Wycinka (Alef), Linda Wawrzyńczak (Beth), Julia Malinowska (Gimel), Natalia Kliszczyk (Van), Joanna Kosierkiewicz (Vanetta)
Opracowanie muzyczne: Tomasz Gołaski
Światło: Michał Wiśniewski

„RHESUS ETIOPCZYK” spektakl dyplomowy studentów Wydziału Aktorskiego Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. J.Giedroycia.
Premiera: 27.04.2012

„Jest taka bajka dla dorosłych. Pełno ludzkiego szaleństwa, które miesza się ze zwierzęcym. Rzecz się dzieje w Sodomie, i w okolicznym lesie. Zwiedzamy lokalną knajpę, widzimy snujących się po ulicach aniołów zagłady, lądujemy w komnacie księżniczki deprawującej swój lud, w końcu jesteśmy świadkami zagłady. We wszystkich tych epizodach uczestniczy Rhesus – małpka żyjąca w lesie okalającym Sodomę, która mając dość nieudanego pożycia małżeńskiego ze swoją partnerką, wybiera się zażyć przygód do miasta. Sztuka jest utrzymana w tonie komediowym, ale mieszają się w niej wątki archetypowe, mityczne i biblijne. Myślą prowadzącą jest to, że kiedy następuje całkowita degrengolada myślowa, moralna i obyczajowa (zwierzęta chcą się uczłowieczyć, a ludzie zezwierzęcić) czas na restytucję porządku natury i przywrócenie rzeczom właściwej miary i miejsca. Życzę sobie i Państwu, żebyśmy mogli się wspólnie pośmiać i pomyśleć. „

Piotr Wojewódzki

Fotografia teatralna:  Adam Sadkowski

Rhesus Fotograf Adam Sadkowski

Plakat teatralny

Rhesus Etiopczyk Plakat teatralny
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury, Teatr na Bielanach, ul. Goldoniego 1, stacja metra Wawrzyszew, www.bok-bielany.wu

Dodaj komentarz