Mironia

Opublikowano Brak komentarzy do Mironia
Teatr-Cokolwiek-Mironalia

(blogteatralny)

Reżyseria.: Ewa Ruckgaber
Występują: Agnieszka Kapica, Paweł Krześniak, Adrian Rux

Na spektakl „Mironia” wg sztuki Mirona Białoszewskiego „Wyprawy krzyżowe” składają się kilkunastominutowe etiudy osadzone w bardzo oszczędnej scenerii, zaskakują mnogością symboli i groteskową formą, które podane z przymrużeniem oka przy jednoczesnym spojrzeniu wstecz ku historii, tworzą niezwykle absorbującą mieszankę.

17 czerwca, godz. 17.00 , podwórko ul. Tarczyńska 11, wstęp wolny

Teatr Cokolwiek – grupa powstała przy domu kultury, od 1997r. prowadzona jako warsztaty teatralne dla dzieci stopniowo przekształciła się w studencki teatr amatorski. Pod nazwą Teatr Cokolwiek działa od siedmiu lat. Obecnie w jej skład wchodzą Agnieszka Kapica, Paweł Krześniak i Adrian Rux – studenci warszawskich uczelni, którzy od małego realizują swoje aktorskie pasje pod okiem reżyserki z wykształcenia artystki estradowej – Ewy Ruckgaber.

Swoje spektakle określają jako „niecodzienne dawki absurdu przyprawione szczyptą ironii z domieszką niespodziewanego„. Nie dziwi więc ich dotychczasowy repertuar, na który składają się m.in. Zielona Gęś czy Łysa Śpiewaczka. Na Mirona Białoszewskiego także przyszła pora – „Wyprawy krzyżowe” miały swoją premierę w czerwcu zeszłego roku, po kilku pokazach na warszawskich festiwalach, na których nie pozostały niezauważone. Obecnie Teatr Cokolwiek szykuje we współpracy z DK Działdowska nową premierę – wg scenariusza Jacka Chmielnika „Romanca”.

Fotografia promocyjna

Teatr-Cokolwiek-Mironalia

Dodaj komentarz