TEATRANKI to warsztaty teatralne dla dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. Zajęcia, prowadzone przez aktorów, muzyków, pedagogów teatru i animatorów kultury, mają na celu poznanie teatru poprzez zabawę teatralną. Teatranki inspirują i zachęcają uczestników do wspólnego teatralnego eksperymentowania, dzięki któremu obie strony poznają się we wspólnej zabawie. Warsztaty rozwijają wyobraźnię dzieci oraz uwrażliwiają na sztukę. Do każdych zajęć teatralnych są dołączone zajęcia plastyczne.
Więcej
Program na Maj
13 V
10.00 2-4 lata
12.00 4-6 lat
prowadzenie: Agata Pietrzyk, Sebastian Świąder
TEATRANKI MUZEALNE czyli jak ożywić eksponat?
Czy Muzeum może zamienić się w miejsce odgrywania, inscenizowania i przebieranek? Czy ma coś wspólnego z teatrem?
Będziemy zmieniać eksponaty w teatralne rekwizyty, ożywiać rzeźby i obrazy i odkrywać, że zakamarki muzeum łatwo przerobić na teatralne kulisy. W naszej szalonej podróży odwiedzimy najsławniejsze muzealne obiekty świata – ze znudzonych widzów zmienimy się w kuratorów wystaw i przewodników. Sprawdzimy, w jaki sposób można pokonać barierki i szlabany dzielące nas od obiektów.
Ożywianie teatrem muzeum to przygoda, która na zawsze zmieni Twoje podejście do galerii!
20 V
10.00 2-4 lata
12.00 4-6 lat
prowadzenie: Ewa Szawłowska, pianino, koto: Monika Polaczek – Przestrzelska, shakuhachi, woodblocki i inne instrumenty japońskie: Mariusz Puchłowski
KWIAT WIŚNI
W zaczarowanym lesie, na dobre zawitała wiosna. Mimo pięknej pogody i wspaniałych zabaw na słonecznej polanie, dwa, małe elfy – Wiolinka i Basik postanawiają wybrać się w kolejną odległą podróż. Tym razem udadzą się do Japonii. Poznają niezwykłe zwyczaje, oryginalną muzykę, starą pieśń Sakura i niesamowite brzmienia japońskich instrumentów.
Podróży tej będzie towarzyszyć przepiękny zapach i czarodziejska moc kwiatu wiśni.
27 V
10.00 2-4 lata
12.00 4-6 lat
prowadzenie: Dorota Ogrodzka i Julka Biczysko
JAK PIES Z KOTEM? Czyli teatralny rozejm chłopaków i dziewczyn!
Czy teatralne zabawy mogą stać się pretekstem do zawieszenia broni? Czy przebieranki i wcielanie się w kogoś innego mogą pomóc obalić stereotypy i zrozumieć, o co chodzi bratu, siostrze, koledze, kuzynowi? A może uda nam się konflikt zamienić w gry i zabawy?
Mycie podłogi, wynoszenie śmieci, gotowanie, wbijanie gwoździ i naprawianie pralki? Czy to naprawdę tylko „babskie” albo „męskie” zadania?
Będziemy wymieniać się rolami i odkrywać teatralne źródła kobiecości i męskości!
Zapraszamy wszystkie dzieciaki i ich rodziców bez względu na płeć.