MEGATEATRANKI – warsztaty teatralne na Dzień Dziecka

Opublikowano
MEGATEATRANKI Warsztaty teatralne dla dzieci

TEATRANKI to warsztaty teatralne dla dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. Zajęcia, prowadzone przez aktorów, muzyków, pedagogów teatru i animatorów kultury, mają na celu poznanie teatru poprzez zabawę. TEATRANKI inspirują i zachęcają uczestników do wspólnego teatralnego eksperymentowania, dzięki któremu obie strony poznają się we wspólnej zabawie. Warsztaty rozwijają wyobraźnię dzieci oraz uwrażliwiają na sztukę.

MEGATEATRANKI Warsztaty teatralne dla dzieci

Z okazji Dnia Dziecka Instytut Teatralny przygotował MEGATEATRANKI. 3 czerwca zapraszamy na następujące warsztaty:

Historie poranne, Powtórka z podwórka, Amerykański sen, Starzymalutcy i inne atrakcje

9.00-10.30 | sala IT
prowadzenie: Krystyna Bocheńska, Karolina Pluta

Historie poranne

Kto jeszcze śpi? Pobudka! Przejdźmy razem pełną zakrętów drogę od przewracania się z boku na bok i ziewania, przez walkę z budzikiem, orzeźwiający prysznic, nerwowe poszukiwanie czystej pary skarpet, energetyczne śniadanie aż do finału, czyli szczęśliwego wyjścia z domu. Najważniejsze to nie dać się zwariować i nie wpaść w rutynę! Ze wszystkich porannych czynności można przecież zrobić niezłe przedstawienie.

________________________________________

11.00- 12.30 | sala IT
prowadzenie: Julia Biczysko, Agata Pietrzyk

Powtórka z podwórka

Podwórko jest miejscem dorastania – obszarem znajomym, ale wciąż pełnym niespodzianek. Na tym przydomowym terenie rodzą się przyjaźnie, ale ta sama przestrzeń w każdej chwili może okazać się polem rywalizacji… U nas scena zamieni się w podwórko, na którym będziemy się bawić, inspirując się sąsiedzkimi rozmowami, trzepaniem dywanów czy rozwieszaniem prania. Klasy, ciupy, szczur, cymbergaj, berek oraz inne zabawy staną się pretekstem do ruchowych poszukiwań. Włącz się do gry!

13.00- 14.30 | sala IT
prowadzenie: Ewa Szawłowska
pianino: Monika Polaczek-Przestrzelska
trąbka: Tomasz Kirszling

Amerykański sen

Wiolinka i Basik, dwa elfy z zaczarowanego lasu, tym razem wybiorą się w wymarzoną podróż do Stanów Zjednoczonych. Jakież będzie ich zdziwienie, kiedy przechadzając się ulicami Nowego Jorku, trafią do Chinatown, Little Italy, czy Harlemu, spotkają ludzi mówiących różnymi językami, pochodzących z różnych krajów i mających różne zwyczaje. Czy to aby na pewno jeden kraj? W Ameryce nie obędzie się bez coca-coli, Myszki Miki, jazzu i oczywiście rock and rolla. Czy podróż okaże się jak ze snu?

________________________________________

15.00-16.30 | sala IT
prowadzenie: Dorota Ogrodzka, Sebastian Świąder

Starzymalutcy

O czym marzą dzieci? O locie balonem, o deszczu słodyczy i o… byciu dorosłym. O czym marzą dorośli? O podróżach, sukcesie i o… byciu młodszym. Zapraszamy na wspólne odkrywanie dziecka w sobie i dorosłego w przyszłości. Rodzice przypomną sobie, jak to jest mieć kilka lat, a dzieciaki wskoczą w swoje marzenia o byciu dużym. Dorośli rosną w oczach a dzieci dziecinnieją? A może na odwrót? Teatralna zamiana ról możliwa tylko u nas!

Wszystkie zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-6 lat
Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji: www.teatranki.ezapisy.pl

Gdyby z jakichkolwiek powodów nie mogli Państwo uczestniczyć w zajęciach, na które zarezerwowali Państwo bilety, bardzo prosimy o kontakt – tel. (22) 501 70 19 lub mail jdrzewiecki@instytut-teatralny.pl

________________________________________

Z okazji Dnia Dziecka w Instytucie Teatralnym czekają na Państwa także inne atrakcje:

Jakub Drzastwa | przestrzeń kawiarni IT
Uszyj sobie teatr!
Czy aktor może być z muliny? Scena – z guzików? Tekst – z nitki? Domowymi sposobami zrobimy najpiękniejszy teatr świata!

stoisko Księgarni BADET | przestrzeń galerii IT
Na stoisku będzie można nie tylko kupić książki. Dzieci wraz z animatorami będą mogły zaprojektować na papierze domy ślimaków i żółwi, stworzyć z gazet rozemocjonowane twarze i zamienić zwykły kubek w puchar zdobyty w mistrzostwach świata.