Zrób sobie raj

plakat teatralny

(blogteatralny)

Scenariusz i reżyseria: Kasia Adamik i Olga Chajdas | Przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka | Ruch sceniczny: Anna Hop | Asystentka reżysera: Hanna Usarewicz | Projekcje: Kuba Kwieciński | Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski
Występują: Katarzyna Herman, Karolina Kominek, Stanisław Brudny, Redbad Klijnstra, Przemysław Kosiński, Piotr Ligienza oraz Radosław Jamroż, Mateusz Jordan-Młodzianowski, Bogusław Kudłek, Jędrzej Taranek

Spektakl na podstawie książki Mariusza Szczygła to opowieść o Czechach współczesnych, Bogu i wierze, ale o wierze, której nie ma. To historia ludzi, którzy wierzą, że nie wierzą.
Mariusz Szczygieł pyta: „jak się Państwu żyje bez Boga”?. W Polsce to pytanie niewyobrażalne, w Czechach – oczyszczające. Świadomość totalnej autokreacji. Budowania swojego świata, tworzenia swojego otoczenia. Bez ograniczeń, bez obaw, bez strachu przed omnipotencją. Bez strachu, czyli na luzie. Taka będzie ta sztuka. Na luzie, niewymuszona, podpatrzona, czeska.

Bo czy w Boga trzeba wierzyć? Czy musimy sobie zadawać pytania ostateczne? Czy nie lepiej po prostu napić się piwa? Czy nie lepiej mieć niespodziankę? Grupa bohaterów czeka. A my z nimi. Z humorem, bo humor jest najważniejszy. W końcu jesteśmy w Czechach?

Instytut Reportażu i Teatr Studio zjednoczyły siły, aby na scenie opowiadać o świecie prawdziwym. Nie chcemy zaludniać sceny wymyślonymi postaciami i pokazywać wymyślonych emocji, wymyślonej miłości czy wymyślonej śmierci. Reportaż wynaleziono po to, żeby jak najwięcej ludzi rozumiało innych ludzi. Wierzymy, że jeśli teatr sięgnie po literaturę faktu, pomoże nam lepiej zrozumieć świat.

Plakat teatralny

plakat teatralny

Zostaw Wiadomość