Marilyn – życie niemożliwe

Marilyn - M. Monroe -Aleksandra Tomaś

Autor: David Barbero
Tłumaczenie: Rubi Birden
Reżyseria: David Foulkes
Scenografia: Sylwester Biraga
Kostiumy: Sylwester Krupiński
Występują:
Aleksandra Tomaś – Marilyn Monroe
Dorota Kamińska – Gladys Baker

Chociaż Marilyn Monroe zdobyła serca milionów ludzi na całym świecie, jej tragedia polegała na tym, że ona sama nie była w stanie pokochać i zaakceptować siebie. „Marilyn – życie niemożliwe” składa się z serii rozmów Marilyn Monroe (Aleksandra Tomaś) z jej matką, Gladys Baker (Dorota Kamińska). Spotkania te odbywają się sporadycznie na przestrzeni osiemnastu lat – od 18. urodzin aktorki aż do momentu jej tragicznej śmierci w 1962 roku. Choć w rzeczywistości te rozmowy nigdy nie miały miejsca, hiszpański autor David Barbero przyjął taką konwencję, aby pokazać istotny wpływ matki na losy Marilyn.

Mimo że Gladys Baker nie była w stanie opiekować się córką Normą Jean, zawsze była na pierwszym planie w jej psychice. W „Marilyn – życie niemożliwe” przewrotne losy matki i córki poruszają bolesne, ale uniwersalne tematy. Matka żyje wyłącznie sukcesami Marilyn, starając się wywierać wpływ na jej decyzje. Córka odrzucona przez matkę w dzieciństwie, podejmuje coraz bardziej desperackie kroki w poszukiwaniu miłości i akceptacji.

W styczniu 1991 r. za dramat „Zatrute życie Marilyn” (oryg. „La vida imposible de Marilyn”) Hiszpańskie Ministerstwo Kultury przyznało Davidowi Barbero prestiżową nagrodę „Calderon de la Barca”.

Fotografia teatralna:

Marilyn - M. Monroe -Aleksandra Tomaś
Marilyn - Gladys Baker - Dorota Kamińska

Plakat teatralny

MARILYN plakat - Teatr Druga Strefa

Zostaw Wiadomość