Instytut Grotowskiego poszukuje aktorów i tancerzy. Dynamika metamorfozy

dynamika metamorfozy akto i maska antyczna

Instytut im. Jerzego Grotowskiego ogłasza nabór dla aktorów, tancerzy oraz studentów kierunków artystycznych do dwuletniego projektu artystyczno-badawczego „Dynamika metamorfozy”. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 kwietnia, liczba miejsc ograniczona.

Projekt w założeniu potrwa dwa lata i prowadzony będzie przez Pawła Passiniego, Elżbietę Rojek, Przemysława Wasilkowskiego oraz zespół neTTheatre – Teatr w Sieci Powiązań.

dynamika metamorfozy akto i maska antyczna
Dynamika metamorfozy. Aktor i maska, czy głowa Jana Chrzciciela

Celem pracy jest rekonstrukcja warsztatu antycznego aktora, szczególnie umiejętność wcielania się i przeistaczania. Materiał wyjściowy stanowić będą tragedie Eurypidesa. Uczestnicy będą się spotykać podczas dziesięciodniowych sesji odbywających się raz na dwa miesiące. Zwieńczeniem projektu będzie spektakl, którego premierę zaplanowano na rok 2014. Przewidziana jest także publikacja podręcznika, na który złoży się opis użytych metod, dokumentacja pracy oraz zapis doświadczeń prowadzących i uczestników.

– W świetle dziesięcioletniej praktyki scenicznej, jak również przez pryzmat pracy nad materiałem źródłowym, metamorfoza jawi nam się jako kluczowy element, pozwalający zrozumieć fenomen greckiego teatru i konstytuującej go relacji aktor–chór–widz – mówi Paweł Passini, jeden z autorów projektu.

Poszukiwani kandydaci to kobiety i mężczyźni w wieku 20–35 lat, którzy umieją pracować ze słowem, a także wyróżniają się sprawnością fizyczną oraz muzykalnością. Wybrane osoby zostaną zaproszone na pierwszą sesję w dniach 22–30 maja 2012, podczas której prowadzący wyłonią ostateczny skład dwunastoosobowego zespołu.
Kartę zgłoszeniową, CV, oraz 3–5 aktualnych zdjęć, prosimy nadsyłać do 27 kwietnia 2012 na adres: annas@grotowski-institute.art.pl. Odpowiedzi zostaną przesłane do 7 maja 2012.

Więcej informacji na www.grotcenter.art.pl

Prowadzący projekt:

Elżbieta RojekElżbieta Rojek
Przemek WasilkowskiPrzemek Wasilkowski
Paweł PassiniPaweł Passini

Zostaw Wiadomość