Kasta La Vista

Kasta La Vista - Marzena Trybała, Krzysztof Tyniec, Artur Barciś, fot. Marcin Wegner

KASTA LA VISTA

(blogteatralny)

reżyseria i scenariusz: Ewelina Pietrowiak, na podst. sztuki „Cochons d`Inde” Sebastiena Thiery’ego,
tłumaczenie: Bartosz Wierzbięta
obsada: Artur Barciś (Pracownik Banku), Krzysztof Tyniec (Klient), Marzena Trybała (Kobieta), Maria Ciunelis (Matka), Elżbieta Kępińska (Staruszka)

„Kasta La Vista” to komedia absurdu rozgrywająca się w znanej wszystkim scenerii wnętrza banku. Jacek Kraft (Krzysztof Tyniec) to odnoszący sukcesy agent nieruchomości. Pewnego dnia przychodzi do banku, aby wypłacić pieniądze. Nieoczekiwanie pojawiają się kłopoty z realizacją transakcji. Z pozoru błaha sprawa przeradza się w poważny problem. Jacek przestaje być panem własnych pieniędzy… i życia. Zaczyna się ryzykowna gra, a pracownik banku (Artur Barciś) i Senior Manager Oddziału Rachunkowości Detalicznej (Marzena Trybała), bynajmniej nie palą się do pozytywnego rozpatrzenia sprawy…

Absurdalna komedia Teatru Ateneum „Kasta La Vista” z Arturem Barcisiem i Krzysztofem Tyńcem.

Fotografia: Marcin Wegner

Kasta La Vista - Marzena Trybała, Krzysztof Tyniec, Artur Barciś, fot. Marcin Wegner

Nagrody

  • Nagroda Główna i Nagroda Publiczności – V Katowicki Karnawał Komedii (luty 2012)
  • Nagroda za reżyserię dla Eweliny Pietrowiak – XV Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia’2011 (październik 2011)
  • Nagroda aktorska dla Elżbiety Kępińskiej – XV Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia’2011

Na  V Katowickim Karnawale Komedii, sztuka „Kasta La Vista” w reżyserii Eweliny Pietrowiak otrzymała Nagrodę Publiczności. Impreza, w ramach której przedstawiono kilkanaście spektakli z całej Polski, odbyła się w dniach 27 stycznia-5 lutego 2012 na scenach Teatru Korez i Teatr Śląskiego w Katowicach.
Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku „Kasta La Vista” zdobyła dwie nagrody na XV Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia’2011. Trafiły one do Elżbiety Kępińskiej – aktorki wcielającej się w rolę Staruszki oraz do reżyserki Eweliny Pietrowiak.

Zostaw Wiadomość