Teatr na Bielanach | Repertuar

Opublikowano Brak komentarzy do Teatr na Bielanach | Repertuar
Fotografia teatralna Goldoni Teatr na Bielanach
Fotografia teatralna Goldoni Teatr na Bielanach

TEATR NA BIELANACH
(blogteatralny)

Reżyseria: Paweł BurczykScenografia i kostiumy: Olimpia Poniźnik-BurczykWystępują: Linda Wawrzyńczak, Natalia Kliszczak, Joanna Kosierkiewicz, Justyna Saternus, Anna Jurkowska, Aneta Wycinka, Justyna Męzia, Bartek Toporowski, Maksymilian Bogumił, Michał Przybysławski.

Spektakl „Goldoni, proszę sobie wyobrazić!”

12,13,21,22, godz. 19.00

Włoska kuchnia znana jest ze swej prostoty połączonej z wyrafinowaniem. Taki właśnie jest spektakl „Goldoni… proszę sobie wyobrazić”. Do gara improwizacji, dodajemy odrobinę zazdrości, posypujemy to intrygą, dekorujemy zaskakującą i wartką fabułą. Całość zaś gotujemy w ogromnej ilości humoru. Zapraszamy na ucztę, która zadowoli nawet najbardziej wybrednych widzów. Smacznego!

Fotografia teatralna Goldoni Teatr na Bielanach
Fotografia teatralna Goldoni Teatr na Bielanach

8 stycznia w Teatrze na Woli na imprezie organizowanej przez klub Rotary odbędzie się specjalny pokaz spektaklu. Za pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów zostaną zorganizowana delfinoterapia dla chorych dzieci z Ukrainy. Cały projekt zostanie wsparty m. in. przez Kancelarie Prezydenta RP.

Bilety: 15 zł. ulgowy, 20 zł. normalny

Autor – Piotr Wojewódzki
Reżyseria – Marcin Kwaśny
Obsada: Wenanty Nosul, Katarzyna Chrzanowska, Ksawery Szlenkier, Zacharjasz Muszyński, Adrianna Gruszka-Jaroszewicz.
Muzyka – Marcin Nierubiec
Kostiumy – Tomasz Ossoliński
Scenografia – Wojciech Stefaniak

Spektakl „Hiob”

14,15.01.2012, godz.19.00

„HIOB”- Komedia metafizyczna – spektakl o ludzkich słabościach i namiętnościach , które rządzą człowiekiem, swoisty test na człowieczeństwo głównego bohatera. Hiob dotknięty boską ręką w sposób szatański, z definicji powinien być postacią tragiczną. A jednak nią nie jest…

Czytaj o przedstawieniu

Bilety: 25 zł. ulgowy, 40 zł. normalny

Plakat teatralny Hiob
Plakat teatralny Hiob

Występuje: Danuta Borowiecka
Scenariusz: Danuta Borowiecka
Akompaniament i aranżacja: Mateusz Wachowiak, Konrad Wantrych
Współpraca reż. : Alicja Choińska

Spektakl „Kłania się PRL”

20.01.2012, godz. 19.00

Spektakl satyryczny z przebojami z tamtych lat, oparty na znakomitych felietonach Stefanii Grodzieńskiej. To pierwszy spektakl złożony z utworów tej znakomitej pisarki, dzielnej warszawianki i aktorki. Oprócz humoru najwyższej klasy, pięknej polszczyzny, siłą spektaklu jest kalejdoskop postaci i zaskakujące komiczne sytuacje rodem z PRL-u.
Piosenki – znane przeboje w nowej interpretacji, śpiewane przez Danutę Borowiecką (aktorkę związaną wcześniej z teatrem Rampa, a która pracowała również w teatrach twórców takich jak: I. Cywińska, J Grzegorzewski, M. Prus, K. Braun), tworzą niepowtarzalny nastrój i zabawnie pointują poszczególne części (wyjazdy na wycieczkę i na handel, bar mleczny, biuro, zakupy, itp.) tego wesołego, mądrego i wzruszającego przedstawienia, które widzowi stawia pytanie: Czy i dziś jeszcze nie straszą nas widma PRL-u?

Bilety: 20 zł ulgowy, 30 zł normalny

 

Dorota Williams – kostiumy
Marcin Nierubiec – muzyka
Występują: Sławoj Jędrzejewski, Janusz Onufrowicz, Waldemar Kownacki, Dominika Łakomska, Lidia Sadowa, Ada Fijał.

Spektakl „Życie w zasięgu ręki”

27, 29.01.2012, godz.19.00
29.01.2012, godz. 15.00 – spektakl z audiodeskrypcją „Życie w zasięgu ręki”

Sztuka autorstwa Rubi Birden w reż. Marcina Kwaśnego – to portret trzydziestoparoletniego Piotra, chorego na zanik mięśni mężczyzny, który pomimo choroby stara się zachowywać życiowy optymizm i być oparciem dla swoich bliskich. Z drugiej strony sztuka ta mówi o buncie i niezgodzie na cierpienie oraz o prawie decydowania o swoim losie.
Dowcipne dialogi, wartka akcja , znakomite aktorstwo – to widzowie będą mieli w „swoim zasięgu”, kiedy przyjdą obejrzeć spektakl na scenie Teatru na Bielanach.

Bilety: 25 zł. ulgowy, 40 zł. normalny

Plakat teatralny Życie w zasięgu ręki
Plakat teatralny Życie w zasięgu ręki

Teatr na Bielanach
Bielański Ośrodek Kultury
ul. Goldoniego 1
tel. 22 834 65 47

Dodaj komentarz