Shitz

Opublikowano Brak komentarzy do Shitz

„Shitz” wg sztuki „Szic” Hanocha Levina

tłumaczenie: Michał Sobelman
reżyseria: Artur Tyszkiewicz
scenografia: Jan Kozikowski
muzyka: Michał Kwiatkowski i Jacek Grudzień
obsada: Wiktor Zborowski, Marzena Trybała, Wiktoria Gorodeckaja (gościnnie), Wojciech Brzeziński

premiera: 13 listopada 2011, Scena Główna

O spektaklu:

Shitz, pierwsza premiera Teatru Ateneum za kadencji dyrektora artystycznego Andrzeja Domalika, to bezpruderyjna komedia na podstawie sztuki Hanocha Levina w reżyserii Artura Tyszkiewicza.

Sztuka jest śmieszna i miejscami okrutna. Hanoch Levin, mistrz przewrotnego dialogu, bezlitośnie dobiera się do wielu złudzeń człowieka na swój temat. Bo wszystko, jak się okazuje, można kupić i sprzedać. Pytanie, ile uda się utargować. A szczęście? Szczęście leży gdziekolwiek, byle umieć szukać.

W rolach głównych występują Wiktor Zborowski jako pragnący za wszelką cenę wydać córkę za mąż żydowski Ojciec, Marzena Trybała jako równie mocno pragnąca tego samego Matka, Wiktoria Gorodeckaja (gościnnie) jako niezbyt urodziwa Córka i Wojciech Brzeziński jako bystry Kandydat Na Męża.
„Shitz” to bezpruderyjny song o stereotypach: małżeńskich, rodzicielskich, miłosnych. O żądzy posiadania dóbr materialnych wypierających moralność i życie duchowe. Usłyszymy wiele piosenek, a przy niektórych będziemy się rumienić…

O plakacie

Plakat do spektaklu zaprojektował Mariusz Filipowicz.

Mariusz Filipowicz (1974) studiował malarstwo i grafikę na ASP w Gdańsku i Warszawie (dyplom z Grafiki Projektowej w pracowni prof. Rosława Szaybo). Autor plakatów m.in. dla Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, Opery Na Zamku w Szczecinie, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, kilku teatrów i innych instytucji kulturalnych oraz fundacji.

Fotografia teatralna: Bartek Warzecha
Na zdjęciach: Marzena Trybała, Wiktoria Gorodeckaja, Wiktor Zborowski, Wojciech Brzeziński.

(materiał nadesłany)

Dodaj komentarz