Teatr Montownia – Jubileusz

Opublikowano Brak komentarzy do Teatr Montownia – Jubileusz

JUBILEUSZ XV-LECIA ISTNIENIA TEATRU MONTOWNIA

Jesienią tego roku Teatr Montownia będzie obchodził piętnastolecie swojego istnienia. To właśnie 12 września 1996 r. w stołecznym Teatrze Powszechnym odbyła się pierwsza premiera grupy, „Szelmostwa Skapena”, zagrana w pełnym składzie aktorskim (Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki) i pod szyldem Montowni.

reprtuar Teatru Montownia

Z okazji jubileuszu, Montownia przygotowuje na 28 października w Och-teatrze specjalny spektakl – sztukę rumuńskiego pisarza Matei Visnieca pt. „Zatrudnimy starego clowna” w reżyserii Marcina Hycnara.

Chcielibyśmy, aby świętowanie kilkunastu lat na scenie przybliżyło młodszym widzom historię naszego teatru, a tym nieco starszym oraz wiernym fanom przypomniało dorobek artystyczny grupy i przywołało wspomnienia. Oprócz monografii jubileuszowej i krótkiego filmu dokumentalnego przygotowujemy wystawę plakatów oraz oryginalnych rekwizytów i kostiumów z dawnych spektakli. Ale przede wszystkim, zapraszamy na wszystkie nasze starsze i nowsze przedstawienia.

Matei Visniec
ZATRUDNIMY STAREGO CLOWNA
przekład: Krzysztof Warlikowski
reżyseria: Marcin Hycnar
występują: TEATR MONTOWNIA (Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki)
premiera: 28 października 2011 r., Och-teatr, ul. Grójecka 65

„Dzisiejszy cyrk to gówno. To nędzna amatorszczyzna.
Dziś już nikt nie wie, co to jest prawdziwe zawodowstwo.
Żadnej fantazji. Żadnej siły perswazji. Ofermy, kabotyni, beztalencia!
Mówię ci, Filippo, jeśli my zdechniemy, sztuka zdechnie z nami.”
(fragment sztuki)

Historia rumuńskiego autora o podstarzałych clownach w interpretacji Montowni staje się sztuką niezwykle bliską rzeczywistości. To opowieść o grupce artystów, których kiedyś łączyły ideały, pasja i przyjaźń. Spotkanie po latach jest okazją do zrewidowania młodzieńczych planów, wzajemnych relacji i mitów dotyczących przeszłości. Nieprzypadkowo przedstawienie powstaje przy okazji jubileuszu piętnastolecia istnienia grupy. Z każdą kolejną kwestią granica między sceniczną fikcją a prywatnością zaciera się coraz bardziej…

Spektakl jest reżyserskim debiutem Marcina Hycnara, na co dzień aktora Teatru Narodowego i studenta Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej.

Adam Krawczuk

Aktor teatralny i filmowy, urodził się 30 czerwca 1973 r. w Chełmie. Absolwent aktorstwa warszawskiej PWST (1996).

Marcin Perchuć

Aktor teatralny i filmowy, urodził się 30 czerwca 1973 r. w Warszawie. Absolwent Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST (1996). Od kilku lat pracuje na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie.

Rafał Rutkowski

Aktor teatralny i filmowy, urodził się 22 maja 1973 r. w Białymstoku. Absolwent Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST (1996).

Maciej Wierzbicki

Aktor teatralny i filmowy, urodził się 19 marca 1971 r. w Warszawie. Skończył aktorstwo w warszawskiej PWST w 1996 r.

Oficjalna Strona Teatru Montownia – http://teatrmontownia.pl/

Dodaj komentarz