Stowarzyszenie Scena 96
serdecznie zaprasza na piąta już Karawanę – wędrujący festiwal sztuki i animacji, który jest współorganizowany przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Staromiejski Dom Kultury i 10 mazowiecki miejscowości.
Gdzie odbędą się spektakle:
Mazowsze: Jadów, Dąbrówka, Węgrów, Mrozy, Glinojeck, Raciąż, Chorzele, Myszyniec, Sanniki, Łąck
W przestrzeni miast i miasteczek wędrowni aktorzy i bajarze zaprezentują każdego dnia po dwa przedstawienia – jedno dla dzieci, drugie dla dorosłej publiczności. Na wszystkich miłośników zabawy na wolnym powietrzu czekać będą różnorodne atrakcje: gry, zabawy, cyrkowe popisy i działania plastyczne.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Spektkale dla dzieci odbywać się będą o godz. 16.30, dla dorosłych o 21.00, a pomiędzy tymi wydarzeniami prowadzone będą animacje cyrkowe, teatralne, muzyczne, plastyczne oraz gry i zabawy logiczne dla najmłodszych. Każda z miejscowości przygotowuje także swój własny występ artystyczny.
Każdego wieczoru o 19.30 wędrowni opowiadacze bajek wprowadzą dzieci i dorosłych w świat niesamowitych historii.
W tym roku “Karawana” zawita w miejscowościach:
· Dąbrówka – 25 czerwca, sobota
· Jadów – 26 czerwca, niedziela
Wystąpią: Teatr Bajlandia “Smok Obibok”, Teatr Ewolucji Cienia “Fin Amor”
· Węgrów – 16 lipca, sobota
· Mrozy – 17 lipca, niedziela
Wystąpią: Teatr Promyk, Teatr Łątka „Calineczka” i Teatr Snów “Urlo”
· Glinojeck – 6 sierpnia, sobota
· Raciąż – 7 sierpnia, niedziela
Wystąpią: Teatr Promyk “Tymoteusz Rymcimci” i Teatr Formy “Sąsiad”
· Chorzele – 14 sierpnia, niedziela
· Myszyniec – 15 sierpnia, poniedziałek
Wystąpią: Teatr Mer “Jacek i Placek” oraz Teatr Gry i Ludzie “Ballada o Janie Wnęku”
· Sanniki – 27 sierpnia, sobota
· Łąck – 28 sierpnia, niedziela
Wystąpią: Teatr Scena “Legenda sp. z o.o.” i Teatr Akt “Płonące laski 4”
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki – pomysłodawca i autor projektu – realizuje go już po raz piąty wspólnie ze Stowarzyszeniem Scena 96, Staromiejskim Domem Kultury w Warszawie i 10 ośrodkami kultury w województwie mazowieckim: Dąbrówce, Jadowie, Węgrowie, Mrozach, Glinojecku, Raciążu, Chorzelach, Myszyńcu, Sannikach i Łącku. Pomysłodawcy postawili sobie za cel zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych teatrem i działaniami o charakterze parateatralnym i plastycznym, które wyzwalają wyobraźnię, zdolności twórcze oraz stanowią ciekawy sposób spędzania czasu wolnego.
Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
(info: www.mckis.waw.pl)